O další vstupenku do čtvrtfinále se poperou neporažení vítězové skupiny F Francouzi a Švýcaři, třetí celek „áčka“. Osmifinálovou bitvu uvidí stadion v rumunské Bukurešti.

Francouzi, finalisté minulého Eura a úřadující mistři světa, v dosavadních šesti osmifinálových zápasech na velkých turnajích pokaždé vyhráli. Naopak výběr helvétského kříže ve stejné fázi neuspěl pětkrát po sobě a čtvrtfinále mezinárodního turnaje si naposledy zahrál na světovém šampionátu 1954.

Sedmkrát v řadě, už od přípravy v roce 1992, "Les Bleus" nepodlehli Švýcarsku, čtyři z posledních pěti duelů ale skončily remízou. Ve dvou vzájemných zápasech na Euru Francie neprohrála.

Vítěz zápasu ve čtvrtfinále narazí na Španěly, kteří v odpolední úžasné bitvě přehráli Chorvaty 5:3 po prodloužení.

FrancieFrancie(3-5-2)

1 Lloris
Lloris
4 Varane
Varane
Lenglet
46. min Coman o hráči
Kimpembe
2 Pavard
Pavard
6 Pogba
Pogba
Griezmann
88. min Sissoko o hráči
13 Kanté
Kanté
14 Rabiot
Rabiot
19 Benzema
Benzema
94. min Giroud o hráči

Rodríguez
87. min Mehmedi o hráči
3 Widmer
Widmer
73. min Mbabu o hráči
Freuler
23 Shaqiri
Shaqiri
73. min Gavranovic o hráči
10 Xhaka
Xhaka
14 Zuber
Zuber
78. min Fassnacht o hráči
Seferovic
97. min Schär o hráči
7 Embolo
Embolo
78. min Vargas o hráči

Rozhodčí: Rapallini - Belatti, Bonfa

Mužstva jsou na hřišti, hrají státní hymny.

1

Začal první poločas utkání Francie - Švýcarsko

2

Z centru Francouzů vznikl první roh zápasu.

2

Na přední tyči si naběhl na centr z rohu Varane, vyskočil hodně vysoko, ale už balon nestačil nasměrovat do branky. Letěl nad.

2

Kimpembe kulhá, ale zatím pokračuje ve hře.

4

Roh i pro Švýcary.

4

Elvediho hlavička po rohu neznamenala žádnou hrozbu, míč se vznesl nad něj a dopadl k soupeři.

5

Benzema se prodral do vápna, od lajny dával zpětný pas, ale jen na Švýcary.

5

Centr Benzema nezpracoval, Pogbova rána zblokovaná.

7

Centr kličkujícího Mbappého odvrácen na roh.

7

Roh Griezmanna odklonili Švýcaři na přední tyči.

9

Švýcarský roh a taky ve vzduchu vládl soupeř, konkrétně Varane.

10

Ťukes Švýcarů na pravé straně, Feulerův ostrý centr proletěl malým vápnem nedotknut.

18

Griezmann z trestňáku hledal hlavu Pogby, leč ve vzduchu kralovali Švýcaři.

15

Haris Seferovic (Švýcarsko) vstřelil gól. Francie - Švýcarsko 0:1
Senzační vedení Švýcarů! Z levé strany načechral centrovaný míč na střed vápna Zuber, obránce Lenglet ani nevyskočil a Seferovič měl cestu ke gólu umetenou. Pověsil se do vzduchu a balon trknul hlavou k tyči. Brankář Lloris skákal marně.

21

Mbappé pelášil zleva do vápna, ale Elvedi mu míč sebral a navíc Francouz byl v ofsajdu.

23

Rabiot zleva centroval na Benzemu, ale tomu míč „ukradl“ brankář Sommer, který ho konečky prstů vychýlil z původní trasy.

25

Trestňák Francouzů kousek za vápnem z levé strany.

26

Mbappé první střelu poslal do zdi, míč se k němu vrátil, ale jeho druhý projektil letěl hodně mimo.

29

Jedovka Rabiota z pořádné dálky, míč prosvištěl kolem tyče švýcarské branky.

30

Žlutou kartu dostal Raphaël Varane (Francie)
U lajny podkosil pronikajícího Zubera.

31

Shaqiri poslal balon z trestňáku před malé vápno, Embolo míč jen lízl, ale na branku ho nenasměroval.

32

Rabiot nasprintoval do vápna, ale míč si předkopl moc a utekl mu.

32

Žlutou kartu dostal Nico Elvedi (Švýcarsko)
Kosa na Griezmanna, po které byla výhoda.

36

Centr Griezmanna vyústil ve francouzský roh.

37

Na přední tyči se po rohu Pogba neprosadil.

37

Hráči se občerstvují, protože na hřiště vběhl fanoušek.

40

Xhaka poslal kolmici na Emoblu, ten ale špatně zpracoval. Aspoň roh vybojoval.

42

Po rohu nepřesně hlavičkoval Akanji.

43

Mbappé zpoza vápna vystřelil, ale v pádu. Míč se vznesl vysoko nad branku.

45

Rozhodčí přidá 2 minuty.

45

Embolo se prodral do vápna, Francouzi mu míč sebrali.

45

Benzema si zasekl míč ve vápně, jeho střela byla zblokovaná.

45

Embolo se po vzdušném souboji s Rabiotem sesunul k zemi a musel být ošetřovaný.

47

Griezmann to zkusil z velké dálky, míč sice šel kousek od tyče, ale mimo. Brankáře Sommera nevyděsil.

50

Kontr Švýcarů, Embolo dostal kolmý pas do vápna, dostal se k lajně a míč posunul k druhé tyči na Seferoviče. Ten před prázdnou brankou balon netrefil.

52

Zuber se dostal do vápna z levé strany, ale v souboji byl na podkosen. Penalta?

52

Ve vápně spadl na druhé straně i Mbappé, rozhodčí ukazuje, ať se hraje dál. Ale bude zkoumat potenciální penaltu po zákroku za Zubera.

54

Rozhodčí prozkoumal video a penalta pro Švýcarsko! Zuber si na levé straně zasekl míč, těsně za lajnou ho Pavard skluzem zastavil - nedovoleně!

55

Pokutový kop neproměněn! Rodríguez kopl penaltu po pravé ruce gólmana Llorise, který se natáhl k tyči a rukou míč zastavil.

56

Pogba kouzlil na hraně vápna, pak míč předložil na jeho kraj Mbappému. Jeho technická střela k vzdálenější tyči jen o fous minula cíl.

57

Karim Benzema (Francie) vstřelil gól. Francie - Švýcarsko 1:1
Nedáš (penaltu) - dostaneš, platilo! Mbappé poslal míč do vápna na Benzemu, který ho sice dostal na paty, ale skvěle si ho předkopl před sebe. Pak už byl před Sommerem a jistě ho prostřelil.

59

Karim Benzema (Francie) vstřelil gól. Francie - Švýcarsko 2:1
Famózní obrat během dvou minut! Euro píše úžasné příběhy. Francouzi předvedli další povedený ťukes, Griezmann se prodral před branku, jeho střelu Sommer dokázal jen tak tak vyrazit. K jeho smůle přímo k Benzemovi, který z kroku hlavičkoval do prázdné branky.

62

Žlutou kartu dostal Ricardo Rodríguez (Švýcarsko)
Zezadu fauloval Griezmanna.

66

Po trestňáku dva Švýcaři volní na zadní tyči, ale vzrušení zbytečné, rozhodčí mávl ofsajd. A zakončující Seferovič navíc fauloval.

68

Mbappé převzal kolmici od Pobgy, ale ve vápně byl zpacifikován.

69

Nákop Francie před vápno Švýcarů hlavičkoval Widmer za sebe mimo dosah brankáře. Oddechl si, balon šel vedle, vlastňák to nebyl.

69

Roh Francouzů nebezpečí nepřinesl.

70

Další dva rohy Francouzů, ale ve vzduchu kraloval soupeř.

71

Zuberova přihrávka z křídla do vápna, kterou nikdo ze spoluhráčů nesebral.

73

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Xherdan Shaqiri, nahradil ho Mario Gavranovic

73

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Silvan Widmer, nahradil ho Kevin Mbabu

76

Žlutou kartu dostal Granit Xhaka (Švýcarsko)

75

Paul Pogba (Francie) vstřelil gól. Francie - Švýcarsko 3:1
Fantazie! Pobga napřáhl zpoza vápna, když sebral odražený míč, a po střele pověšené do šibenice se brankář Sommer natahoval marně.

77

Coman to zkoušel podobně jako Pogba, ale jeho střela takové parametry neměla.

78

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Breel Embolo, nahradil ho Rubén Vargas

78

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Steven Zuber, nahradil ho Christian Fassnacht

81

Haris Seferovic (Švýcarsko) vstřelil gól. Francie - Švýcarsko 3:2
Švýcarsko žije! Mbabu odcentroval z levé strany na malé vápno, kde se mezi dvěma hráči vznesl do vzduchu hrdina Seferovič a hlavičkou míč zatloukl nekompromisně do sítě.

83

Rabiotova jedovka z dálky se vytočila z branky.

85

Gól Švýcarska? Ne, ofsajd! Střelu Rodrígueze zastavil Gavranovič a hned míč poslal mimo dosah brankáře. Jenže stál kousek za bránící linií.

87

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Ricardo Rodríguez, nahradil ho Admir Mehmedi

88

Střídání Francie: ze hřiště odešel Antoine Griezmann, nahradil ho Moussa Sissoko

88

Žlutou kartu dostal Kingsley Coman (Francie)

90

Nastavují se 4 minuty.

90

Mario Gavranovic (Švýcarsko) vstřelil gól. Francie - Švýcarsko 3:3
Šok pro Francouze, pohádka pro Švýcary. Srovnáno v poslední minutě! Teď už se Gavranovič raduje oprávněně. Přihrávku středem mu narýsoval Xhaka mezi stopery, kličkou posadil na zem Kimpembeho a střelou k tyči z hranice vápna překonal Llorise.

90

Xhaka se zase zaskvěl pasem, teď přes půl hřiště, Mehmedi sám před brankářem míč nezpracoval.

90

To jsou věci! Coman si na prsou zpracoval centr a z halfvoleje trefil břevno švýcarské branky!

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 3:3

90

Další fantastický zápas dnešního dne, další povstání celku, který ztrácel 1:3, další prodloužení. Zápas Švýcarů s Francouzi zatím kopíruje bitvu Chorvatů se Španěly.

91

Začalo první prodloužení utkání Francie - Švýcarsko

91

Žlutou kartu dostal Benjamin Pavard (Francie)
Nohou trefil soupeře do klína. A ve čtvrtfinále stojí, bude-li v něm Francie.

92

Gavranovič vybojoval roh.

93

Na bližší tyči míč z rohu poslal na branku Mehmedi, ovšem přímo na brankáře Llorise.

94

Střídání Francie: ze hřiště odešel Karim Benzema, nahradil ho Olivier Giroud
Vyčerpaný hrdina Francie střídá.

95

Coman uletěl po levém křídle, Pavard míč ve vápně krkolomně zpracoval a vypálil - Sommer vyrazil na roh!

95

Z rohu Francie nebezpečí nevzešlo.

97

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Haris Seferovic, nahradil ho Fabian Schär

98

Mbabu se dral do šance, ale Varaně odkopl před malým vápnem.

98

Coman z úhlu rozvlnil jen boční síť.

101

Kontr Francie, přenesení hry a volej Sissoka zpoza vápna, který přeletěl branku Švýcarů.

103

Roh pro Švýcarsko.

103

Mehmedi se dostal k odraženému míč za vápnem, ale minul cíl.

103

VAR řešil penaltu, ale rozhodčí k obrazovce nemusel.

104

Rozhodčí přidá 1 minut v prvním prodloužení.

108

Žlutou kartu dostal Manuel Akanji (Švýcarsko)
Zastavil Pogbův sprint.

109

Coman zleva našel v oblouku za pokutovým územím Mbappého, který z první o fous minul tyč!

110

Pogba namaloval kolmici na Mbappého, který z úhlu běžel sám. Střílel levačkou na bližší tyč, ale pokus mu nesedl.

111

Střídání Francie: ze hřiště odešel Moussa Sissoko, nahradil ho Marcus Thuram

112

Roh Francouzů odpálili Švýcaři do autu.

115

Thuram nabil na hranu vápna Giroudovi, ten však z první minul branku.

118

Švýcaři drželi nějaký čas míč, čímž otupili tlak Francouzů.

119

Přihrávka z hloubi pole do vápna, na míč si naskočil Giroud a pěkně hlavičkoval k tyči. Brankář Sommer skočil včas.

120

Ještě standardka pro Francouze sedm metrů za vápnem.

120

Xhaka z trestňáku překopl zeď i branku.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 3:3

121

Zahrávají se pokutové kopy Francie - Švýcarsko

121

Xhaka vyhrál los a začínají Švýcaři.

121

Mario Gavranovic (Švýcarsko) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Do protipohybu brankáře.

121

Paul Pogba (Francie) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Do vinglu.

121

Fabian Schär (Švýcarsko) PROMĚNIL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Taky do protipohybu gólmana k tyči.

121

Olivier Giroud (Francie) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Opět stejná písnička, brankář skákal na druhou stranu.

121

Manuel Akanji (Švýcarsko) PROMĚNIL. 2:3 v penaltovém rozstřelu.
K tyči, brankář ani neskočil.

121

Marcus Thuram (Francie) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
K tyči, kam gólman skákal, ale o kousek nedosáhl.

121

Rubén Vargas (Švýcarsko) PROMĚNIL. 3:4 v penaltovém rozstřelu.
S klikou! Lloris skočil k tyči, a i když míč rukou zasáhl, v cestě do sítě mu nezabránil.

121

Presnel Kimpembe (Francie) PROMĚNIL. 4:4 v penaltovém rozstřelu.
Do šibenice. Byť tam Sommer skákal, neměl nárok.

121

Admir Mehmedi (Švýcarsko) PROMĚNIL. 4:5 v penaltovém rozstřelu.
Do protipohybu.

121

Kylian Mbappé (Francie) NEDAL. 4:5 v penaltovém rozstřelu.
Sommer skočil po své pravé ruce a hvězdě francouzského týmu penaltu vyrazil rukou levou. Mbappé míč nedotáhl k tyči. Senzace dokonána!