Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Slovácko vyhrálo poslední tři vzájemné ligové zápasy, všechny 2:0. V tabulce je na tom také lépe, čtyři kola před koncem má stejně bodů jako šestá Sparta. Karviná je třináctá se stejným bodovým ziskem jako čtrnáctý Zlín.

Karviná minule přišla o svou jarní neporazitelnost a neprůstřelnost, podlehla po pěti zápasech a to doma Spartě 1:4, kdy Karviná neudržela poločasové vedení.

Slovácká série bez porážky a inkasovaného gólu trvala čtyři utkání a skončila v sobotu v Liberci, kde svěřenci kouče Svědíka také vedli. Soupeř srovnal z penalty, která byla podle komise rozhodčích neoprávněná a o své výhře rozhodl dvěma góly v 90. minutě, kdy už hosté hráli bez vyloučeného stopera Kadlece. Krátce předtím si navíc zlomil ruku další obránce Zahustel. Oba tak dnes Slovácku chybí, zraněný je navíc další stoper Hofmann. Stopera tak budou hrát krajní bek Divíšek a štítový záložník Daníček, na kraji obrany pak bude záložník Kalabiška.

V Uherském Hradišti je slunečné počasí s letní teplotou. Zápas bude vzhledem k maximálnímu počtu 300 účastníků sledovat jen několik desítek diváků z hlavní tribuny, ostatní tribuny jsou prázdné. Zcela schází kotel domácích fanoušků, jejich hlasité fandění je ale nyní slyšet zpoza jedné z tribun.

Petržela
70. min Kohút o hráči
Sadílek
90. min Polášek o hráči
Dvořák
86. min Mareček o hráči
20 Havlík
Havlík
Navrátil
90. min Vincour o hráči
17 Zajíc
Zajíc
70. min Jurečka o hráči

Ba Loua
75. min Eduardo Santos o hráči
Hanousek
8 Smrž
Smrž
19. min Janečka o hráči
6 Qose
Qose
75. min Petkov o hráči
Vukadinovič
46. min Tijani o hráči
25 Taiwo
Taiwo
46. min Guba o hráči

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Karviná

1

Pár vteřin po úvodním výkopu dobrá šance Slovácka! Sadílek z hranice vápna vypálil, střela šla těsně vedle brány.

3

Nyní Sadílek v obranném zákroku. Karvinský centr z pravé strany odkopl z vápna.

4

Slovácký Zajíc se už probíjel do šance, sudí ale odpískal předchozí karvinský faul. Domácí tak budou zahrávat přímý kop pár metrů za vápnem.

5

Marek Havlík (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Karviná 1:0
Slovácko se prosadilo ze standardní situace přímou střelou. Na umístěnou Havlíkovu střelu brankář Bolek ke své pravé tyči sice dosáhl, ale vytěsnit ji nedokázal.

10

První roh v utkání zahrávala Karviná. Centr z pravé strany ale ve vápně sebrali domácí a Petržela chtěl jít s míčem do protiútoku. K zemi jej však složil Čonka.

11

Pro obstříknutí kotníku si při hře k lavičce přišel domácí záložník Navrátil. Z místa pak odběhl, takže by to nemělo být nic vážného.

12

Slovácký Dvořák v útoku v souboji o míč poslal k zemi Smrže, který zůstal ležet. Karviná šla i tak do útoku, Ba Loua se však nechal nachytat v ofsajdu.

13

Smrž se zdá být v pořádku, pro další obstříknutí kotníku si ale došel Navrátil.

15

Druhý roh Karviné, tentokrát z levé strany. Po rozehrávce nakrátko šel centr do vápna, který vyhlavičkoval Kalabiška. Následný další centr lapil gólman Trmal.

16

Dobrá karvinská kolmice po zemi, zabíhající Taiwo ale na ni nedosáhl.

18

Po Juroškově centru z pravé strany šance pro Slovácko. Zajícovo zakončení u přední tyče nejprve zastavil protihráč, napodruhé poslal Zajíc míč s přispěním karvinské teče těsně vedle brány.

18

Z následného rohu se Slovácko neprosadilo.

19

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Vojtěch Smrž, nahradil ho Marek Janečka
Smrž přece jen nemohl po předchozím střetu pokračovat, hřiště opustil na nosítkách.

22

Navrátil protáhl krok středem hřiště a před bránou zkusil vystřelit po zemi, míč ale poslal kus vedle brány.

23

Ba Loua centroval z pravé strany, Divíšek odvrátil na třetí karvinský roh. Následný centr stejného hráče odhlavičkoval od přední tyče do bezpečí Kalabiška.

26

Slováckému brankáři se nepodařil odkop, míč poslal za postranní čáru, za což se okamžitě spoluhráčům omluvil.

28

Rychlonohý Ba Loua se na pravé straně řítil vpřed pro kolmou přihrávku, proti sobě však měl obdobně rychlého Navrátila, který vynikajícím obranným zákrokem míč před vápnem získal. Pak byl navíc faulovaný.

29

Vukadinovičovu střílenou přihrávku z ostrého úhlu na přední tyči chytil slovácký gólman.

35

Karviná nepůsobí ani po inkasovaném gólu odevzdaným dojmem, v posledních minutách byla dokonce mírně aktivnější.

36

Slovácko bude kopat penaltu! Taiwo v rohu vápna při souboji o míč poslal k zemi Petrželu. Sudí Královec po krátké úvaze nařídil pokutový kop.

39

Vlastimil Daníček (Slovácko) proměnil pokutový kop. Slovácko - Karviná 2:0
Brankář Bolek skočil na levou stranu, Daníček vystřelil po zemi ke druhé tyči.

40

Na přetažený centr z karvinského rohu z levé strany u vzdálenější tyče nedoskočil Qose.

44

Přímý kop pro Karvinou od pravé postranní čáry. Ba Loua poslal centr, který od své brány snadno odvrátila slovácká obrana.

45

Sudí přidá k první půli dvě minuty.

45

Po faulu Juroško ještě přímý kop pro Slovácko z 25 metrů. Sadílek se snažil centrem najít za obranu nabíhajícího Zajíce, míč ale poslal do zámezí.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 3:0. Střely mimo: 2:0. Rohové kopy: 1:4.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Karviná

46

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Vukadin Vukadinovič, nahradil ho Muhamed Tijani

46

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Abdulrahman Taiwo, nahradil ho Dávid Guba

48

Juroška vybojoval pro Slovácko druhý rohový kop v zápase. Při následném závaru domácí hráči neúspěšně reklamovali karvinskou hru rukou ve vápně.

50

Slovácký Kalabiška mohl jít s míčem rychle dopředu, před vápnem ale působil bezradně a nepřešel přes protihráče.

51

Domácí bek Juroška se rozhodl pro střelu zpoza vápna, která však šla doprostřed brány.

52

Slovácký roh zahrál z pravé strany Havlík. Dvořák ve vápně byl pokrytý a na centr hlavou nedosáhl.

53

Ojedinělá karvinská kombinace před vápnem skončila přihrávkou do zámezí.

56

Slovácká kolmice mířila středem po zemi na Navrátila, na hranici vápna byl ale u míče o krok dřív brankář Bolek, který nebezpečnou situaci vyřešil odkopem.

58

Už se zdálo, že si Karviná připíše do statistik první střelu zápasu. Qose však při snaze o střelu zpoza vápna jen trefil protihráče.

60

Tak přece jen přichází první karvinská střela. Pokus, který vyslal Ba Loua zpoza vápna po zemi, však byl slabý.

61

Žlutou kartu dostal Pavel Dvořák (Slovácko)

62

Krátké ošetření potřeboval karvinský Janečka, ale zdá se, že by měl být v pořádku.

64

Slovácký Petržela napřáhl k poměrně razantní polovysoké střele ze střední vzdálenosti, kterou však gólman Bolek bez větších potíží lapil.

67

Také druhá karvinská střela v utkání měla spíš symbolický charakter. Tijany po zemi ze střední vzdálenosti spíš jen odevzdal brankáři.

68

Faktem však je, že hosté v posledních minutách přidali směrem dopředu a dostávají se k vápnu. Kopali už sedm rohových kopů (Slovácko jen tři).

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Tomáš Zajíc, nahradil ho Václav Jurečka

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Michal Kohút

75

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Adriel D’Avila Ba Loua, nahradil ho Eduardo Santos

75

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Kristi Qose, nahradil ho Stivan Petkov

76

Po karvinském rohu možnost brejku pro Slovácko, který ale zastavil nezvládnutou křížnou přihrávkou Sadílek.

80

Dlouhý slovácký nákop zpracoval na hranici vápna Navrátil pro Jurečku, před ním ale odkopl jeden z karvinských beků.

83

Karviná neproměnila tutovku! Šindelář se zhruba dvanáct metrů od brány opřel bez přípravy do míče, střelu zpod břevna vyškrábl gólman Trmal.

85

Žlutou kartu dostal Milan Rundič (Karviná)

86

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Pavel Dvořák, nahradil ho Daniel Mareček

88

Slovácko šlo rychle vpřed při pravé lajně, kde Jurečka uvolnil Navrátila. Jeho nepřesná křížná přihrávka na hranici vápna pak ale vyhnala do boku nabíhajícího Kohúta.

89

Na zemi zůstává ležet slovácký brankář Trmal - když chytil míč, trefil jej dotírající Šindelář.

90

Trmal je v pořádku. Sudí přidá 4 minuty.

90

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Lukáš Sadílek, nahradil ho Marek Polášek

90

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Tomáš Vincour

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0
STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 5:3. Střely mimo: 2:0. Rohové kopy: 3:9.

2. března 2024 15:00Karviná-Slovácko 1:3
23. září 2023 15:00Slovácko-Karviná 2:0
9. dubna 2022 16:00Slovácko-Karviná 3:1
7. listopadu 2021 15:00Karviná-Slovácko 2:2
9. května 2021 15:00Karviná-Slovácko 0:2
16. ledna 2021 16:00Slovácko-Karviná 2:0
3. června 2020 18:00Slovácko-Karviná 2:0
20. října 2019 15:30Karviná-Slovácko 0:2