Hezký fotbalový večer! Jedním ze tří zástupců české ligy v Evropě je pražská Sparta, která se doma utká s Lille. Zápas úvodního kola sledujte v online reportáži od 21 hodin.

Sparta postrádá stopery Hancka, Štetinu a od reprezentační přestávky také Čelůstku. Uprostřed obrany se tak vedle sebe postaví Lischka a mladší Ladislavů Krejčích. První start po návratu do Česka si odbude v záloze Pavelka. Útočník Juliš se vepředu musí obejít bez parťáka Hložka, jenž prodělal covid-19, sekundovat mu budou na křídlech Vindheim a Moberg-Karlsson.

Lille má skvělou formu i výhodu, že francouzská liga narozdíl od té české není přerušená. Poslední zápas vyhrálo suverénně 4:0 a je na čele tabulky. Pyšní se i skvělou defenzívou, už více než měsíc nedostalo gól.

Proti poslednímu zápasu francouzské ligy jsou v sestavě Lille čtyři změny, z toho tři v záloze. Nehrají Sanches, Andre, ani Araújo, místo nich jsou v základu Ikoné, Xeka a Soumaré. Yilmaze v útoku nahradí turecký krajan Yazici.

o hráči
90. min Vitík o hráči
o hráči
90. min Minčev o hráči
Vindheim
o hráči
Trávník
o hráči
78. min Karabec o hráči
o hráči
74. min Polidar o hráči
39 Juliš
Juliš
o hráči
46. min Hložek o hráči

o hráči
78. min Soumaré o hráči
Bradarič
o hráči
63. min Mandava o hráči
o hráči
78. min Araújo o hráči
9 David
David
o hráči
63. min Yilmaz o hráči
12 Yazici
Yazici
o hráči
80. min Weah o hráči

Rozhodčí: Strukan - Perica, Jakšič

Týmy už jsou nastoupeny na letenském stadionu, výkop se blíží.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Lille

1

To je úvod ze strany Lille! Po 26 vteřinách se ve vápně k míči dostal Ikoné, ale zakončit nedokázal. O chvíli později zakončoval David nad bránu.

2

Hosté rozehráli rohový kop signálem. Znovu pálil Ikoné, ale ani tento jeho pokus k bráně neprošel.

3

Až ve třetí minutě se sparťané dostali k míči, ale jsou ihned atakováni soupeřem.

4

Dočkal získal míč na polovině Lille, Moberg-Karlsson zkusil ihned vypálit, jenže trefil hostující obránce.

6

Domácí kombinovali na pravé straně, Pavelka ale ztratil míč.

7

David centroval po zemi z levé strany, do cesty se mu ale přihnal Lishka a srazil míč na roh.

7

Obrana Sparty nedovolila žádné zmatky po standardní situaci ve svém vápně.

9

Dopředu to nešlo, a tak domácí kombinovali směrem dozadu, až balon skončil u Heči.

10

Dlouhý nákop na Juliše přečetl Maignan, který vyběhl až před vápno a míč sklepl spoluhráčům.

12

Moberg-Karlsson úspěšně čaroval s míčem na levém křídle, následný centr ale Vindheim nestihl.

13

Sáček zkusil proniknout kolem Bradariče po pravé straně, jenže neuspěl.

14

Po zběsilém úvodu se domácí uklidnili a snaží se nezbavovat míčů. Heča se ale po malé domů od Trávníka dostal pod tlak a balon zakopl.

15

Juliš podržel míč vepředu a počkal na podporu od Vindheima. Ten ihned cpal míč do vápna, ale Moberg-Karlsson se k němu nedostal.

16

Dočkalův rohový kop byl neúspěšný, stejně tak centr od Moberga-Karlssona po odraženém míči.

17

Ale stále se hraje na polovině Lille, Trávník se ovšem nechal obrat o balon Piedem.

18

Hosté získali míč a ihned ho poslali dopředu na Ikoného, ke kterému se dobře vrátil Krejčí. Odražený míč pak hostující hráč poslal k Lischkovi.

20

Krejčí si pod tlakem poradil a přenesl hru přes Lischku, který si pak ale musel pomoct s Hečou.

22

Dvojí smůla pro Juliše: byl chycen v ofsajdu a navíc dostal míčem do citlivých míst.

23
Červená karta

Červenou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Ještě větší smůlu má Krejčí, který pro dnešek dohrál. Nestíhal Davida, tak po něm těsně před vápnem sáhl.

25

Z přímého kopu střílel Yazici, ale bránu netrefil.

26

Za míčem tentokrát spěchal Bamba, ale byl přistižen, jak vybíhá z ofsajdového postavení.

27

Začíná těžká šichta pro Spartu, která prozatím hraje jen s jedním stoperem.

29

Lischka to zatím zvládá dobře a zachytil nahrávku hostů, která mířila do vápna.

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sven Botman (Lille)

31

Moberg-Karlsson zkusil rozehrát volný kop napřímo, ale rána mu vůbec nesedla.

33

David vystihl Pavelkovu nahrávku na Lischku, ale domácí se stačili rychle vrátit a šanci zhatit.

35

Botman se vyloženě ukopl, Ikoné tak jeho nahrávku rozhodně stihnout nemohl.

36

Moberg-Karlsson vystihl Soumarého nahrávku, jenže paradoxně připravil šanci pro Xeku, jehož tečovaná střela šla těsně vedle.

37

Hosté z rohu nebezpečí před Heču nepřinesli.

38

Hanousek přečetl nahrávku, která měla mířit na Bambu.

38

V přerušené hře kapitán Dočkal vylítl na sudího Strukana. Botman totiž předtím stáhl na zem Pavelku, přičemž už má jednu žlutou kartu. Podle domácích měl inkasovat i druhou.

38

40

Vindheimovi se do hlavy opřel loktem Bradarič. Sparta rozehraje okolo půle.

42

Lischka prozatím hraje výborně. Dobře vystoupil a odzbrojil Yaziciho.

43

Trávník vystoupil ve středu hřiště a zastavil Bambu, bohužel s faulem.

44

Dočkal hledal ve vápně Juliše. Centr odvrátil hostující kapitán Fonte.

45

Yusuf Yazici (Lille) vstřelil gól. Sparta - Lille 0:1
Botman přiťukl před vápnem balon Yazicimu, který tvrdou a přesnou ranou otevřel skóre.

45

Bradarič v nastavení nakopl Vindheima na hranici velkého vápna. Rozhodčí nejprve ukázal na penaltový puntík, asistent ho ale přesvědčil, že k incidentu došlo mimo pokutové území.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Domagoj Bradarič (Lille)

45

Dočkal namířil centr na Lischku, který ale hlavičkoval v záklonu a míč spíš prodloužil za sebe.

Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Lille 1:1
Hložek se uvedl ve velkém stylu! Rozjel akci přes Vindheima, který mu vrátil pod sebe do vápna, a patičkou posunul míč k Dočkalovi, jemuž stačilo míč poslat Maignanovi do protipohybu.

49

Na pozici stopera se k Lischkovi zatáhl Pavelka.

50

David si šel jednoznačně pro faul. Dočkal mu sice o nohy zavadil, teatrální pád ale u sudího neprošel.

52

Sáčkův centr se Fontemu zamotal pod nohama, ale nepropadl k Mobergu-Karlssonovi.

53

Obrovská šance Lille! Yazici dostal míč za obranu z autu, zatímco domácí Pavelka ještě ležel na zemi, a odcentroval na Davida, který v pádu přestřelil.

54
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Heča (Sparta)

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Renato Sánches (Lille)

55
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Sáček (Sparta)

58

David si ve vápně Sparty pomáhal faulem, balon ale skončil v Hečových rukavicích, a tak se pokračuje bez přerušení.

59

Hezká akce Lille, po které šel David sám na Heču, jenže si balon posunul pryč ze střeleckého úhlu.

60

Yusuf Yazici (Lille) vstřelil gól. Sparta - Lille 1:2
Yazici se vzdálil Sáčkovi a našel si Bradaričův centr z levé strany. Čisté svědomí nebude mít Heča, kterému soupeřova hlavička proletěla mezi rukama.

62

Yazici prostrčil míč do vápna na Davise, ke kterému se na poslední chvíli vrátil Sáček a balon mu vypíchl.

63

Střídání Lille: ze hřiště odešel Domagoj Bradarič, nahradil ho Reinildo Mandava

63

Střídání Lille: ze hřiště odešel Jonathan David, nahradil ho Burak Yilmaz

64

Pied zkusil štěstí z velké dálky, rána se mu ale svezla a šla daleko od brány.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Bořek Dočkal (Sparta)

66

Jonathan Ikoné (Lille) vstřelil gól. Sparta - Lille 1:3
Ikoné dostal perfektně načasovaný balon za obranu a placírkou umístil střelu okolo Heči k zadní tyči.

68

Bamba z první pálil na sparťanskou bránu, přízemní střelu Heča pokryl.

70

Trávník napálil Ikoného do obličeje, k francouzskému záložníkovi přispěchali zdravotníci.

72

Trávník si zaběhl pro aut na křídlo, ale odcentroval jen Maignanovi do rukavic.

73

Domácím, kteří hrají o jednoho míň, už pomalu docházejí síly.

74

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Moberg Karlsson, nahradil ho Matěj Polidar

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jonathan Bamba (Lille)

75

Yusuf Yazici (Lille) vstřelil gól. Sparta - Lille 1:4
Yazicimu daroval hattrick obránce Hanousek, který chyboval při rozehrávce, a turecký útočník jen kopl balon kolem vyběhnutého Heči.

81

Karabec se uvolnil ve vápně a odcentroval na Polidara. Ten míč trefil dobře, ale do cesty se ráně vpletl přesouvající se Maignan.

83

Hráči Lille už zápas jen dohrávají a zkoušejí různé finty. Ve středu hřiště je ale domácí ještě zvládají zastavovat.