Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 5. října 2022 Eliška

Online reportáž

Máme za sebou také druhé vzájemné utkání dnešního dne, které znovu vyznělo ve prospěch Sparty. Té se v tomto případě povedlo vyhrát výsledkem 2:0, přičemž obě branky padly v průběhu prvního poločasu. Ten druhý nebyl zrovna atraktivní, přesto nabídl několik slibných šancí. Ani jeden z celků se už prosadit nedokázal a utkání tedy přineslo dvě branky. Chrudim se navíc ani v jednom ze zápasů nedokázala střelecky prosadit, nejblíže k tomu měl forvard Rybička, který ve vyložené šanci trefil tyč.

60

Konec zápasu.

59
Důležité

Souček pohledně kopl standardku, která nakonec v síti neskončila.

Sestava AC Sparta Praha
Holec (31. Kotek) – Šilhart, Gelašvili, Lischka, Hanousek – Ryneš, Souček, Krejčí mladší, Frýdek – Minčev, Kozák (31. Novotný)

Sestava MFK Chrudim
Mrázek – Hašek (31. Sokol), Vencl (31. Kopecký), Drahoš, Nikodem – Řezníček, Verner, Havlena (31. Javůrek), Čáp – Látal, Rybička (31. Ráliš)

59

Běží nám poslední vteřiny zápasu. Před malým momentem si hosté vybojovali standardku, nicméně ani z tohoto mráčku nezapršelo.

57

Dnešní utkání se spíše už jen dohrává, o vítězi je totiž rozhodnuto. Sparta se přesto snaží neudělat žádnou chybu, která by mohla vést ke kontaktní brance.

56

Znovu byl do rozehrávky zapojen domácí brankář Kotek, který si nechtěl komplikovat život a na jistotu rozehrál po zemi na zcela osamoceného Gelašviliho.

55

Další akce tentokráte vedla přes pravou stranu, kde se Frýdkovi nepovedlo přesně najít jednoho ze svých spoluhráčů. Následovat tak bude autové vhazování.

53

Do konce tohoto druhého vzájemného zápasu zbývá posledních deset minut. Sparta Praha i nadále drží vedení o dvě branky, hosté by rádi zkorigovali stav.

52

Souček se dostal k rohovému praporku, kde měl na zádech protihráče. Navíc proti němu hrál i sníh, který je v těchto prostorech hrací plochy opravdu hustý.

51

Rohový kop pro hráče Chrudimi.

50

Chrudimští měli možnost vhazování z levé strany, které přineslo nabídku právě na Sokola. Hostující obránce si nebral servítky a míč ihned odpálil do bezpečí.

49

Kotek se rovněž zapojil do rozehrávky svého celku. Na druhé straně se za dalekonosným pasem pokoušel dostat Mrázek, jenomže ho předstihl Pavel Sokol.

48

Lischka si na levém křídle všiml naprosto osamoceného Hanouska, který by měl prostor na případný centr. Dle pomezního sudího se ale jednalo o ofsajd.

47

Pražané se pokoušeli vydat na druhou stranu, kde jsme znovu sledovali spolupráci mezi Hanouskem a Minčevem. Nakonec z toho bude další aut pro Spartu.

46

Minčev se na levém křídle přihlásil o nahrávku, jenomže před ním se povedlo zakročit Řezníčkovi. Do hostující kombinace se zapojil také brankář Mrázek.

45

Přihrávka k postranní lajně měla oslovit Hanouska, který se vydal směrem kupředu. Při zpětném manévru podklouzl a bude z toho autové vhazování pro hosty.

44

Hostující celek se nakonec přes levou stranu dostal do zakončení. Hodně tomu pomohlo Šilhartovo podklouznutí, následné Vernovo zakončení putovalo doprostřed.

41

To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Filip Souček, který zvolil hodně vysoké zakončení, jenž dokonce přeletělo i břevno.

41
Důležité

Pokutový kop pro Spartu!

40

Hodně prostoru měl Nikodem, který si našel prostor k zajímavému centru. Ani tentokráte jsme se nedočkali žádného zakončení, Sparta totiž ve vzduchu kraluje.

39

Řezníčkovi se povedlo odcentrovat z pravé strany, jenomže v pokutovém území našel pouze připraveného protihráče. Hostující celek je nyní o něco aktivnější.

38

Velice zodpovědně se před malým momentem vracel na vlastní polovinu Krejčí, který tak čistým skluzem zastavil soupeře. MFK Chrudim bude moci vhazovat.

36

Rozehrávky rohového kopu se poté chopil hostující Verner, kterému se exekuce vůbec nepovedla. Míč se snesl na nohu Součka, který ihned odklízel pryč.

35

Chrudim poté zahrávala standardní situaci z levé strany. Poměrně nadějný centr se snesl do malého vápna, kde ve vzduchu kraloval Ladislav Krejčí mladší.

34

Kousek od středového kruhu byl nedovoleně zastaven Verner, kterého za cenu faulu eliminoval dotírající Minčev. MFK Chrudim okamžitě rozehrála po zemi.

33

Frýdek si na pravém křídle všiml naběhnuvšího Šilharta, který prováhal ideální možnost k nahrávce na Novotného. Místo toho z úhlu prověřil brankáře Mrázka.

32

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost domácí Sparta, která bude pro změnu hrát zprava doleva.

31

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám znovu nabídl dvě branky. O tu první se v úvodu postaral Martin Minčev, o tu druhou pro změnu v závěru Ladislav Krejčí mladší. Směrem dopředu byla ale nebezpečnější Chrudim, která poprvé zahrozila v samotném úvodu. Další vyloženou šanci a zároveň vyrovnání měl na kopačce Rybička, který trefil pouze tyč. Chrudim tak na první vstřelenou branku stále čeká.

30

První poločas skončil.

30
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Také v závěru prvního poločasu tu máme druhou sparťanskou branku! Ryneš centroval do pokutového území, jenomže jeho centr přizvedl jeden z protihráčů. Po Kozákově souboji se ovšem míč dostal k LADISLAVU KREJČÍMU, který placírkou zamířil přesně. V souboji to ale schytal Kozák, který je stále ošetřován.

30

K parádní ráně se poté dostal Šilhart, s jehož ránou pod břevno si dokázal Mrázek poradit.

29

Na levém křídle měl hodně prostoru na centr Nikodem, který toho nedokázal využít. Míč poslal přímo do rukavic brankáře Holce, jenž rozehrál výhozem do křídla.

27

Poté musel ven z branky brankář Mrázek, kterému výrazně pomohl obránce Vencl, jenž za sebe nepustil dotírajícího protihráče. Chrudim tak bude rozehrávat.

26

Čáp se v pokutovém území pokoušel dostat do lepší pozice pro případné ohrožení domácí branky. Zezadu ho ale eliminoval Souček, který si počínal čistým způsobem.

24

Za prodlouženým balónem se pokoušel dostat Nikodem, před kterým na jistotu zakročil pozorný Šilhart. Jeho zpětná nahrávka putovala do moci brankáře Holce.

23

Útočným faulem se prezentoval Ladislav Krejčí mladší, který se prodíral do zakončení. V něm ovšem fauloval také Vencla, což pochopitelně viděl hlavní sudí.

22

Nakonec se jednalo o rozehrávku nakrátko, načež se k centru do pokutového území dostal záložník Frýdek. Na hranici malého vápna zasahoval Hašek.

21

První rohový kop domácích rozehraje z levé strany Souček.

20

Hodně nepřesně poté nahrával Ryneš, kterému v přesnosti dost možná zamezil sníh. Jeho nabídka se tak snesla pouze k Mrázkovi, který vyzkoušel odkop.

19

Pražané poté útočili po levém křídle, kde se Kozákovi povedlo přesunout míč do tandemu na rychlonohého Minčeva. Ten ovšem nevyzrál na obětavého soupeře.

18
Důležité

Smůla Petra Rybičky! Hostující forvard si seběhl na pas za obranu, načež se mu povedlo oběhnout vyběhnuvšího Holce. Ránu do prázdné ovšem poslal do tyče.

17

Další snadná práce pro hostujícího brankáře Mrázka. Chrudim to znovu zkouší rozehrávkou po zemi, na domácí obranu se jí zatím nepovedlo vyzrát.

16

Na nabídku si do pokutového území dokázal seběhnout hostující Čáp, který se zajímavé pozice poslal míč vysoko nad domácí branku. Holec tak nezasahoval.

15

Míč se znovu snesl do zámezí, z čehož se vyklubal další aut pro Chrudim. Těžiště hry se poté přesunulo ke středovému kruhu, kde úspěšně přenesl hru Vencl.

14

Mrázek znovu rozehrával od své branky, znovu přízemní rozehrávku hledal kolegu Vencla. Na druhé straně se Havlenovi nepovedlo vrátit míč na kolegu Rybičku.

13

O rozehrávku se nakonec postaral Verner, který míč stáčel do přehuštěného prostoru. Tam se neprosadil nikdo ze spoluhráčů, zakročil domácí hráč.

12

Nedovoleným zákrokem si poté pomohl napadající Gelašvili, který poslal na zem jednoho z protihráčů. Chrudim tak bude zahrávat další standardní situaci.

11

Ta ovšem přinesla pouze ofsajdové postavení, ve kterém se na pravém křídle nacházel Minčev. Pomezní sudí byl pozorný, rozehrávat tak bude moci Drahoš.

10

Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Holec, který na jistotu rozehrál po zemi na vedle stojícího Gelašvili, jenž se tak stará o další útočnou akci.

9

O provedení autového vhazování se postaral hostující Vencl, kterému se pro spolupráci nabídl kolega Verner. Jeho nahrávka ovšem byla hodně nepřesná.

8
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Do volného prostoru si seběhl Šilhart, kterému se na malém vápně povedlo najít Kozáka. Ten sice nevyzrál na brankáře Mrázka, avšak poté byl s dorážkou úspěšný MARTIN MINČEV.

5

Podél pravé autové lajny se prodíral domácí Minčev, kterého ovšem dokázal zastavit jeden z protihráčů. Pražané se tak postarají o další autové vhazování.

4
Důležité

První zakončení tohoto zápasu obstaral hostující Čáp, který se do míče ovšem vší silou. Střela trefila pouze protihráče před ním, Holec tak nemusel zasahovat. Holec ovšem zasahoval poté, kdy si poradil s hlavičkou Látala.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany, o které se postaral Hanousek. Na jeho nabídku si dokázal seběhnout Krejčí mladší.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala na starost Chrudim, která bude hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Holec – Šilhart, Gelašvili, Lischka, Hanousek – Ryneš, Souček, Krejčí mladší, Frýdek – Minčev, Kozák.

MFK Chrudim: Mrázek – Hašek, Vencl, Drahoš, Nikodem – Řezníček, Verner, Havlena, Čáp – Látal, Rybička.

Hráči jsou připraveni na hrací ploše, zanedlouho se začne.

Hrát se bude 2x30 minut.

Fotbalisté pražské Sparty zahajují miniaturní zimní přípravu zápasem na Strahově proti druholigové Chrudimi od 14:00.
Sparta vyrukuje do pouze dvoutýdenní přípravy v domácích podmínkách a s nezměněným kádrem. Pouze z hostování v Teplicích se vrátil záložník Fortelný, který však doléčuje zranění. Sparta bude v tomto duelu v roli favorita, nicméně se jedná o přípravné utkání, proto se dá očekávat celá řada změn v sestavě.

Chrudim čeká stejně jako ostatní celky FNL víceméně klasická příprava, druhá nejvyšší soutěž startuje až první březnový víkend. Po podzimní části patří Východočechům znamenité čtvrté místo s pětibodovou ztrátou na vedoucí Hradec Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.