Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. října 2023 František

Je konec! Dnešní první přátelské utkání mezi Spartou a Chrudimí vyznělo lépe pro letenský celek, který bez větších problémů zvítězil výsledkem 6:0. Pražané byli výrazně aktivnější také ve druhém dějství, ve kterém přidali další čtyři přesné zásahy. Chrudim se drtivou většinu času nacházel na vlastní polovině, tento zápas jí tak vůbec nevyšel. Pražané klidně mohli přidat několik dalších branek, nakonec je z toho "pouze" šest zásahů.

60

Konec zápasu.

59

Na centr si dokázal seběhnout Juliš, který přízemním zakončením nechal vyniknout Zímu.

Sestava AC Sparta Praha
Nita – Vindheim, Vitík (C), Plechatý, Hancko, Polidar – Wiesner, Sáček, Dočkal, Krejčí st. – Juliš.

Sestava MFK Chrudim
Zíma – Hašek, Vencl, Drahoš, Hlavsa – Breda, Krištof, Kesner (C), Dostálek, Sokol – Rybička

58
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Tady to zavání pořádným debaklem! Sám na branku tentokráte uháněl TOMÁŠ WIESNER, kterému se povedlo obejít vyběhnuvšího brankáře Zímu, načež bez větších problémů zamířil do prázdné chrudimské branky.

57

Další útočný výpad domácích táhl po levém křídle Wiesner, který si ovšem nevěřil na průnik kolem protihráče. Místo toho přišla na řadu přihrávka na Polidara.

55
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom tu máme hattrick Lukáše Juliše! Na nahrávku na pravou stranu si dokázal seběhnout Ladislav Krejčí starší, který si poté pod sebou všiml naprosto osamoceného LUKÁŠE JULIŠE. Druhý jmenovaný placírkou zamířil k pravé tyči, kam se Brankář Zíma nedokázal natáhnout.

55

Za pasem mezi hostující obránce si seběhl Juliš, který dokonce předskočil protihráče. Pomezní sudí ovšem zvedl praporek, což znamenalo další ofsajd.

54

Rozehrávka ovšem nepřinesla nic nebezpečného, Chrudim se dokázal osvobodit odpalem až ke středovému kruhu, kde měl hodně času na rozehrávku Vitík.

53

Další rohový kop Sparty rozehraje Ladislav Krejčí starší.

52

S těžkou nahrávkou si poté nedokázal poradit Juliš, který doslova nahrál na vedle stojícího Vencla. Chrudim ovšem hodně nepovedeně zakládala útočnou akci.

50
Důležité

Wiesner nebyl daleko od zásahu! Dočkal dalším fantastickým pasem oslovil právě Wiesnera, který si ideálně zpracoval, avšak poté mířil vedle branky.

49

Krátce poté se hra znovu přesunula do pokutového území Sparty, kde nakrátko rozehrával brankář Nita. Po jeho nahrávce dokázal Hancko nastartovat Polidara.

48

Po dalším odkopu se na vlastní polovině dokázal nejlépe zorientovat Vitík, který neudržel míč na vymezeném prostoru. Krištof tak okamžitě obstaral další aut.

47
Důležité

Následný rohový kop přinesl vůbec první šanci Chrudimi! Do vzduchu se totiž natlačil obránce Vencl, který zakončení poslal vedle pravé šibenice.

46

Na hranici malého vápna musel riskantně zasahovat Hancko, který tak za sebe nepustil centr od Drahoše. Nechybělo mnoho a málem z toho byl vlastenec.

45

Míč se znovu snesl mimo hrací plochy, což tentokráte znamenalo autové vhazování pro domácí. Sparta se přesto přes pravou stranu hřiště daleko nedostala.

44

Snadná práce pro rumunského brankáře Nitu, který si se slaboučkým pokusem dokázal poradit. Následovala rutinní rozehrávka výhozem do volného prostoru.

43

Zíma si dával s provedením odkopu poměrně načas, přesto se mu povedlo hru přenést na opačnou stranu hrací plochy, kde za sebe prodlužoval Rybička.

42

Chrudimi se druhý poločas zatím vůbec nedaří dle představ, soupeř totiž vede už o čtyři branky. Sparta je navíc i nadále aktivnější, nyní se bude odkopávat.

40
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Netrvalo dlouho a máme tu čtvrtou branku Sparty! Sparta se znovu bleskově přesunula do pokutového území, kde se povedlo natolik dobře odcentrovat Dočkalovi, že na zadní tyči našel naběhnuvšího a zapomenutého MATĚJE POLIDARA, který z jedničky zamířil mezi nohy brankáře.

40

Po rohovém kopu se k centru z pravé strany dostal Dočkal, který našel pouze připraveného brankáře Zímu. Ten poté musel zneškodnit ránu zpoza šestnáctky.

39

Hra byla přenesena na pravou stranu hrací plochy, kde si další centr do pokutového území přichystal Wiesner. Jeho sražená nabídka přinesla rohový kop.

37
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Rázem tu máme třetí přesný zásah tohoto zápasu! Po pasu za obranu soupeře se do pokutového území dostala smečka domácích hráčů. Znovu se ke střele dostal aktivně hrající Wiesner, který prověřil Zímu, avšak na dorážku LUKÁŠ JULIŠE byl hostující brankář krátký.

37

Pražané si navíc vybojovali další rohový kop, který se snášel směrem od branky. Nakonec se jednomu z hráčů povedlo hlavičkovat, avšak hodně nepovedeně.

36

K odkopu od své branky se poté znovu postavil Zíma, který míč poslal zhruba ke středovému kruhu. Tam dokázal zakročit Vitík, který ihned oslovil Dočkala.

35

Znovu se do akce dostal pomezní sudí, který si velice přesně všiml dalšího ofsajdového postavení. V něm se nacházel Juliš, jenž tak nemohl pokračovat v akci.

34

Sparta poté rozjela kombinaci na polovině soupeře, kde si nakonec na přenesení hry na pravou stranu troufl středopolař Sáček, který přeci jenom našel soupeře.

33

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil hostující Hašek. Jeho nabídka směřoval na Bredu.

32

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost Chrudim. Ta bude pro změnu hrát zleva doprava.

31

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dvě branky. Sparta měla v jeho průběhu výrazně navrch, nakonec se střelecky prosadila až ve druhé polovině. První branku obstaral Ladislav Krejčí starší, naopak těsně před koncem prvního poločasu dokázal přesně zamířit také Lukáš Juliš.

30

První poločas skončil.

30
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Před koncem prvního poločasu tu máme druhou branku! Sparta tentokráte kombinovala na levém křídle, kde si do volného prostoru seběhl Dočkal. Na jeho vzdušnou nabídku si dokázal naskočit LUKÁŠ JULIŠ, který nechal vyniknout brankáře. Následná dorážka už skončila v síti.

29

Nahrávka k hranici pokutového území našla Wiesnera, který se pokoušel zakončit z jedničky. Míč ovšem poslal vysoko nad branku, Zíma tak nezasahoval.

28

Posléze u postranní lajny dokázal zakročit Polidar, který tak vybojoval autové vhazování pro Krejčího. Pražané po provedení úspěšně přenášeli hru vpravo.

27

Kesner zvolil autové vhazování nakrátko na vedle stojícího Krištofa. Jeho nabídka sice byla nepřesná, následně se ani domácí celek daleko s míčem nedostal.

26

Na útočné polovin se po levém křídle pokoušel prosadit Dostálek, kterému se povedlo oslovit Krištofa. Druhý jmenovaný narazil do protihráče a bude se vhazovat.

24
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom jsme se dočkali první branky zápasu! Pražané podnikli výpad po pravém křídle, kde si Sáček dokázal narazit s vedle stojícím spoluhráčem. Následovala přízemní nabídka do malého vápna, kde se ve skluzu dokázal prosadit LADISLAV KREJČÍ.

24

V pokutovém území skončil po souboji s Haškem na zemi Vindheim, který se snažil vybojovat penaltu. Ta se konat nebude, naopak se bude pouze odkopávat.

23

Dočkal poté velice zkušeně přenášel hru do volného prostoru, kde jeho celek pokračoval v kombinaci. S napadajícím protihráčem si musel poradit Sáček.

22

Polidar se na levém křídle dostal do dobré pozice pro centr, kterým se snažil v pokutovém území najít Juliše. Míč ovšem doputoval pouze na kopačku Drahoše.

21

Hra se přesunula na pravou stranu, kde se o centr do pokutového území pokoušel Vindheim. Na centr si počíhal protihráč, kterému se povedlo včas odklidit.

20

Po delší době se k míči dostal také rumunský brankář Nita, který na jistotu rozehrál na vedle stojícího Hancka. S jeho dalekonosným pasem si poradil Hancko.

19

Vindheim si neporadil se dvojicí protihráčů, která si navíc poradila čistě. Do složité pozice se poté dostal obránce Plechatý, jenž odehrál míč pouze do zámezí.

18

Sparta Praha neuspěla ani z dalšího rohového kopu, který ani v tomto případě nepřinesl nic nebezpečného. Na opačné straně se daleko nedostal obránce Hašek.

16
Důležité

První šance tohoto zápasu! Wiesnerovi se povedlo nabídkou najít Juliše, který se tak dostal do slušné šance. První ostrý zákrok si připsal brankář Zíma.

15

Také Chrudim si vyzkoušela rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Míč se poté dostal zpět na kopačku Bredy, který místo centru ještě zkoušel najít Kesnera.

14

Brankář Zíma si přichystal další odkop od své branky, který přeci jenom poslal na hruď Sokola. Následovala nabídka na Rybičku, který neodcentroval přes Vitíka.

13

Sparta si vybojovala první rohový kop, kterého se od pravého rohového praporku ujal Dočkal. Jeho vzdušná nabídka ovšem našla pouze hlavu protihráče.

12

Hostující celek to zkoušel nákopem na pravou stranu, kam si zkoušel seběhnout Dostálek. Nahrávka na jeho osobu byla příliš dlouhá a míč má tak Hancko.

11

Do akce se dostal také pomezní sudí, kterému se povedlo odhalit ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel Wiesner. Nahrávku mu totiž adresoval Vindheim.

10

Ani další útočná akce pražského celku nepřinesla nic nebezpečného a na útočnou polovinu se tak dostal soupeř. Kesner prostřednictvím autu oslovil Rybičku.

8

Vindheim se dostal včas k míči u postranní lajny, načež se dostal k centru. Ten se povedlo lehce zablokovat Kesnerovi, načež padající míč vyboxoval Zíma.

7

Sledovali jsme autové vhazování v podání Kesnera, který si poté narazil se spoluhráčem. Po jeho nahrávce navíc zakončoval Dostálek, jenomže vedle branky.

6

Brankář Zíma to nakonec zkoušel nákopem ke středovému kruhu, kde se snažil oslovit Rybičku. Ten byl čistě odzbrojen a zpět k míči se tak dostal soupeř.

5

Hancko vyvezl míč k hranici pokutovému území, kde se mu povedlo oslovit Juliše. Chrudimi se ovšem povedlo čistým způsobem zakročit a bude se odkopávat.

4

Nákop se poté snášel do běhu na Vencla, který se ovšem daleko nedostal. Včas se povedlo zakročit Plechatému, jenž roztáhl hru na zcela volného Vitíka.

3

Pražané kombinovali na útočné polovině, kde to Wiesner zkoušel nahrávkou k pokutovému území na Juliše, kterému se povedlo udržet míč na kopačce.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Vitík (C), Plechatý, Hancko, Polidar – Wiesner, Sáček, Dočkal, Krejčí – Juliš.

MFK Chrudim: Zíma – Hašek, Vencl, Drahoš, Sokol – Breda, Krištof, Kesner (C), Dostálek – Rybička.

Dnešní utkání nám okoření sníh, který během těchto dnů dopadá na celou republiku.

Hrát se bude 2x30 minut, po skončení tohoto zápasu přichází na řadu druhý vzájemný duel, kde se dají očekávat odlišné sestavy.

Fotbalisté pražské Sparty zahajují miniaturní zimní přípravu zápasem na Strahově proti druholigové Chrudimi od 13:00.
Sparta vyrukuje do pouze dvoutýdenní přípravy v domácích podmínkách a s nezměněným kádrem. Pouze z hostování v Teplicích se vrátil záložník Fortelný, který však doléčuje zranění. Sparta bude v tomto duelu v roli favorita, nicméně se jedná o přípravné utkání, proto se dá očekávat celá řada změn v sestavě.

Chrudim čeká stejně jako ostatní celky FNL víceméně klasická příprava, druhá nejvyšší soutěž startuje až první březnový víkend. Po podzimní části patří Východočechům znamenité čtvrté místo s pětibodovou ztrátou na vedoucí Hradec Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.