Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek dnešního dne.

Střely mimo: 14:6
Rohy: 9:5
Ofsajdy: 6:0
Fauly: 8:14

Zápas je u konce, Augsburg v důležitém záchranářském souboji vyhrál na hřišti Mohuče 1:0. Jediná branka utkání padla už v první minutě zápasu. Hrdinou se stal Florian Niederlechner, který se prosadil střelou z voleje. V dalším průběhu zápasu nebylo o šance nouze, ale další branky už nepadly. Blízko vyrovnání byl třeba ve 43. minutě Jean-Philippe Mateta, ale Luthe předvedl skvělý zákrok, stejně jako při další šanci Onisiwy ve druhém poločase.

1. FSV Mohuč 05(4-2-3-1)

Müller
23 Mwene
Mwene
46. min Baku
St. Juste
Niakhaté
Brosinski
Barreiro
65. min Boëtius
6 Latza
Latza
76. min Fernandes
Öztunali
76. min Szalai
Quaison
22 Awoniyi
Awoniyi
23. min Onisiwo
9 Mateta
Mateta

FC Augsburg(4-2-3-1)

1 Luthe
Luthe
Framberger
70. min Jedvaj
Gruezo
78. min Oxford
Sarenren-Bazee
62. min Hahn
23 Richter
Richter
62. min Finnbogason
16 Vargas
Vargas
Niederlechner
70. min Löwen

90+5

Mohuč dostala k dispozici ještě jednu akci, která byla už v zápase poslední. A skončila jen centrem, který ze vzduchu sebral Andreas Luthe.

90+4

Augsburg rozehrál následný rohový kop na krátko a snaží se držet míč u praporku.

90+4

Exekuci přímého kopu si vzal na starosti Philipp Max, ale jeho tvrdá rána trefila jen pětičlennou zeď Augsburgu.

90+3

Augsburg dostane šanci prožít závěrečné minuty zápasu v klidu a navíc by mohl ještě zvýšit svůj náskok. Těsně před vápnem totiž fauloval Edimilson Fernandes a dostává i žlutou kartu.

90+2

Na zemi zůstal chvíli sedět Ruben Vargas, ale už je na nohou a ošetření nepotřeboval.

90+1

Z pravé strany poslal přízemní centr před branku Mohuče Hahn, ale jeho nabídka byla pro všechny jeho spoluhráče moc prudká.

90+1

Nastavovat se budou čtyři minuty!

90

Augsburgu se zatím daří tupit závěrečný tlak Mohuče, ta si žádné gólové šance netvoří, i když má územní převahu.

89

Onisiwo se přímočaře dostal do šestnáctky, ale finální fázi nezvládl, jeho přihrávka do druhé vlny nikoho nenašla.

88

Další nepřesný centr Mohuče, tentokrát byl jeho autorem Jean-Philippe Mateta, který se následně jen chytil za hlavu.

87

Eduard Löwen byl na vlastní polovině v obležení protihráčů, ale rychlou otočkou se elegantně uvolnil. Do brejku se však nakonec hosté nedostali.

86

Centr Mohuče z dílny Boëtiuse byl velmi nepřesný, v podstatě jen odevzdaný míč.

84

Hahn se poté do souboje s Niakhatém vrátil a on už se faulu dopustil.

83

Z pravé strany se k centru nedostal André Hahn a i on skončil na zemi. Znovu se však pokračuje ve hře.

82

Těsně před vápnem upadl Reece Oxford, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře, žádný faul to podle něj nebyl.

80

Rozhodčí uklidňuje obě střídačky, zřejmě tam docházelo k nějaké slovní přestřelce.

78

Po centru Niakhatého se už Szalai k míči dostal, jeho zakončení hlavu však nebylo důrazné ani přesné.

78

Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Reece Oxford.

78

Na centr Bakua si sbíhal Szalai, ale kousek mu chyběl, aby se k míči dostal.

76

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Ádám Szalai.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Edimilson Fernandes.

76

Jeffrey Gouweleeuw výborně zapracoval v obraně a čistě odebral míč Matetovi.

75

Alfred Finnbogason chtěl založit rychlý protiútok Augsburgu, ale při pokusu získat míč byl faulován.

73

Domácí tým se tentokrát pokusil dostat dopředu jednoduše za pomocí dlouhého nákopu, v tom ale úspěšný nebyl.

71

Mohuč má v posledních minutách rozhodně více ze hry, ale zatím si netvoří opravdu velké gólové šance.

70

Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Tin Jedvaj.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Eduard Löwen.

70

Loket ve svém obličeji pocítil Karim Onisiwo, nejspíš nechtěně jej zasáhl Raphael Framberger.

69

Raphael Framberger šel zbytečně tvrdě do souboje a dostává po zásluze žlutou kartu.

68

Andreas Luthe šel ven z branky, avšak míč nevyboxoval nijak daleko. Jean-Paul Boëtius pak při pokusu o nůžky míč netrefil.

68

Centr směřoval na zadní tyč, kam si nabíhal Karim Onisiwo. K míči se nedostal, ale domácí mají rohový kop.

67

Alfred Finnbogason fauloval Latzu a Mohuč bude moci dostat míč do vápna ze standardní situace.

67

Rohový kop nebyl rozehrán špatně, míč směřoval do nebezpečného prostoru před brankou, Florian Niederlechner však dokázal míč odvrátit.

66

Před brankou Augsburgu bude rušno, domácí budou kopat roh.

65

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Jean-Paul Boëtius.

64

Mohuč je usazena na útočné polovině, ale zatím kombinuje daleko od branky Augsburgu.

62

Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Noah-Joel Sarenren-Bazee, přichází André Hahn.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Alfred Finnbogason.

62

Žlutou kartu dostává Noah-Joel Sarenren-Bazee (FC Augsburg).

61

Noah-Joel Sarenren-Bazee pronikl do šestnáctky a poslal ideální přihrávku pod sebe pro Vargase. Ten zakončoval z první, avšak těsně vedle. To byla opravdu velká šance pro hosty na navýšení vedení.

60

Daniel Brosinski se stihl včas vrátit a čistým obranným zákrokem přerušil rozvíjející se brejk Augsburgu.

59

Augsburg zase po delší době zahrával rohový kop. Ve vzduchu byli ale silnější hráči domácího mužstva, míč odvrátili, a ten nakonec skončil v moci Müllera.

57

Domácí se dostali znovu až do šestnáctky soupeře, ale tam bylo přelidněno a prostor na zakončení se nenašel.

56

Onisiwův centr z levé strany si Luthe pohlídal, míč raději na jistotu vyboxoval ven z vápna.

54

Jean-Philippe Mateta byl v situaci, kdy už neměl komu poslat míč, tak alespoň získal rohový kop.

53

Levin Öztunali si po Quaisonově přihrávce ve vápně nachystal míč na levačku a vypálil, trefil však jen hráče Augsburgu před sebou.

51

Také domácí si poprvé ve druhém poločase vyzkoušeli rohový kop. Rozehrál ho Brosinski a našel na první tyči Onisiwa, který zakončoval patou. Luthe byl však pozorný a míč chytil.

50

V obraně Mohuče dobře zapracoval Moussa Niakhaté a nepostil hosty do další šance.

49

A následně si už obrana Mohuče poradila s třetím rohovým kopem Augsburgu.

48

Z dálky nebezpečně vypálil záložník Mohuče Ruben Vargas. Jeho tečovaná rána směřovala pod břevno, ale Florian Müller dokázal konečky prstů míč ještě vytěsnit nad branku.

48

Ani tento rohový kop neznamenal pro branku Mohuče větší potíže.

47

Po rohovém kopu si našel odražený míč Marco Richter a střílel z velké dálky. Míč byl sražen na další rohový kop.

47

Hosté mají znovu silný start do druhého poločasu a mají rohový kop.

46

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Phillipp Mwene, přichází Bote Baku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:36.

První poločas je minulostí, Mohuč po něm doma prohrává s Augsburgem 0:1. Domácí vstoupili do zápasu skvěle a už v první minutě se dostali do vedení, když se trefil Florian Niederlechner. Domácí pak byli pár minut viditelně zaskočení, ale postupně se dostali zpět do hry a v závěru poločasu pak měl dvě obrovské šance na vyrovnání Jean-Philippe Mateta. Skvělý brankář Luthe však svůj tým vždy podržel. Druhý poločas slibuje velké drama.

45+6

45+4

Domácí mají v závěru prvního poločasu velký tlak a Augsburg musí děkovat Luthemu, že je stále ve vedení.

45+3

Po rohovém kopu hlavičkoval Jean-Philippe Mateta, ale Andreas Luthe předvedl další vynikající zákrok, míč vyrazil nad břevno.

45+3

Standardní situace Mohuče branku Augsburgu neohrozila. Domácí budou ještě kopat roh.

45+2

Žlutou kartou je oceněn za pozdní skluz hostující hráč Carlos Gruezo.

45+2

Karim Onisiwo nejprve ztratil míč a pak ještě fauloval, takže hrát budou hosté.

45+1

Nastavuje se šest minut.

45

Za faul zezadu dostává žluté napomenutí hostující hráč Ohis Felix Uduokhai.

43

Jako blesk z čistého nebe se dostal do dobré šance Jean-Philippe Mateta a Andreas Luthe musel předvést výborný zákrok, aby zabránil vyrovnání.

42

Míč si po centru ze standardní situace ze vzduchu stáhl do své moci brankář Mohuče Florian Müller.

41

První žlutou kartu utkání dostává Leonardo Barreiro za faul na Maxe u postranní čáry.

40

Domácí ještě pokračovali rohovým kopem z pravé strany, ale z něj branku Augsburgu neohrozili.

39

Jean-Philippe Mateta dostal výbornou přihrávku za obranu a měl už před sebou jen brankáře Lutheho. Velkou šanci však nevyužil, zakončení mu vůbec nevyšlo.

38

Z levé strany po rychlé přešlapovačce centroval Robin Quaison, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

36

Levin Öztunali centroval z pravé strany, ale jeho míč se stočil přesně do náručí brankáře Andrease Lutheho.

36

Domácí dostali od rozhodčího výhodu a dostali míč až do vápna. Tam však dobře zasáhl Rani Khedira a míč odvrátil.

35

Moussa Niakhaté si v souboji o míč s Florianem Niederlechnerem pomáhal rukama a rozhodčí to dobře viděl.

33

Tentokrát ze střední vzdálenosti natáhl ke střele Robin Quaison, ale stejně jako jeho spoluhráč před chvílí minul branku.

32

Do zakončení se dostal zpoza vápna Leonardo Barreiro, ale jeho rána levačkou byla nepřesná.

31

Hosté šlo do brejku a měli přečíslení tři na dva. Situaci se nakonec rozhodl řešit střelou Marco Richter, i když mohl i přihrávat, a branku netrefil.

30

Na druhé straně centroval z pravé strany Danny Latza, ale jeho míč tak nebezpečný nebyl.

29

Marco Richter poslal z pravé strany hodně nepříjemný střílená míč pro obranu Mohuče. Ta si ale nakonec poradila, Grueza zakončit nenechala.

28

Ofsajdové postavení za linií Augsburgu si nepohlídal Levin Öztunali.

27

První poločas opět pomalu začíná nabírat na tempu, kterému hodně uškodila častá přerušení hry vinou ošetřování.

25

Jean-Philippe Mateta byl v těsném ofsajdu, což neuniklo zraku pomezního rozhodčího.

24

Ruben Vargas se snažil prodrat k míči, ale fauloval při tom Phillippa Mweneho, kterého měl v cestě.

23

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Karim Onisiwo.

21

Konečně se zase hraje, nastavení prvního poločasu bude opravdu dlouhé.

19

Na hřišti budou třeba nosítka a zdá se, že pro Taiwa Awoniyiho zápas skončil.

17

Ošetřování pokračuje, pád Awoniyiho nevypadal vůbec dobře, střet hlav byl hodně tvrdý.

16

K zakončení hlavou se po centru z levé strany dostal Taiwo Awoniyi. Branku minul a navíc dostal naloženo od Udoukhaie a už je v péči lékaže.

15

Domácí zahrávali standardní situaci z pravé strany, ale branku soupeře neohrozili i kvůli útočnému faulu, který spáchali.

15

Za patnáct minut hry byla k vidění jen jedna střela na branku, a ta skončila hned v první minutě zápasu gólem Augsburgu.

14

Levin Öztunali je zatím v dnešním zápase snad u všeho, tentokrát byl viníkem ofsajdu svého mužstva.

12

Levin Öztunali z levé strany odcentroval, ale míč jen prolétl celou šířkou hřiště a skončil v zámezí.

11

Po krátké pauze se už zase hraje, rozhodčí jistě nějakou tu minutku v závěru poločasu nastaví.

10

Oba zranění hráči by měli být schopni vrátit se do hry.

8

Ve středu pole došlo k nepříjemné srážce Levina Öztunaliho a Philippa Maxe. Oba potřebují ošetření.

7

Mweneho centr z levé strany byl přetažený a ani druhý pokus hráčům Mohuče nevyšel.

6

Vargas se snažil protáhnout podél levé postranní čáry, skluzem mu však dokázal míč vypíchnout Phillipp Mwene.

5

Standardku rozehrával Daniel Brosinski a hledal Quaisona, ten byl však v ofsajdu.

4

Rozhodčímu neunikl faul Vargase na Quaisona a Mohuč má k dispozici standardní situaci.

3

Rychlý úvodní gól by mohl zápasu pomoci, domácí se teď určitě budou snažit o rychlou odpověď.

1

Augsburg právě vstřelil branku!
To je start do utkání jako hrom, Augsburg se rychle dostává do vedení! Ofsajdové postavení si dobře pohlídal FLORIAN NIEDERLECHNER, dostal dobrý míč za obranu a z voleje se akrobatickou střelou dokázal prosadit. Asistence: Raphael Framberger.

1

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Mwene, St. Juste, Niakhaté, Brosinski – Barreiro, Latza (C) – Öztunali, Quaison, Awoniyi – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Hack, Boëtius, Malong Kunde, E. Fernandes, Baku, Onisiwo, Burkardt, Szalai.

FC Augsburg: Luthe – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Max – R. Khedira (C), Gruezo – Sarenren-Bazee, Richter, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Lichtsteiner, Götze, Suchý, Jedvaj, Finnbogason, Hahn, Löwen, Oxford.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Kleve.

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezoně skončilo vítězstvím Augsburgu na domácím hřišti 2:1. Augsburg s Mohučí prohrál jen jedno z posledních šesti vzájemných utkání. Doma Mohuč Augsburg porazila dokonce sedmkrát z posledních osmi soubojů.

FC Augsburg

Augsburg je na tom téměř stejně, jako jeho dnešní soupeř. Má jen o bod víc a v tabulce se díky tomu nachází o dvě místa výš na třináctém místě. Na baráž o udržení má náskok čtyři body, takže ani on nemá čtyři kola před koncem úplnou jistotu záchrany. Rozhodně má však lepší formu, než Mohuč, z posledních čtyř utkání prohrál jen jednou, naposledy remizoval doma 1:1 s Kolínem. Venku Augsburg v této sezoně v lize z patnácti zápasů vyhrál jen třikrát. Šest z posledních sedmi venkovních utkání Augsbrug prohrál, naposledy 0:2 na hřišti Herthy Berlín.

Mohuč letos vůbec neprožívá dobrou sezonu, s 31 body na kontě se nachází až na 15. místě a ještě ho tak čeká boj o udržení. Čtyři kola před koncem má na barážovou 16. příčku náskok tří bodů a na přímý sestup bodů šest. Naposledy Mohuč vyhrála 2:0 na hřišti Frankfurtu, což bylo první vítězství od restartu Bundesligy a po pěti utkáních. Ani doma Mohuč není příliš silná, z posledních devíti utkání doma vyhrál jediné. Naposledy prohrál 0:1 s Hoffenheimem.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 31. kola Bundesligy mezi týmy 1. FSV Mohuč 05 a FC Augsburg. Zápas se odehraje v Opel Areně v Mohuči před prázdnými tribunami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.