Dobrý večer, vítáme vás u sledování podrobné on-line reportáže z utkání kvalifikační skupiny B. Dnes se v Jerevanu od 18 hodin střetne mužstvo Arménie s Dánskem.

Dánové na první souboj s Arménií v této kvalifikaci nevzpomínají vůbec v dobrém. Doma totiž v červnu prohráli vysoko 0:4 a Arménům mají tedy co oplácet. Už v 1. minutě zápasu se trefil útočník Movsisjan, který se prosadil ještě jednou v druhém poločase. Po dvaceti minutách prvního poločasu zvyšoval na 2:0 Özbiliz a zkázu Dánů dokonal asi deset minut před koncem utkání Mchitarjan.

Kromě tohoto zápasu se dnes od 20 hodin střetne Malta s Bulharskem a především, od 20:45 hodin čeká český tým doslova utkání o život. Pokud nevyhraje v duelu s Itálií, je skoro jisté, že fotbalový šampionát bude příští rok bez české účasti.

O šancích Česka probojovat se do Brazílie může napovědět právě i zápas Arménie a Dánska. Dnešní soupeři mají po sedmi zápasech stejně bodů jako čeští reprezentanti, tedy devět. Arménie je momentálně na čtvrté pozici (tři výhry, skóre 8:9) a Dánsko na páté (dvě výhry, tři remízy, skóre 8:10).

Mkrtčjan
27. min Sarkisov o hráči
Edigarjan
Ghazarjan
Pizzelli
66. min Manojan o hráči
Mchitarjan

DánskoDánsko(4-5-1)

Andersen
Zimling
45. min Sloth o hráči
Braithwaite
66. min Fischer o hráči
Bille Nielsen
82. min Makienok o hráči
Krohn-Dehli

Rozhodčí: Nijhuis - Boonman, Van de Ven
Počet diváků: 0

Pokud večer čeští reprezentanti zvítězí v Itálii, nejvíce by jim z tohoto zápasu vyhovovala remíza. Prohra Bulharska, které má deset bodů, na Maltě je velmi nepravděpodobná.

Hráči nastupují na hřiště, vítá je poloprázdný stadion. Zaplněny jsou podélné tribuny, naopak ty za brankou jsou obsazeny řídce.

Vojenský orchestr hraje hymny obou týmů. Utkání už za malou chvíli začne.

1

Začal první poločas utkání Arménie - Dánsko
Rozehráli domácí Arméni, hrající v červených dresech.

1

Hned od první vteřiny je na stadionu bouřlivá atmosféra. Pomůže domácím? Nebo je bude svazovat?

2

První výpad Arménů likviduje včasným vyběhnutím Andersen.

2

Žlutou kartu dostal Varazdat Harojan (Arménie)
Harojan dostává první žlutou kartu v zápase za faul na Nielsena.

3

Po faulu Haroyana kopou Dánové volný přímý kop.

3

Vypálil Eriksen, míč tečoval arménský hráč, Dánové budou mít první rohový kop.

4

Z prvního rohu Dánů žádné nebezpečí pro Armény nevzniklo.

4

Nielsen přihrával přímo před bránu, nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl včas.

6

Arménské fotbalisty mohutně žene dopředu publikum, zatím mají ale více ze hry Dánové.

8

U arménských hráčů je mnoho nepřesností a zbytečných ztrát míče.

9

Ankersen centroval do malého vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal ohrozit Kasparova.

10

Šanci Pizzeliho zblokovali dánští hráči.

12

Eriksen pálil z hranice šestnáctky a byl to velmi vydařený pokus. Robinsonádou situaci zachránil arménský gólman Kasparov.

12

Z následného rohového kopu Dánové nic nevytěžili.

15

Hovhannisyan se snažil míč dostat na útočnou polovinu, ale nakonec jen odevzdal míč brankáři Andersenovi.

15

17

Eriksen odcentroval ke vzdálenější tyči, Arméni ihned po převzetí balonu zahájili brejk. Neúspěšně.

19

Kasparov na druhý pokus zasáhl proti dotírajícímu Nielsenovi a míč ztlumil. Nielsen se dožadoval neoprávněně penalty. Odkop do arménské branky.

20

V prvních dvaceti minutách mají více šancí Dánové. Na obou stranách je patrná nervozita a snaha neudělat žádnou chybu.

22

Sólo Aggera zastavil skluzem Mkrtchyan.

23

Teď mohli Dánové jít do vedení! Ale nešli. Nielsen dostál přihrávku za obranu a jeho střelu vyrazil Kasparov.

24

Další dánský pokus z dálky. A Kasparov se už na své spoluhráče zlobí.

27

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Karlen Mkrtčjan, nahradil ho Artur Sarkisov
Arménie poprvé střídá. Důvody jsou neznámé, Mkrtčjan odešel po svých, neměl žádný problém ani s během.

28

Braithwaite hlavičkoval sám na hranici penalty, ale střelecký pokus skončil mimo.

30

První větší šance Arménů. Mkhitaryan to zkoušel přízemní střelou z asi třiceti metrů, Andersen ale jen míč zkontroloval očima, Mkhitaryanova střela šla mimo.

32

Po rohovém kopu to zkoušel z dálky Edigarjan, jeho střela skončila nad.

33

Žlutou kartu dostal Artur Edigarjan (Arménie)
Druhou žlutou kartu v zápase dostal Edigarjan za bolestivý skluz na Ankersena.

35

Krohn-Dehli táhl míč po levé straně, získal alespoň autové vhazování.

36

Krohn-Dehli hasil brejk Özbilize nedovoleným zákrokem. Rozhodčí nevytáhl žádnou kartu, jen důrazně varoval před podobnými situacemi.

38

Žlutou kartu dostal Peter Ankersen (Dánsko)
Ankersen dostal žlutou kartu za faul na Ghazaryana.

39

Arménie začíná přebírat iniciativu zápasu. Důrazem v šestnáctce vybojovala dva rohové kopy za sebou. Přímo ale branku Dánů neohrozila.

42

Blíží se závěr prvního poločasu, síly se vyrovnávají, ale stále sledujeme defenzivně vedené utkání s minimem vyložených šancí.

45

Braitwaite centroval před bránu, Arménie bez problémů míč odvrátila.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Niki Zimling, nahradil ho Casper Sloth
Dánové musí na konci první půle nuceně střídat.

45

Dánští obránci si přihrávají jen mezi sebou, šetří čas.

45

Po prvním poločase je stav utkání nerozhodný - je to zasloužený výsledek. Ani jeden z týmů neměl vyloženou šanci, mírnou optickou převahu mají hosté.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Arménie - Dánsko
Rozehráli Dánové.

46

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Artur Sarkisov, nahradil ho Sargis Adamjan
Další střídání Arménů, ze hry musí odstoupit Sarkisov.

48

Dánové zahrávají volný přímý kop, kopat bude zřejmě opět Eriksen.

48

A zkusil to přímo. Trefil zeď, Dánové budou mít výhodu rohového kopu.

49

Z rohového kopu Dánové nic nevytěžili. Tak dlouho si dávali v malém i velkém vápně přednost, až o vhodnou šanci vystřelit přišli.

52

Sloth se snažil založit útok, opět následuje ztráta míče a arménský pokus o brejk.

53

Teď mohla Arménie udeřit, jenže narážečka ve velkém vápně nenašla konečného adresáta a nikdo z domácích nedokázal míč tečovat.

56

Haroyan na poslední chvíli odhlavičkoval před dotírajícím Braithwaitem.

57

Po rohovém kopu Dánů musel Kasparovat vyběhnout z branky a vyboxovat míč.

59

Už už to vypadalo, že Adamyan zvládne svůj útočný výpad a Arménie půjde do přečíslení. Nakonec ho ale čistě obral o balon jeden z dánských hráčů.

59

Žlutou kartu dostal William Kvist (Dánsko)
Po zákroku na Mkhitarjana dostal dánský záložník Kvist žlutou kartu.

62

Po hodině hry jsme stále neviděli gól. Arménie je v druhé půli trochu aktivnější, přesto tomuto zápasu chybí šance, emoce a to nejdůležitější - vstřelená branka.

64

özbilis vyrazil dopředu, přihrával Pizzellimu, který vystřelil z dálky. Střílel mimo a Andersen nemusel vůbec zasahovat.

65

Özbilis obešel dva bránící hráče, až ten třetí - stoper Agger - mu míč odebral. Roh pro Armény.

66

Obrovská šance Arménů! Po rohovém kopu střílel Ghazarjan, který ale nastřelil břevno.

66

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Martin Braithwaite, nahradil ho Viktor Fischer
Další střídání Dánů, na hřišti je devatenáctiletý Fischer.

66

Střídání Arménie: ze hřiště odešel Marcos Pinheiro Pizzelli, nahradil ho David Manojan

70

Zápas začíná nabírat na obrátkách. Hra se zrychlila, přibývají pohledné akce. Dočkáme se branky?

71

özbiliz motal míč na velkém vápně, neměl komu přihrát, a tak vystřelil sám.

73
Červená karta

Červenou kartu dostal Varazdat Harojan (Arménie)
Nesmyslný zkrat domácího stopera, který podrazil Fischera. Harojan dostal druhou žlutou kartu. Penalta pro Dány!

73

Daniel Agger (Dánsko) proměnil pokutový kop. Arménie - Dánsko 0:1
Kapitán hostů neomylně poslal míč na levou stranu, Kasparov letěl na pravou. Dánsko se ujímá vedení.

76

Arméni nyní hrají o deseti, ale přesto se snaží útočit.

79

Dány gól samozřejmě uklidnil. Nikam nespěchají, v poklidu kombinují v obranné polovině.

82

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Nicki Bille Nielsen, nahradil ho Simon Makienok

82

Kvist odstavil čistě Özbilize, na stížnosti Arménů rozhodčí nereaguje.

85

Hraje se ve středu pole, Dánové míří za vítězstvím.

87

Arméni útočí v malém množství hráčů, pokus o centr před hostující branku vždy skončí odkopem dánského hráče.

87

88

Žlutou kartu dostal Nicolai Boilesen (Dánsko)

89

Skvělý zákrok Andersena! Aras Özbiliz pálil z přímého kopu, dánský brankář vyráží. Jedinečná šance pro Arménii vyrovnat

90

Dánsko vítězí v Arménii 1:0 díky proměněné penaltě Aggera. Má tak dvanáct bodů a momentálně je druhé. Od osmi večer hraje Bulharsko na Maltě a od 20:45 Češi v Itálii.

90

Sledovali jsme dnes velmi opatrné utkání z obou stran, zápas byl chudý na fotbalovou krásu, k vidění byl spíše boj ve středu hřiště s minimem vyložených šancí.