16. M. Alvir, 20. J. Rezek, 78. S. Dramé, 90. J. Tregler
24. L. Krejčí, 67. M. Heča, 81. M. Frýdek

Střely na branku: 1:7; Střely mimo: 4:6; Rohové kopy: 3:9
Počet diváků: 4 865 (62 % z kapacity 7 900)

Sparťané se potřebují po dvou remízách v řadě před závěrečnými duely podzimu znovu chytit. Po Příbrami je čekají ještě zápasy s Mladou Boleslaví a v Ostravě.

Příbram získala všech svých třináct bodů na vlastním hřišti. Její poslední tři domácí zápasy s Olomoucí, Zlínem a Opavou skončily bezbrankovou remízou.

„Sparta je samozřejmě favorit, ale my jsme v domácím prostředí, kde chceme navázat na předchozí zápasy, ve kterých jsme nedostali gól. Nemyslím si, že by teď byla Sparta nějak zranitelnější, kvalita hráčů na všech postech je u nich vysoká. Záleží akorát, jak k tomu zápasu přistoupí. Samozřejmě víme o nějakých slabinách Sparty a připravujeme se na to. Ale jak jsem říkal, jejich kvalita je opravdu vysoká,“ řekl Roman Nádvorník, trenér Příbrami.

„Jsme velice nespokojeni s tím, jak jsme odehráli zápas s Budějovicemi. Není možné, aby Sparta odehrála jen jeden poločas. První poločas nám leží v hlavě a chceme se z toho poučit. Vím, že to fanoušci asi poslouchají furt, takže jen ukázaná platí. Máme možnost se v Příbrami zase posunout dál, chceme tam vyhrát. Příbram jsme viděli několikrát, na Bohemce měla v druhém poločase čtyři jasné gólovky. Porážka naprosto neodpovídala poměru sil na hřišti hlavně v druhém poločase. Příbram je konsolidovaný tým, snaží se hrát fyzický fotbal a cítíme z jejich mužstva, že má tvář,“ míní Jiří Saňák, asistent trenéra Sparty.

Dramé
82. min Kříž o hráči
99 Zeman
Zeman
Slepička
65. min Květ o hráči
27 Voltr
Voltr
69. min Stuparevič o hráči

Kanga
69. min Plavšič o hráči
Hašek ml.
17 Frýdek
Frýdek
90. min Kozák o hráči
30 Tetteh
Tetteh
80. min Juliš o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Novák
Počet diváků: 4 865

Sparťanský trenér Václav Jílek udělal proti poslednímu domácímu utkání proti Českým Budějovicím (3:3) čtyři změny. Do sestavy se vrátili Hanousek, Hašek, Krejčí a Tetteh, Mandjeck se místo zraněného Kayi zařadil do stoperské dvojice.

Příbram se bude muset vyrovnat s absencí nemocného Škody, svého nejlepšího podzimního střelce. Na hrotu útoku domácích je nominován Slepička, bývalý útočník Sparty.

1

Začal první poločas utkání Příbram - Sparta

1

Ve středu pole dva fauly za sebou na sparťanské hráče, hosté mají míč v držení.

1

Tetteh si naběhl na lob do pokutového území, i z úhlu vystřelil, ale bylo to až po odpískání ofsajdu.

2

Hložek zvolil táhlý nákop dopředu, našel jen brankáře Příbrami.

3

Hanousek utekl po levé straně, jeho zpětnou přihrávku na Tetteha zachytili domácí.

3

Odražené míče sbírají hosté, Hašek se vřítil do pokutového území a po Kodrově zásahu vybojoval roh.

4

Slepička odehrál jen ke sparťanům, kteří zůstanou na útočné polovině.

4

Hložek před brankou nedoskočil na vysoký centr.

5

Hanouskův centr byl sražen, následně Hanousek odehrál míč do autu a snad se po pěti minutách k něčemu dostanu i Příbram.

6

Zeman se zamotal do rozehrávky na polovině Příbrami, Sáček ho zahnal do autu.

6

Tetteh zase v ofsajdu.

7

Příbram stále ještě nepřekročila půlící čáru, Sparta napadá těsně a domácí si s tím neví rady.

8

Mandjeck s Lischkou rozehrávají před vlastním pokutovým územím.

8

Na levém křídle hraje aktivní Hanousek.

8

První akci Příbrami potáhl Rezek, pokusil se vysunout Alvira, míč mu sjel.

9

Kanga zpoza pokutového území vystřelil nepřesně.

10

Hložek si ve středu hřiště pokryl míč tělem, za to byl zezadu hned faulován.

10

Krejčí vyrobil ztrátu, domácí jdou ve větším počtu hráčů dopředu.

10

Rezek ztroskotal na Frýdkovi.

11

Zeman na levém křídle přehrál Sáčka, navazující centr byl ale moc dlouhý.

12

Kanga padá, Dramé ho ale podle názoru rozhodčího Pechance nefauloval.

13

Kanga diriguje postupný útok Sparty asi tak 30 metrů od branky Příbrami.

14

Zajímavý moment, Kanga musí na Pechancův pokyn odejít z hřiště. Budeme sledovat, kam a proč jde, zraněný zjevně není.

14

Příbram chtěla přesilovku využít, její útok ztroskotal na nepřesnosti.

15

Kanga si byl svléct termoprádlo, jehož bílá barva neseděla k rudým trenkám Sparty. Už je zase na trávníku.

15

Hložek přiťukl Frýdkovi, po jeho akci je zde roh pro Spartu.

16

Domácí roh ubránili a dlouhý míč letěl na Alvira, před kterým dobře přečetl hru Sáček. Alvir mu bleskově skočil pod nohy.

16

Žlutou kartu dostal Marko Alvir (Příbram)

17

Po úvodních pár minutách se hra mírně vyrovnala, nadále sice drží míč Sparta, už to ale není tak jednostranné a hlavně se z jejího optického tlaku nerodí šance.

18

Slepička nedoskočil na vysoký nákop, míče se zmocnil Heča.

19

Haška v pokutovém území Příbrami rezolutně zastavil Šimek, odkopl na roh.

19

Po Kangově rohu hlavou mířil pod břevno Hložek, domácí brankář Kočí vyškrábl balon nad.

20

Tetteh si seběhl na bližší tyč, centr tečoval vedle branky.

20

Žlutou kartu dostal Jan Rezek (Příbram)
Domácí veterán ve výskoku srazil Kangu, který se drží za ústa a kroutí se na zemi.

21

Sáček si zpracoval míč na hrudi a poslal na malé vápno střílený centr, trefil však jen bránící hráče.

22

Kanga se vrátil do obrany a získal míč na Alvirovi.

23

Před rozběhnutým Tettehem skluzem dobře zasáhl Kodr a zastavil akci Sparty po levém křídle.

23

Kanga při rozehrávce školácky ztratil míč, Dramé vystartoval dopředu a vystřelil. Po Lischkově teči roh pro Příbram.

24

Z rohu vytěžil zakončení Slepička, Heča drží míč v rukavicích.

24

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Krejčí se rukama snažil přibrzdit rozjetý brejk domácích.

26

Frýdek šel do vzduchu na hlavičku, v letu narazil do Voltra a pád na zem ho hodně zabolel.

27

Tregler poslal hodně nebezpečný centr před Hečovu branku. Po odvrácení míče obráncem hostí vystřelil vedle Rezek.

28

Další akce Sparty začíná u Heči.

29

Frýdka už na polovině Příbrami fauluje Kodr.

30

Martin Hašek ml. (Sparta) vstřelil gól. Příbram - Sparta 0:1
Hanousek utekl po levém křídle, ideálně našel Haška a ten z místa před malým vápnem nekompromisně poslal míč do sítě.

31

Kanga rukama stáhl na zem Rezka, který se lehce vyčítavě dívá jak po sparťanském hráči, tak po rozhodčím.

33

Lischka dal těžký míč Mandjeckovi, který se suverénně vyhnul napadajícímu hráči a zakládá akci Sparty.

33

Kanga akci ukončil ztrátou míče.

34

Ke slovu se dostává Příbram, Sparta ji sice brzdí taktickými fauly, ale domácí se posunují blíž a blíž k Hečovi.

34

Zeman načechral míč do pokutového území hostí, Kodr hlavičkoval z dobré pozice, ale vedle.

36

Kanga zase lehkovážnou rozehrávkou nabídl míč domácím, Rezek si ale nerozuměl se Slepičkou.

37

Kočí si mohl jen oddechnout po Tettehově hlavičce.

38

Sparta opět v útoku, Kočí vyběhl proti Tettehovi a odehrál balon do autu.

39

Tetteh sklepl přihrávku ven z pokutovéhp území před Haška, jeho ránu doprostřed kryje Kočí.

39

Už zase vepředu Příbram, po levé straně utekl Zeman. Jeho pobídku z pokutového území hlavou odvrací Krejčí.

39

Tempo se výrazně rozproudilo, během pár vteřin je už Hanousek před velkým vápnem Příbrami.

40

Mandjeckův nákop přímo na obránce Příbrami.

41

Zeman opět na levém křídle, zajímavý centr prodloužil Krejčí na roh.

42

Zmatky v pokutovém území Sparty, odražený míč měl v gólové šanci na noze Rezek, trefil nohy jednoho ze sparťanů.

43

Krejčí vyslal dopředu Tetteha, proti němu znovu vysoko do pole vyběhl brankář Krejčí a pomohl s rozehrávkou.

44

Mandjeck si v obraně znovu bez problémů poradil s obtížnou situací, stáhl si míč pro sebe a předal ho.

44

Hašek tři kroky za velkým vápnem domácích natáhl ke střele. Trefil přesně prostor, kde stál Kočí.

45

Hned po rozehrání do středu hřiště Rezek velmi ostrým šlapákem fauloval Krejčího. Za tohle klidně mohl vidět kartu, a není potřeba zdůrazňovat, že už by byla červená.

45

Kanga našel Frýdka, s jeho hlavičkou o zem si akrobatickým způsobem poradil Kočí.

46

Kodr si lehce zkomplikoval malou domů, Frýdek hned nepříjemně dotíral na Kočího a ten pod tlakem jen odkopl.

46

Hložek nedoběhl Frýdkův dlouhý míč, Kočí dostane možnost rozehrávky.

47

Zeman dostal opravdu hodně času na zpracování míče před pokutovým územím Sparty, ale nebyl v pohybu, střílel ze stoje a vypálil nad.

48

Hašek lajdáckou rozehrávkou nastartoval Voltra.

48

Příbram sice z této nabídky nic nevytěžila a vhazovat bude Sparta, těchto pochybení by se ale hosté měli vyvarovat.

50

Iniciativu opět převzala Sparta, po výrazném držení míče z první půle pokračuje i v půli druhé.

51

Frýdkova sražená střela líným tempem míří těsně vedle tyče příbramské branky.

52

Druhý roh Sparty hned následuje.

52

Míč končí v brance Příbrami, ale rozhodčí hned signalizuje ofsajd.

52

A i jinak byla ta situace zajímavá, protože balon poslal do branky hlavou až z hranice pokutového území přesným obloučkem Hašek, jenže Kočímu bránil v zákroku Tetteh. Takže to může být ofsajd i faul na brankáře.

53

Rozhodčí Pechanec poslouchá názor kolegy od videa.

54

Nakonec ofsajd, gól Sparty není.

54

Nepřesný Hložkův pas končí u Kočího.

55

Sáček nešetrně sestřelil Alvira v souboji o míč.

56

Hosté zatlačili na pravém křídle na Voltra a ten jen odkopává do autu.

56

Tetteh ale krátce po rozehrání v ofsajdu.

57

Kanga našel Frýdka také v postavení mimo hru.

58

Roh pro Spartu po sraženém Hložkově centru.

59

Útočný faul hostujícího celku.

59

Nový hledal někoho ze spoluhráčů před brankou, ve vzduchu ale kraloval Lischka.

59

Pro odvrácený míč si doběhl Hložek. Než stačil něco vymyslet, poslal ho na zem Tregler.

60

Heča brnká na nervy domácích natahováním času před rozehrávkou.

61

V pomyslné odvetě tohoto souboje se Tregler pokoušel odcentrovat přes Hložka. Nepovedlo se mu to podle představ, našel jen Hečovy rukavice.

62

Mandjeck si počínal stejně na opačné straně hřiště.

62

Je to rozhárané, podruhé v krátké době odevzdává míč Tregler.

63

Kanga si pořádně koledoval, na vlastní polovině ztratil míč, Slepička však podklouzl a minely nevyužil.

64

Kanga svůj kiks napravil skvostnou kolmicí na Tetteha, ten šel z levé strany sám na Kočího a jen zákrok domácího gólmana rukama udržel stav na 0:1.

64

Následuje jedovatá Frýdkova střela ze střední vzdálenosti, Kočí znovu vyboxoval rukama a k dorážce se natahoval opět Tetteh.

65

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Miroslav Slepička, nahradil ho Roman Květ

66

Kodr se pokoušel prosadit hlavou, do vzduchu se položil Mandjeck a zasáhl.

66

Tetteh v prakticky totožné šanci jako před dvěma minutami, a tentokrát trefil břevno! Zdálo se mi, že konečky prstů ještě míči na brankovou konstrukci pomohl Kočí.

67

Heča vyběhl z branky a důrazným faulem poslal na zem Voltra.

67

Žlutou kartu dostal Milan Heča (Sparta)

68

Kodr se provinil útočným faulem proti Lischkovi.

69

Po Hanouskově odkopu měla vhazovat Příbram, ale Voltr se přiznal k teči.

69

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Guélor Kanga, nahradil ho Srdjan Plavšič

69

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Radek Voltr, nahradil ho Filip Stuparevič

70

Zeman na levém křídle nepřešel přes Hanouska.

70

Rezek to zkouší napravit na pravém křídle ve spolupráci se Stuparevičem.

71

Mandjeck chyboval v rozehrávce před vlastní brankou, odevzdal Zemanovi a před brankou Sparty to hořelo! Míč měl Rezek, v pádu ho předal Novému a ten z úhlu mířil vedle.

72

Plavšič vystřelil zpoza pokutového území Příbrami, po Stuparevičově teči je zde roh pro hosty.

73

Centr prošel až na zadní tyč k Tettehovi, který zakončil nohou těsně vedle.

73

Rezek zůstává po souboji na zemi, obličej má po Krejčího zásahu loktem v dlaních.

74

Plavšič se snažil piruetami prosadit na polovině hřiště, na zem ho poslal Dramé.

74

Frýdkovu střelu schytal na vlastním těle Šimek.

75

Hanouskovi velmi bystře seběhl k brankové čáře Hašek, nacentroval a Zeman raději hlavičkuje na roh.

76

Plavšič si vyměnil míč s Frýdkem a vyrazil kupředu. Jeho centr podběhl Kočí a domácí měli velké štěstí, že nedokázal zareagovat dobíhající Tetteh. Mohlo být vymalováno.

77

Krejčí se na půlící čáře snadno zbavil Dramého a vytáhl míč až před pokutové území Příbrami, kde ho Dramé dohnal a sestřelil.

78

Žlutou kartu dostal Soufiane Dramé (Příbram)

79

Hosté si před standardkou dlouho chystali signál, načež Hložek vystřelil vysoko nad.

80

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Benjamin Tetteh, nahradil ho Lukáš Juliš

81

Hanousek se na levém křídle hnal přes Kodra, přes jehož nohy upadl.

81

Začíná to být hodně bojovné utkání, při ponechané výhodě po sérii soubojů se do ofsajdu dostal Frýdek.

81

Žlutou kartu dostal Martin Frýdek (Sparta)
A protože Frýdek vztekle nakopl reklamní panel, vidí kartu.

82

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Soufiane Dramé, nahradil ho Dominik Kříž

83

Stuparevič z levého křídla z ostrého úhlu poslal střílený centr před Heču, míč nikdo nedostihl.

84

Střídající Kříž si uprostřed hřiště vyšlápl na Frýdka.

84

Plavšič „z první“ velmi chytře uvolnil nabíhajícího Haška, kterému zakončení zevnitř pokutového území ale vůbec nesedlo.

85

Blížíme se ke konci a Sparta raději útočí, než aby bránila hubený náskok.

85

Nicméně Plavšič přihrává do autu a je zde šance pro Příbram.

86

V tvrdém vzdušném souboji Krejčí a Kříž, kuriózně dva bývalí spoluhráči ze Zbrojovky Brno. Oba potřebují ošetřit.

87

Zemanovi na levém křídle utíká míč do autu.

88

V pozorné obranné práci Plavšič. Sám si vypíchl míč a vyváží ho kupředu.

88

Plavšičův centr na břiše ztlumil Nový.

89

Krejčí v souboji fauloval Květa, je z toho standardka pro domácí.

89

Sparta navíc zůstává nějaký čas v deseti, Frýdek leží a má křeče. Pomáhá mu brankář Heča.

90

Frýdek už leží za postranní čarou.

90

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Frýdek, nahradil ho Libor Kozák

90

Rozhodčí Pechanec ukazuje, že nastaví víc času za toto prodlení.

90

Po Zemanově centru hlavičkoval Šimek, Heča musel do vzduchu a u levé tyče míč vyrazit na roh.

90

Nastavuje se pět minut!

90

V pokutovém území Sparty je na rohový kop i příbramský brankář Kočí.

90

Po Nového rozehrání střílel Zeman, rána mu vyletěla vysoko nad.

90

Rezek to vymyslel hodně nešťastně, hlavou chtěl posunout míč Kočímu do rukou, ale málem poslal do gólové šance hlídkujícího Juliše.

90

Kočí poslal míč až před pokutové území Sparty, tam zasáhli obránci hostí a brankář Příbrami se musel hodně rychle vrátit, aby hosté netrefili prázdnou branku.

90

Hanousek napřed na křídle prohrál souboj s Křížem, udržel ale zápal pro hru a míč vybojoval zpět.