Fotbalisté favorizované Itálie se ve večerním osmifinále mistrovství Evropy utkají v Londýně s Rakouskem.

Italové zatím vyhráli všechny tři zápasy s celkovým skóre 7:0. Rakušané si při třetí účasti na Euru zahrají ve vyřazovací fázi poprvé.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho zvítězili v posledních 11 zápasech a navíc bez inkasované branky. Od září 2018 neprohráli třicetkrát za sebou, čímž vyrovnali národní rekord ze 30. let minulého století.

Itálie nepodlehla Rakousku ve 13 vzájemných zápasech po sobě od přátelského utkání v roce 1960.

Barella
67. min Pessina o hráči
Jorginho
Verratti
67. min Locatelli o hráči
11 Berardi
Berardi
84. min Chiesa o hráči
Immobile
84. min Belotti o hráči
10 Insigne
Insigne
108. min Cristante o hráči

RakouskoRakousko(4-2-3-1)

Bachmann
21 Lainer
Lainer
114. min Trimmel o hráči
Dragovic
Hinteregger
8 Alaba
Alaba
24 Laimer
Laimer
114. min Ilsanker o hráči
X. Schlager
106. min Gregoritsch o hráči
Sabitzer
Grillitsch
106. min Schaub o hráči
Baumgartner
90. min Schöpf o hráči
Arnautovic
97. min Kalajdžić o hráči

Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn

Rakousko postoupilo do osmifinále ze druhého místa skupiny C s bilancí dvou výher a jedné prohry.

Vítěz se ve čtvrtfinále v Mnichově utká s lepším z dvojice Belgie - Portugalsko.

Italové postrádají dva ze svých čtyř startujících obránců z úvodního zápasu. Už v něm se totiž zranil pravý bek Florenzi, ve druhém utkání vypadl stoper Chiellini. Nahradí je Di Lorenzo a Acerbi. Podruhé za sebou nastoupí vyléčený záložník Verratti.

Rakousko nasazuje stejnou jedenáctku, která v závěrečném duelu skupiny porazila Ukrajinu. Do pořádku se tedy dal i záložník Baumgartner, který v tomto zápase musel brzy střídat.

Vše je připraveno k výkopu. Italové nastoupí v modrých dresech, Rakušané v červených.

1

Začal první poločas utkání Itálie - Rakousko

1

Rakušané se na favorita vrhli hned zkraje a Baumgartnerův přízemní centr z levé strany nadělal v italské šestnáctce neplechu.

2

Žlutou kartu dostal Marko Arnautovic (Rakousko)
Rakouský útočník si počínal před italským vápnem příliš drsně.

3

Berardi na hranici rakouského pokutového území přemýšlel, zda vystřelit, či přihrát. Nakonec z toho bylo něco mezi a obrana si poradila.

5

Kolmá přihrávka trefila rozběhnutého Immobileho do paty a z nadějně vypadající akce tak nic nebylo.

6

U další kolmice na Immobileho byl dříve brankář Bachmann, do nějž italský útočník nevybíravě zajel.

8

Arnautovic vybojoval míč na italské polovině. Ten se dostal k Baumgartnerovi, jehož centr Italové odvrátili.

9

Spinazzola na konci svého dravého průniku nabídl míč Immobilemu, který o něj na hranici pokutového území přišel.

11

Italové míří po zisku míče přímočaře kupředu. Po jedné z takových akcí pálil Berardi do obránce, krátce na to se na levé straně uvolnil Spinazzola, ale vystřelil hodně nepřesně.

12

Berardi vysunul do pokutového území Immobileho. Ten si počkal na Verrattiho nabíhajícího ze druhé vlny, ale Rakušané tento záměr vystihli.

14

Dobře rozběhnutou akci Itálie zakončil z levé strany Insigne, brankář Bachmann jeho slabou střelu mířenou na zadní tyč snadno lapil.

15

Tentokrát Insigneho pokus zblokoval Dragovic. Ale italské kleště pozvolna sílí.

17

Teď už to před rakouskou brankou hořelo, když se do zpětného pasu Spinazzoly od brankové čáry opřel na hranici šestnáctky z první Barella a Bachmann musel vytasit pohotový zákrok nohou.

18

Po delším čase se připomněli i Rakušané. Sabitzer obloučkem vysunul Arnautovice, který napálil skákající míč nad bránu.

21

Rakušanům se podařilo neustávající italské ataky na chvíli utlumit.

22

Mimořádně aktivní Spinazzola kličkoval u levé lajny mezi rakouskými obránci, ten poslední jej však zasáhl míčem a tak z pěkné akce nebyl ani roh.

24

Italové svírají soka na jeho polovině, ale do přehuštěného pokutového území se jim proniknout nedaří.

25

Daleko za zády rakouských obránců se ocitl volný Immobile, ale vysoký míč si nedokázal dobře zpracovat a zezadu jej tak stihl odzbrojit Alaba.

27

Rakušané se dostali do přečíslení tři na dva, ale Laimer poslal přihrávku do prostoru, kde marně očekával Arnautovice.

29

Italové si vyměňují krátké přihrávky, ale bez většího efektu.

32

Míč si na chvíli užili také Rakušané, ale od Schlagera se odrazil až k brankáři Donnarummovi.

32

Teď si Rakušané oddechli. Dalekonosná rána Immobileho původně zamířila hodně vysoko, ale nakonec se snesla tak, že drcla do tyče za překvapeným Bachmannem.

34

Berardi přistrčil míč Immobilemu, ten se pokusil pohotově zakončit, ale trefil nohu Dragovice.

36

Rakušané se dostali ke standardce, ale Alabův centr byl příliš krátký a Italové jej snadno odrazili. O chvíli později se Arnautovic prosadil proti přesile, jenže Schlagerův centr stáhl ze vzduchu Donnarumma.

38

Po srážce s italským brankářem potřeboval ošetření Baumgartner.

40

Rakousko na chvíli přebralo iniciativu, ale k ohrožení branky se nedostává.

42

Utkání teď postrádá tempo, k vidění je nepříliš nápaditá italská kombinace.

43

Nenápadná přízemní střela Spinazzoly pořádně protáhla brankáře Bachmanna, který pokus k bližší tyči vyškrábl na roh. Po něm prodloužil hlavou míč Di Lorenzo, ale nikdo ze spoluhráčů toho nevyužil.

45

Italové ještě v závěru poločasu Rakušany zmáčkli a po faulu Arnautovice na Spinazzolu budou mít k dispozici standardní situaci.

45

Po přímém kopu se k hlavičce dostal Acerbi, ale míč nedokázal usměrnit na bránu.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Itálie - Rakousko

48

Berardiho střílený centr z pravé strany Rakušané odvrátili. Chvíli na to zablokovali i střelu Immobileho.

49

Arnautovic si v pokutovém území pohrál se dvěma Italy, ale zdařilou individuální akci zakončil nepovedenou střelou mimo bránu.

50

Žlutou kartu dostal Giovanni Di Lorenzo (Itálie)
Italský bek fauloval těsně před vlastním pokutovým územím.

51

Žlutou kartu dostal Nicolo Barella (Itálie)
Zřejmě „odměna“ za protesty.

52

Přímému kopu z hranice italského pokutového území předcházela velká nervozita, Alabova střela přes zeď nakonec o kousek přelétla bránu.

54

Spinazzola si elegantně vyměnil míč s Insignem, do jeho střely z rohu šestnáctky stihl rakouský protivník vložit nohu.

56

Insigne si zaběhl za rakouskou obranu, ale místo zakončení se snažil hledat Berardiho a míč stihl odvrátit Alaba. Po následném rohu hlavičkoval Bonucci vysoko nad bránu.

58

Podél pravé autové čáry se přes několik soupeřů prohnal Laimer, ale poté zpackal přihrávku.

59

Barella se pustil do rakouského pokutového území, ale s míčem doběhl až za brankovou čáru.

61

Rakouské napadání znepříjemňuje italskou hru.

62

Sabitzerovu dalekonosnou ránu tečoval Bonucci, míč skočil kousek vedle italské brány.

63

Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Arnautovic, ale střela z rohu pokutového území mu příliš nesedla a italský brankář si připsal snadný zákrok.

65

Slavící Rakušany zarmoutilo video. Na centr Lainera z pravé strany si naskočil Alaba a hlavou poslal míč k opačné tyči, kde Arnautovic opět hlavou poslal o břevno balon do brány. VAR však odhalil, že Arnautovic byl v těsném ofsajdu.

67

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Marco Verratti, nahradil ho Manuel Locatelli

67

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Nicolo Barella, nahradil ho Matteo Pessina

68

Rakušané dál koušou, Sabitzer ovšem přízemní střelou zpoza vápna branku minul.

70

Druhý poločas zatím patří Rakousku, favorizovaná Itálie je v posledních minutách zcela bezradná.

72

Střídající hráči Itálie se postarali o nebezpečnou akci, když Pessina přihrál před vápno Locatellimu, který si udělal prostor pro střelu, tu však poslal mimo bránu.

72

Dlouhý pás přistál u nohy Insigneho, jeho střela z dobré pozice však letěla daleko od rakouské brány.

74

Po rakouském přímém kopu Pessina srazil k zemi Lainera. Rakušané se marně dožadují penalty, přestože video odhalilo zásah loktem.

75

Přece jen byl v akci VAR, který odhalil, že Lainer byl v ofsajdu.

78

Po italském náporu stále ani stopy, střed hřiště patří spíš Rakušanům.

80

V italském vápně to hořelo, když Arnautovic vysunul Baumgartnera, jehož přízemní centr nakonec přinesl roh.

83

Po krátkém italském náporu našel centr Spinazzoly zcela volného Berardiho, tomu však pokus o akrobatický kop vůbec nevyšel.

84

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Ciro Immobile, nahradil ho Andrea Belotti

84

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Domenico Berardi, nahradil ho Federico Chiesa

85

Za Rakousko hraje stále stejná jedenáctka, která zápas zahájila, a daří se jí držet míč.

87

Insigne sklepl míč v pokutovém území Belottimu, jeho přihrávku na malé vápno zastavil Hinteregger.

88

Dlouhý výhoz rakouského brankáře Bachmanna si pohlídal Di Lorenzo.

89

Na hřišti zůstal ležet Baumgartner, kterého sužují křeče.

90

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Christoph Baumgartner, nahradil ho Alessandro Schöpf

90

Normální hrací doba bude prodloužena o pět minut.

90

Rakušané se valili kupředu, ale Sabitzer místo na Alabu poslal míč do autu.

90

Tři minuty nastavení jsou pryč, míč během nich častěji drželi Rakušané.

90

Možná poslední šance před prodloužením, když Arnautovic těsně před rakouským pokutovým územím stáhl rukou Jorginha.

90

Insigne zvolil centr, který odhlavičkoval Lainer.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0

91

Začalo první prodloužení utkání Itálie - Rakousko

92

Při rakouské standardce se útočným faulem provinil Sabitzer.

94

Belotti v rakouském vápně nabil Chiesovi, ten však z pravé strany vystřelil přímo do míst, kde stál připravený Bachmann.

95

Federico Chiesa (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Rakousko 1:0
Napodruhé už si Chiesa poradil lépe, když si na pravé straně pokutového území hlavou zpracoval pas Spinazzoly, obhodil si vracejícího se Laimera a napálil míč ke vzdálenější tyči.

97

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Marko Arnautovic, nahradil ho Saša Kalajdžić

99

Rakouskou akci středem hřiště vedl Schlager, přihrávka do vápna se mu však nepovedla. Stejně jako o pár chvil později rána Lainera.

101

Italové se zatáhli na svou polovinu a vyčkávají na svého soupeře.

102

Grillitschův centr z levé strany pokryl brankář Donnarumma.

103

Žlutou kartu dostal Martin Hinteregger (Rakousko)
Rakouský stoper zastavil faulem na Belottiho přečíslení tři na dva.

104

Insigne z přímého kopu nasměroval míč pod břevno, brankář Bachmann jej dokázal vyškrábnout na roh.

105

Matteo Pessina (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Rakousko 2:0
Další trefa italského náhradníka. Acerbi sice v pokutovém území neudržel stabilitu, ale vleže dokázal přistrčit míč Pessinovi a ten jej z levé strany napálil těsně nad zemí ke vzdálenější tyči.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 2:0

106

Začalo druhé prodloužení utkání Itálie - Rakousko

106

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Florian Grillitsch, nahradil ho Louis Schaub

106

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Xaver Schlager, nahradil ho Michael Gregoritsch

106

Střídající Schaub okamžitě tvrdou ránou k bližší tyči protáhl Donnarummu, který levou rukou míč vyrazil.

107

Italskou protiakci zakončoval Belotti, ale pokus o střelu mu vůbec nesedl a míč se jen došoural k Bachmannovi.

108

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Lorenzo Insigne, nahradil ho Bryan Cristante

109

Di Lorenzo se s míčem u nohy prohnal přes víc než půl hřiště, akci však zakončil nepřesnou střelou.

111

Rakušané se nevzdávají. Gregoritsch dokázal dostat míč k Sabitzerovi, který z malého vápna nejprve trefil Di Lorenza a následně z úhlu napálil míč vedle brány.

112

Belotti z přímého kopu trefil rakouskou zeď.

113

Odražený míč v italské šestnáctce napálil Schaub a po teči Spinazzoly je z toho roh.

114

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Konrad Laimer, nahradil ho Stefan Ilsanker

114

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Stefan Lainer, nahradil ho Christopher Trimmel

117

Italům se daří držet Rakušany daleko od své brány.

114

Saša Kalajdžić (Rakousko) vstřelil gól. Itálie - Rakousko 2:1
Po nízkém centru Schauba z rohu se u bližší tyče vrhl hlavou Kalajdžič a našel skulinu mezi tyčí a Donnarummou.

119

Odražený míč před italskou šestnáctkou napálil Gregoritsch, střela po zemi proletěla kolem vzdálenější tyče.

119

Chiesa byl u dlouhého míče dřív než brankář Bachmann, ale balon směřující do opuštěné rakouské brány odklidil Trimmel.