Sparta nakonec v dvouhodinovém utkání nepotvrdila roli favorita a kvůli gólu Mateje Mršiće krátce před koncem prohrává s Českými Budějovicemi. Může za to i neproměněná penalta Libora Kozáka, kterého dobře vychytal Vojtěch Vorel.
Václav Kotal poslal do hry v závěrečné třetině kombinovanou sestavu s pouze pěti hráči podzimního ligového kádru. Generálku tak na Strahově lépe zvládli fotbalisté Dynama.

120

118

Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočeši jsou překvapivě blíže vítězství. Holce překonal dvě minuty před vypršením hrací doby z rychlého brejku střelou na bližší tyč chorvatský záložník MATEJ MRŠIĆ.

Sestava AC Sparta Praha
Ni?ă (41. Heča, 81. Holec) – Vindheim (81. Šilhart), Vitík (81. Gelašvili), Plechatý (81. Gabriel), Hancko (61. Lischka), Polidar (81. Hanousek) – Wiesner (41. Minčev), Sáček (81. Frýdek), Dočkal (81. Souček), Ladislav Krejčí st. (81. Ryneš) – Juliš (61. Kozák).

Sestava SK Dynamo Č. Budějovice
Drobný (41. Vorel) – Čolić (81. Němeček), Králik (61. Havel), Simba (41. Talověrov), Kladrubský (61. Novák) – Ekpai (61. Mršić), Javorek (61. Havelka), Alvir (81. Kousal), Valenta (61. Čavoš), Jánošík (81. Bassey) – Ledecký (56. Brandner)
Náhradníci: Kerl

116

Na druhé straně pálí po zemi z velkého vápna těsně vedle Filip Souček.

115

Zleva krásně centroval Novák a Havlova hlavička proletěla půl metru nad domácí bránou.

112

Po rohovém kopu hlavičkuje Kozák mimo branku.

103

Z rohu se Sparta neprosadila.

102

Christian Frýdek zakončil po přihrávce Šilharta nadějnou akci. Následuje roh.

101

Třetí třetina se přehoupla do druhé poloviny, skóre zůstává bezbrankové i po rychlé sparťanské akci po pravém křídle a Frýdkově prudké střele nad břevno.

95

Po Novákově centru minul zařízení hostující Patrik Brandner.

91

Žlutou kartu dostává Filip Souček (AC Sparta Praha).

90

Po faulu na Nováka kopou „krátký roh“ Budějovičtí, ale rozehrávka míří do šířky a dozadu.

88

Hanousek nadýchal přetažený centr na Gabriela, který vracel míč do ohně nepřesně.

87

Domácí jsou stále na míči, ale Jihočeši je vytlačují na jejich polovinu hřiště. Brandner málem vypíchl Gabrielovu malou domů.

85

Po sparťanském rohu pálil pod břevno mladý Šilhart, střela byla ještě lehce přizvednuta a výtečným zákrokem ji vyškrabuje brankář Vorel.

83

Sparťanská akce končí v zámezí, odkopává se od budějovické brány.

81

Mění se také sestava hostů, a to na třech postech: dohráli Čolić, Alvir a Jánošík, nově nastupují Němeček, Kousal a Bassey.

81

Sparta posílá do hry 8 nových fotbalistů, z části se jedná o hráče béčka. Na hřišti registrujeme Hanouska, Součka, mladíky Ryneše, Šilharta, Gabriela, Gelašviliho a Frýdka. Do brány se postavil exžilinský Holec.

81

80

Druhá třetina skončila.

80

Obrovskou šanci měl v závěru druhé třetiny hostující Brandner. Utíkal sám na Heču, který jeho oblouček lehce ztlumil a dobíhající Lischka stačil míč uklidit z brankové čáry na roh.

78

Tak konečně nějaká potěcha pro oči. Polidar zleva krásně prokličkoval přes tři hráče až do šestnáctky, zpětná přihrávka však mířila na obsazeného Dočkala, od něhož se míč odráží mimo hřiště.

77

Domácí jsou v platonickém náporu, ke střelbě se i vinou častých přihrávek za paty nedostávají.

74

Vojtěch Vorel však mizerně kopnutou penaltu Liboru Kozákovi vyráží!

74

Dočkalův trestný kop si zpracovával na zadní tyči Plechatý a byl zezadu postrčen Čolićem. Rozhodčí nařizuje penaltu pro Spartu!

73

Sparta se už delší čas trápí při přechodu do útoku. Libor Kozák se ve vápně proti přesile neprosadil, k míči se ještě dostal Polidar, ale jeho centr končí v zámezí.

71

Na druhé straně Polidar přenesl hru do vápna na Minčeva, který pálil halfvolejem jen do obránce.

70

Ještě před velkým vápnem napřáhl Jánošík, střele však dal opačnou faleš a Heča nemusel zasahovat.

69

Havlova hlavička ze záklonu proletěla po rohovém kopu neškodně vedle domácí brány.

68

Čolić provětral sparťanskou šestnáctku. Museli se k němu stáhnout tři fotbalisté v rudém dresu, než ho Polidar odstavil od míče za cenu rohu.

65

Střídají se nedotažené útoky na obou stranách, hraje se jen mezi šestnáctkami.

61

Dvě střídání také na straně Sparty: Hancka a Juliše nahradili Lischka a Kozák.

61

Českobudějovičtí hromadně střídají hned pět hráčů. Odcházejí Králik, Kladrubský, Valenta, Javorek a Ekpai, jejich místa zaujmou v polovině hrací doby Novák, Havel, Havelka, Čavoš a Mršić.

60

Sparťané reklamovali ruku padajícího Talověrova – ukrajinského obránce, který to předloni na podzim zkoušel i v letenském béčku. Nebyli úplně daleko od pravdy, nicméně nepíská se.

59

Dynamo obléhalo sparťanské území, po několika křížných pasech si našel prostor ke střele zpoza šestnáctky Lukáš Jánošík, ale pálí přímo do Heči.

57

V rohu strahovského spartakiádního stadiónu sbírá příliš dlouhý nákop sparťanský brankář Milan Heča.

56

Místo Ledeckého míří v dresu Dynama do hry Brandner.

51

Dávid Hancko vystřelil z dálky. Vorel jeho tvrdý projektil kryl.

46

Minčev zakončil sparťanskou akci střelou těsně vedle pravé tyče.

43

Aktivně hrající budějovická posila z Plzně Marko Alvir se uvolnil a pěknou střelou orazítkoval tyč sparťanské brány.

41

Střídání v týmu AC Sparta Praha: dohráli Niță a Wiesner, do druhé třetiny nastupují brankář Milan Heča a Martin Minčev.
Střídá také Dynamo České Budějovice, do jehož brány si místo Jaroslava Drobného stoupl Vojtěch Vorel. Kromě toho testovaného Simbu nahradil Talověrov.

41

40

První třetina skončila.

39

Vindheim skvělým centrem z pravé strany našel Ladislava Krejčího staršího, ten ale z malého vápna přestřelil.

35

Rohový kop Sparty končí v Drobného rukavicích.

34

Bořek Dočkal vystřelil z hranice vápna, jeho tečovaný pokus dokázal Jaroslav Drobný vytáhnout nad bránu.

33

Čolićova křížná střela proletěla vedle sparťanské brány.

30

Půlhodina hry je za námi, gól jsme zatím ve sparťanském tréninkovém areálu na Strahově neviděli.

25

Tentokrát se Juliš zhostil role nahrávače a vymyslel tak nadějný centr před bránu, ale Krejčí na něj nedosáhl.

22

Juliš si našel centr z pravé strany a nebezpečně pálil, ale na brankáře Drobného si nepřišel.

15

Hostující Jánošík unikl po křídle a vyzkoušel z úhlu Nițovu pozornost.

10

Alvirova tečovaná střela doskákala k Florinu Nițovi.

4

Po pravém křídle utekl Wiesner, z jeho střílené přihrávky před bránu však nic nebylo.

2

Hned ve druhé minutě dlouhého utkání pokazil Drobný rozehrávku, což mohl potrestat Wiesner, jenž ale minul odkrytou branku!

1

AC Sparta Praha: Niță – Vindheim, Vitík, Plechatý, Hancko, Polidar – Wiesner, Sáček, Dočkal, Krejčí – Juliš.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Simba, Kladrubský, Javorek, Alvir, Valenta, Ekpai, Ledecký, Jánošík.
Náhradníci: Vorel, Kerl – Havel, Talověrov, Novák, Němeček, Čavoš, Havelka, Kousal, Mršić, Brandner, Bassey.

Přípravný zápas mezi Spartou a Dynem České Budějovice se odehraje ve formátu 3x40 minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.