Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.

Tři body bere překvapivě domácí tým z Londýna. Arsenal sice po dvaceti minutách prohrál, když se prosadil Mané, ale poté vyrovnal, po chybě Van Dijka Alexandre Lacazette a vítěznou branku dal ještě před poločasem, po chybě Alissona, Reiss Nelson. Domácí ve druhém poločase rezignovali na jakýkoliv útok a jen bránili. Liverpool se do tvrdé obrany nemohl úplně dostat, nějaké šance si vytvořil, ale na branku to nestačilo. Dnes ale nepomohly standardní situace, The Reds měli 13 rohových kopů a 19 přímých kopů. Arsenal je v tabulce na devátém místě a příště si zahraje 18.7. semifinále FA Cupu doma proti Manchesteru City. Liverpool je v tabulce první, a tak to zůstane jistě až do konce soutěže. Další zápas čeká svěřence Kloppa 22.7. doma proti Chelsea.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:7. Rohy: 2:13. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 14:9.

Soares
76. min Maitland-Niles
Torreira
57. min Ceballos
34 Xhaka
Xhaka
24 Nelson
Nelson
58. min Aubameyang
19 Pépé
Pépé
Lacazette
58. min Willock
77 Saka
Saka
85. min Kolašinac

Oxlade-Chamberlain
61. min Keïta
Fabinho
Wijnaldum
83. min Shaqiri
11 Salah
Salah
83. min Origi
Firmino
61. min Minamino

• 48Jones
  • 18Minamino
  • 6Lovren
  • 27Origi
  • 23Shaqiri
  • 76Williams
90+6

90+6

Po dalším rohovém kopu fauloval Divock Origi Kierana Tierneyho, a to je už asi konec.

90+5

Poté se Trent Alexander-Arnold dostal ke střele za vápnem, ale trefil pouze pravou tyčku domácí branky.

90+5

Trent Alexander-Arnold centroval od praporku do vápna, míč odkopl Granit Xhaka.

90+5

Mané se dostal do vápna, nahrávka však neprošla a bude to ještě roh.

90+4

Andrew Robertson tentokrát centroval do vápna ze středu hřiště, jenže našel pouze přesného Davida Luize.

90+3

Andrew Robertson z levé strany posílal několikátý centr do vápna, ale domácí se dokázali ubránit a míč odkopnout.

90+2

Emiliano Martínez se nakonec k nákopu dopředu odhodlal a našel jím Pierra-Emericka Aubameyanga, který prodloužil pouze na hostující kopačky.

90+2

A znovu se nehraje. Naby Keïta poslal míč zpoza vápna za branku a Emiliano Martínez na rozehrávku rozhodně nespěchá.

90+1

Žlutou kartu dostává Dani Ceballos (Arsenal FC).

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Po centru z levé strany se ke střele dostal na středu vápna Joe Willock, ale míč poslal vedle branky a zápas ještě není rozhodnutý.

90

Začíná poslední minuta z devadesátky a Arsenal hledá míč pro vhození autu.

89

Sadio Mané chtěl přenést hru na pravou stranu na Xherdana Shaqiriho, jenže tím pouze nahrál soupeři.

88

Arsenal rozehrál na krátko a Dani Ceballos centroval do vápna, kde se faulem provinil Pierre-Emerick Aubameyang.

87

Nyní navíc zahrál Trent Alexander-Arnold hlavou na roh pro Arsenal, pro který to bude druhý. Liverpool jich měl 10.

87

Domácí borci už hodně zdržují, tři body mají už velmi blízko.

86

Andrew Robertson opět našel za obranou soupeře naběhnutého Maného, který se odpoutal od soupeře a šel ze strany na brankáře, při střele trefil jen postranní síť.

86

Domácí tým měl odkop od vlastní branky, ale Emiliano Martínez poslal míč pouze na tribunu.

85

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Sead Kolašinac.

85

Mané si naběhl do lajny a Keita to moc dobře věděl, tak mu tam nahrál, jenže to přehnal s razancí.

84

Za hranici vápna dostal míč Divock Origi a byl poslán k zemi. Rozhodčí to nějakým záhadným způsobem vyhodnotil jako faul Belgičana.

84

Trent Alexander-Arnold hodně zbrkle centroval z hloubky hřiště do vápna, kde nikoho nenašel.

83

Mohamed Salah byl tedy vystřídán, takže se ve svém 150. startu za The Reds neprosadí.

83

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Xherdan Shaqiri.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Divock Origi.

82

Georginio Wijnaldum následně střílel za vápnem, střelu otřel o soupeře, ale i tam míč skončil v rukavicích Martíneze.

81

Granit Xhaka se po tom zranění vrátil zpět na hřiště a hned ve skluzu poslal k zemi Nabyho Keïtu.

81

Obvyklý žolík Divock Origi se již rozcvičuje. Za chvilku tak půjde na plac.

80

na pravou stranu dostal míč Trent Alexander-Arnold a centroval do vápna, centr byl sražen a měl se kopat roh, ale anglický mladík byl prý v ofsajdu.

79

Následně se Arsenal opět pokusil překvapit soupeře centrem do pokutového území, tam byl Alisson opět pozorný.

78

Granit Xhaka si z toho navíc odnesl nějakou bolístku, takže je ošetřován a jde za postranní lajnu.

78

Granit Xhaka teď ohrozil vlastního brankáře, když se vložil do centru Maného a ve skluzu poslal míč přesně k tyči. Emiliano Martínez však byl pozorný.

77

Saka se hezky dostal okolo Salaha a pak nahrával po lajně, jenže tam nikdo v červeném nebyl.

76

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Ainsley Maitland-Niles.

75

Hosté rozehráli na krátko a Andrew Robertson našel ve vápně Van Dijka, který hlavou mířil vedle branky.

75

Mané potáhl míč po levé straně a následně nacentroval, přitom trefil soupeře a bude roh.

74

Arsenal se po delší době dostal na polovinu soupeře a letěl z pravé strany centr do vápna, pro který se Alisson v klidu došel.

74

Přestávka je u konce, pokračuje se dále.

73

Následuje přestávka na občerstvení.

72

Po několika odrazech se ve vápně dostal ke střele z otočky Minamino, který trefil pouze soupeře před sebou.

71

Andrew Robertson dlouhým pasem po lajně vysunul dopředu Maného, ten si míč navedl do vápna a následně ho Skotovi vrátil proti noze. Andrew Robertson však o něho zakopl.

70

Po centru z levé strany od Maného se na zadní tyčce dostal Mohamed Salah k hlavičce. V záklonu mířil pouze na střed domácí branky.

69

Liverpool opět obléhal soupeře, a tak to Fabinho zkusil střelou ze střední vzdálenosti. Ta nebyla nijak tvrdá a Martínez neměl problém.

68

Arsenal po opravdu dlouhé době je u míče, protože se útočného faulu dopustil Minamino.

67

Liverpool rozehrál roh na krátko a poté Mané centroval z kraje vápna na střed pro Minamima, který v pádu míč netrefil ideálně do branky.

67

Roh pro Liverpool.

67

Arsenal už opravdu dlouho nebyl na míči, to musí být strašně fyzicky náročné.

66

Naby Keïta se sice hezky uvolnil na středu hřiště a následně nahrál na Salaha, ale Egypťan o míč přišel.

65

Opět se k rozehrávce postavil Trent Alexander-Arnold, tentokrát míč poslal na přední tyčku, kde Arsenal hned odvrátil.

64

Přímý kop nic nového nepřinesl, Liverpool bude následně zahrát roh.

64

Takumi Minamino se stále více na střed, dostal míč a byl faulován.

63

Takumi Minamino dostal míč na hranici vápna, uvolnil se a levačkou se pokusil o střelu na zadní tyčku. Branku však netrefil.

62

The Reds se však stále nemohou dostat k brance Martíneze. Kombinují hodně daleko od jeho klece.

61

Salah si na Tierneyho u pravé lajny nepřišel a je z toho jen roh pro Liverpool.

61

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Naby Keïta.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Takumi Minamino.

60

Trent Alexander-Arnold hezky ze středu hřiště nacentroval do vápna pro Georginia Wijnalduma, jehož hlavička skončila nad brankou.

59

Liverpool stále kombinuje okolo půlící čáry. Překvapivě se nikam moc nežene.

58

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Joe Willock.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.

57

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Dani Ceballos.

56

Velký pohyb na obou lavičkách, za chvilku se začne mohutně střídat.

55

Následný roh od Trenta Alexandera-Arnolda nebezpečí před brankou domácích nezpůsobil.

54

Trent Alexander-Arnold dostal míč na pravou stranu, zpracoval si ho a našel na středu pokutového území Salaha. Egypťan položil na zem obránce Luize a střílel. Emiliano Martínez fantastickým zákrokem vytěsnil míč nad branku.

54

Andrew Robertson se od levé lajny snažil centrovat dopředu na rozeběhnuté spoluhráč, obránce ale trefil Pépého a je z toho pouze aut.

53

Následoval centr dopředu pro Salaha, ale před něho si dal tělo Kieran Tierney a nechal míč proletět až do autu.

52

Následně Alex Oxlade-Chamberlain měl volné místo na pravé straně, to využil a nacentroval, jenže pouze do rukavic Martíneze.

52

Z rohového kopu nakonec centroval Andrew Robertson, ale Skot nikoho nenašel.

51

Georginio Wijnaldum se uvolnil na levé straně a nahrál na střed přímo proti noze na Maného, jehož následná střela byla zblokovaná na roh.

51

Liverpool rozhodně utáhl opasek a kombinací daleko více tlačí na svého soupeře. Nyní ho zavřel ve vlastním vápně.

50

Trent Alexander-Arnold si vzal míč a od praporku centroval na střed vápna, kde byl nejvýše Holding.

50

Teď to bylo několik solidních šancí před Martínezem. Do střely se opřel Trent Alexander-Arnold i Andrew Robertson, ale je z toho jen roh.

49

Liverpool hodně drží míč, dopředu zatím moc nespěchá.

48

Žlutou kartu dostává Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC).

48

Reiss Nelson dostal míč na pravou stranu hřiště a z voleje centroval do vápna, míč mu ale moc nesedl a poslal ho přímo do rukavic Alissona.

47

Dobrý presink teď předvedl i domácí tým, konkrétně Alexandre Lacazette, který donutil Alissona k odkopu.

46

Žlutou kartu dostává Lucas Torreira (Arsenal FC).

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:23.

První poločas nabídl celkem zajímavý fotbal a hlavně celkem tři branky. Favorita z města Beatles poslal do vedení ve dvacáté minutě Sadio Mané po přesné nahrávce od Robertsona. Po půlhodině hry nabídl Lacazettovi branku Van Dijk a Francouz tuto nabídku využil. A minutu před poločasem udělal chybu při rozehrávce brankář Alisson, čímž nabídl druhou branku pro Arsenal, tu vstřelil Reiss Nelson. Liverpool je ale lepším týmem, rozhodně hraje útočněji a častěji drží míč. Arsenal se dopředu dostává jen díky dlouhým nákopům.

45+2

Po levé straně se uvolnil Bukayo Saka a centroval míč do vápna. V solidní pozici ale nikoho nenašel.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45

Z hranice vápna se ke střele odhodlal Alex Oxlade-Chamberlain, ale z těžké pozice trefil jen střed branky.

44

Arsenal právě vstřelil branku!
No to je neuvěřitelné. Druhá branka Arsenalu po druhé velké chybě v hostující obraně. Alisson dostal míč do malého vápna a měl čas na rozehrávku, kterou však našel pouze Alexandre Lacazetta, ten okamžitě nahrál na střed vápna pro REISSE NELSONA, jež si míč připravil a poslal na zadní tyčku.

43

Následně Holding tvrdě poslal loktem k zemi Maného, rozhodčí ale toto počínání neviděl.

42

Salah našel na pravé straně Trenta Alexandera-Arnolda a mladý angličan z voleje centroval do vápna, ale míč trefil hodně špatně a poslal ho na tribunu.

41

Alex Oxlade-Chamberlain dostal míč na levou lajnu a pokusil se dostat do vápna, cestu mu křížil Holding, který ho obral o míč.

40

Opět dlouhý nákop Arsenalu na Nelsona, toho v souboji přetlačil Van Dijk a míč si vzal pro sebe.

40

Cédric Soares už je v pořádku a zdráv, takže se může pokračovat.

39

Na zemi se nachází domácí Cédric Soares, který zřejmě schytal nějakou ránu při onom rohu.

39

Andrew Robertson si došel pro míč a následně centroval do pokutového území, kde na zadní tyčce našel Sadia Maného, jež v záklonu hlavičkoval nad branku.

39

Rohový kop pro hostující tým.

38

Luiz dlouhým nákopem z vlastní poloviny hledal vepředu Nelsona. K míči měl nakonec blíže Alisson.

38

Po vstřelené brance se domácí tým hodně zlepšil, je častěji na míči i častěji vepředu.

37

Následovalo ofsajdové postavení Roberta Firmina.

36

Alex Oxlade-Chamberlain se hezky uvolnil na středu hřiště a našel centrem Maného. Senegalec si navedl míč k lajně a centroval do vápna. Jeho levačka ale nikoho v černém nenašla.

35

Virgil van Dijk dlouhým nákopem hledal vepředu Salaha, ten ovšem prohrál souboj s Tierneyem.

33

Po další chybě hostující obrany sed dopředu hnal Nicolas Pépé, ale Joe Gomez ho nakonec dokázal zastavit.

32

Je srovnáno. Velkou chybu vyrobil nizozemský obránce Virgil van Dijk, který při rozehrávce na hranici vlastního vápna našel přesně ALEXANDRE LACAZETTA, ten obešel brankáře a poslal míč do branky.

32

Lucas Torreira pasem z hloubi pole našel kolmicí ve vápně Lacazetta, ale ten byl v ofsajdu.

31

Domácí se dostali k míči na vlastní polovině, ale nikam daleko se nedostali, díky dobrému presinku museli míč jen odkopnout.

30

Tak to nebyl roh, ale pouze aut pro domácí tým. S tím však kanonýři nenaložili dobře a o míč přišli.

30

Cédric Soares se uvolnil na pravé straně a hned centroval do vápna. Trent Alexander-Arnold odvrátil na roh.

29

Liverpool i nadále kontroluje hru a nepouští svého soupeře moc k míči.

28

A do třetice Mohamed Salah, který se pokusil ze vzduchu sebrat zblokovanou střelu, ale nacházel se v ofsajdu.

27

Následně na Salaha mířil centr na pravou stranu. Egypťan míč špatně zpracoval a poslal ho za postranní lajnu.

27

Na pravé straně hřiště se uvolnil Mohamed Salah a centroval slabší pravačkou do vápna. Pro jeho slabý centr si na střed došel Emiliano Martínez

26

Přestávka je za námi a hra pokračuje. Na míči Liverpool.

25

24

Ten rozehrával Andrew Robertson a centroval na zadní tyčku, kde souboj skončil nerozhodně, a tak se další konal na středu vápna, tam byl nejvýš Luiz.

23

Georginio Wijnaldum centroval z levé strany do vápna a trefil Holdinga, takže další roh pro jeho tým.

22

Trent Alexander-Arnold centroval roh na střed vápna, kde našel vysokého Van Dijka, jehož hlavička ze stoje skončila pouze na středu branky.

21

Další tlak hostujícího týmu a je to roh pro Liverpool.

20

Liverpool právě vstřelil branku!
Favorit jde po dvaceti minutách do vedení. Roberto Firmino potáhl míč po středu hřiště a následně předložil na levou stranu vápna pro naběhnutého Andrew Robertsona. Levý bek hostí z prvního doteku nahrával na střed vápna, kde míč našel volného SADIA MANÉHO, jež v klidu uklidil míč do branky.

19

Arsenal se na polovinu soupeře dostal dlouhým nákopem na Pépého, ten si míč dokázal i zpracovat, ale následně mu ho odebral Fabinho.

18

Sadio Mané se na levé straně hřiště chtěl dostat přes dva soupeře, ale to se mu proti přesile nepovedlo.

18

Další dlouhý nákop na Nelsona a další neúspěšný, míč putoval pouze na kopačky Alissona.

17

Arsenal se snažil dostat dopředu dlouhým nákopem na Reisse Nelsona, ten se k míči ani nedostal a byl v ofsajdu.

16

Z následného přímého kopu opět míč do vápna kroutil Andrew Robertson, jenže centr nikoho nenašel.

16

Lucas Torreira fauloval soupeře na středu hřiště a poté se ještě dohadoval s rozhodčím, kartu ale nedostal.

15

Dlouhý aut domácího týmu hledal na levé straně hřiště Alexandra Lacazetta, ten si míč zpracoval hlavou do zámezí.

14

To však dlouhého trvání nemělo. Dobrý presink hostí donutil Holdinga k odkopu.

14

Arsenal si také chce pohrát s míčem, nyní kombinuje u svého vápna.

13

Velká šance pro Liverpool. Emiliano Martínez dlouho čekal s rozehrávkou a nakonec trefil napadajícího Firmina. Míč se od nohy Brazilce odrazil jen do tyčky.

12

Míč si nakonec vzal Skot Andrew Robertson a levačkou centroval do vápna. Tam ale našel jen připravené rukavice Emiliana Martíneze.

12

Přímý kop z nějakých třiceti metrů pro Liverpool. U míče Trent Alexander-Arnold a Andrew Robertson.

11

Poté dostal míč do běhu na střed Alex Oxlade-Chamberlain, ale hráč, který odehrál skoro 200 zápasů za Arsenal, si míč špatně zpracoval.

11

Liverpool v klidu drží míč na polovině hřiště.

10

Joe Gomez zkusil poslal dlouhý nákop dopředu do vápna, kde se po míči natahoval Mané, o kousek na něho však nedosáhl.

10

Trent Alexander-Arnold si nachystal míč k praporku a centroval do vápna. Tam našel pouze nachystaného obránce Luize.

10

Rohový kop pro Liverpool.

9

Roberto Firmino se stáhl do hloubky hřiště a nahrávkou na střed hledal Fabinha. Firminovi se nahrávka nepovedla a pouze odevzdal míč soupeři.

8

Hra se na chvilku zasekla na polovině jistého vítěze soutěže. Liverpool měl v rychlém sledu tři auty.

7

Granit Xhaka se pokusil najít na levé straně hřiště Saku, domácí mladík ale nahrávku úplně nečekal a nakonec souboj s Gomezem prohrál.

6

Nicolas Pépé centroval z rohu do vápna, ale našel pouze Virgila van Dijka na středu vápna a Nizozemec se již o míč postaral.

5

Nelsonův centr z levé strany byl zblokovaný a uvidíme první roh Arsenalu.

4

Andrew Robertson našel z lev strany na středu Sadia Maného a Senegalec se hned hnal do střely. Trefil ovšem jen blokujícího soupeře.

3

Andrew Robertson se prohnal po levé straně hřiště a posílal střílený centr do vápna. Ten ale nikoho nenašel.

3

Na levé straně hřiště se k míči sice dostal domácí Reiss Nelson, ale pokračovat dále nemohl, protože míč si vzal z autu.

2

Arsenal se snaží dostat míč pod kontrolu, a to se mu také daří, nyní kombinuje na vlastní polovině hřiště.

1

O další nákop dopředu se postaral Trent Alexander-Arnold, ale před Maném se k míči dostal rychleji Rob Holding.

1

Liverpool začal dlouhým nákopem dopředu, ale Mané si míč na hrací ploše zpracovat nedokázal.

1

Ještě před výkopem udělal Arsenal uličku slávy pro svého soupeře za již jistou výhru v lize.

Arsenal FC: E. Martínez – Holding, David Luiz, Tierney – Soares, Torreira, Xhaka, Nelson – Pépé, A. Lacazette (C), Saka.
Náhradníci: Macey – Aubameyang, D. Ceballos, Bellerín, Kolašinac, Mustafi, Maitland-Niles, Papastathopoulos, Willock.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk (C), Robertson – Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Elliott, Keïta, Jones, Minamino, Lovren, Origi, Shaqiri, N. Williams.

Rozhodčí: P. Tierney (ANG).

ARSENAL FC (9.)
35 utkání, 50 bodů, skóre 51:44

Naopak londýnský Arsenal zažívá jednu z nejhorších sezón v poslední dekádě. Gunners jsou až na devátém fleku a kvalifikaci do evropských pohárů nemají ve svých rukách, tři kola před koncem totiž ztrácejí pět bodů. Situaci výrazně zkomplikovala poslední porážka v městském derby s Tottenhamem (1:2). A proti Liverpoolu to nebude o moc lehčí. Na krále střelců útočí také hvězdný Aubameyang, ale tomu chybí pouhé tři zásahy.

Poslední tři duely v Premier League
Tottenham 2:1 Arsenal
Arsenal 1:1 Leicester
Wolves 0:2 Arsenal

LIVERPOOL FC (1.)
35 utkání, 93 bodů, skóre 76:27

Liverpool se po naprosto úžasné sezóně konečně dočkal a dokráčel po dlouhých letech k tolika touženému titulu v Premier League. V posledních duelech tak o moc nejde a na výsledcích to jde lehce poznat. Naposled výběr německého géniuse Jürgena Kloppa zaváhal na domácím hřišti, kde remizoval 1:1 s Burnley. Motivaci ale má například Mohamed Salah, jenž ztrácí čtyři branky na vedoucího Jamieho Vardyho.

Liverpool 1:1 Burnley
Brighton 1:3 Liverpool
Liverpool 2:0 Aston Villa

Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu! Ve šlágru šestatřicátého kola budeme sledovat utkání mezi Arsenalem a Liverpoolem. Zatímco domácí budou bojovat o účast v evropských pohárech, hostující Reds se nikam už hnát nemusí, jsou totiž jasnými mistry Premier League. Utkání startuje patnáct minut po jednadvacáté hodině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.