Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.

Dnešní utkání je tedy u konce. Všechny tři body bere favorizované Lipsko. Do vedení šel domácí tým v sedmé minutě, kdy se trefil Córdoba. Vyrovnání přišlo z halvy Patrika Schicka a ještě do poločasu šlo Lipsko do vedení pro brance Nkunkua. Po přestávce se během sedmi minut trefil Werner, Modeste a první branku v Lipsku zaznamenal Dani Olmo. To bylo z branek vše. Lepší byl hostující tým, tempo zápasu bylo solidní, jen škoda poslední zhruba čtvrthodiny, kdy oba týmy rezignovaly na nějaké větší útočení.
Kolín si příště zahraje 7.6. na hřišti Augsburgu. Lipsko další zápas čeká o den dříve doma s Padebornem.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 1:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:7.

1. FC Köln(4-2-3-1)

1 Horn
Horn
Schmitz
75. min Meré
Kainz
59. min Drexler
Rexhbecaj
59. min Thielmann
38 Jakobs
Jakobs
75. min Terodde
Córdoba
24. min Modeste

Laimer
59. min Adams
25 Olmo
Olmo
85. min Forsberg
18 Nkunku
Nkunku
21 Schick
Schick
68. min Haidara

90+4

Angeliño už zřejmě nemůže dál, má křeče, dnes to ale od něho byl parádní večer.

90+4

Začíná poslední minuta nastaveného času. U míče Kolín, který se ještě snaží dostat na dostřel branky soupeře.

90+3

Dominick Drexler centroval do vápna, ale opět se k hlavičce nedostal nikdo z domácích. Byl to pravděpodobně Upamecano, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

90+3

Roh pro domácí celek.

90+2

Zápas se již bohužel pouze dohrává. Oba týmy jsou jasně smířené s výsledkem a hra už má hodně pomalé tempo.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90

Zápas se blíží do svého konce. Kolín je v držení míče.

89

Žlutou kartu dostává Emil Forsberg (RB Lipsko).

88

Velká šance pro domácí. Anthony Modeste dostal míč za hostující obranu a šel sám na branku. Proti němu byl jen brankář Péter Gulácsi, jehož sice při střele obstřelil, ale míč skončil vedle jeho branky.

87

Dominick Drexler dostal trochu prostoru na pravé straně a centroval do vápna, kde panoval Dayot Upamecano.

86

Rukou na středu hřiště zahrál hostující Tyler Adams, takže míč zůstane ještě další vteřiny na domácích kopačkách.

85

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.

84

Merého nákop dopředu získal nepochopen, takže jen odevzdaný míč soupeři.

83

K odraženému míči se za vápnem dostal Marcel Sabitzer a hostující kapitán se do míče opřel. Jeho střela ale byla na střed, takže pohodový práce pro Timo Horna.

82

Lipsko ukázkově kontroluje hru v posledních minutách. Nyní kombinuje okolo pokutového území svého soupeře.

81

Iljás Schirí vysunul středem hřiště Simone Teroddeho, který mohl jít sám na branku, ale u míče byl dřív Péter Gulácsi.

80

Vše by mělo být v pořádku, můžeme pokračovat.

79

Na zemi se nachází domácí Noah Katterbach, který vypadá, že má spíš nějaký technický problém.

79

Po dlouhém nákopu mířil Timo Werner sám na branku. Ve stoprocentní pozici branku překopl.

78

Angeliño posílal ostrý centr z levé strany do vápna. Pro míč si skočil Timo Horn.

77

Olmo dostal míč od Mukieleho na hranici vápna a měl úplně otevřený prostor, tak vystřelil. Druhá jeho branka z toho nebyla, zatřásla se jen postranní síť.

76

V posledních minutách se rozhodně nehraje v tempu, které bylo po změně stran nebo v úvodu duelu. Hodně hraje Lipsko s míčem a nechce ho soupeři půjčit.

75

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Jorge Meré.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Simon Terodde.

74

Do konce zápasu zbývá něco okolo dvaceti minut. Hostující Lipsko vede o dvě branky a kontroluje hru.

73

Lipsko je už hodně sebevědomé a hraje v klidu na vlastní polovině, hlavně nechce soupeři půjčit míč.

72

Chvilku se domácí radovali z penalty, ale pak se šel rozhodčí podívat na video, který mu ukázalo, že faulovaný Anthony Modeste byl v ofsajdu.

71

Kolín hraje na vlastní polovině, jakoby ani nevěděl, že prohrává o dvě branky.

70

Dominick Drexler centroval do vápna, ale znovu narazil na zeď, která má na zádech jméno Dayot Upamecano.

70

Roh pro domácí.

69

Dominick Drexler dokázal mezi třemi soupeři i odcentrovat do vápna, ale našel jen dalšího borce v černém. Upamecano jeho centr zneškodnil.

68

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Amadou Haidara.

67

Aktuální statistika držení míče: 46%:54%.

66

Timo Werner se po pravé straně hnal dopředu a zvládl i zakončit, trefil jen roztažené nohy brankáře Horna.

65

Drexler zkusil vystřelit těsně za vápnem, ale příště by neměl trefit hned prvního borce na cestě.

65

Kolín využívá chvilkového nenapadání od Lipska a kombinuje na jeho polovině.

64

Následuje odmávaný a odpískaný ofsajd Modesteho.

63

Benno Schmitz se pokusil přenést hru na levou stranu hřiště, ale trochu to přehnal s razancí a míč poslal do autu.

62

Angeliño se opět prohnal po levé straně hřiště a poslal měkký centr do vápna, na který si naskočil Upamecano, ale podivně hlavičkoval pouze za sebe.

62

Žlutou kartu dostává Dominick Drexler (1. FC Kolín nad Rýnem).

61

Hostující Nkunku si sice hezky obhodil soupeře na středu hřiště, ale pak zakopl a o míč přišel.

61

U míče je nyní hostující tým hrající na vlastní polovině hřiště.

60

Na pravé straně se uvolnil Benno Schmitz a centroval do vápna. Tam však byla jen hlava Upamecana.

59

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Dominick Drexler.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Jan Thielmann.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Tyler Adams.

57

Lipsko právě vstřelilo branku!
Gólové hody pokračují, a to je dobře. Rohový kop sice domácí obrana odvrátila, ale jen těsně za vápno, kde se k míči dostal DANI OLMO, míč si dal na slabší pravačku a poslal nádhernou placíru na přední tyčku.

56

Šestý roh pro Lipsko.

55

Köln právě vstřelil branku!
Ještě zdaleka není hotovo. Po nepřesné hlavičce jednoho z hostujících stoperů se k míči dostal za vápnem ANTHONY MODESTE, otočil se a parádně poslal pravačkou míč do šibenice. Nádherná rána.

55

Za vápnem se do míče opřel Elvis Rexhbecaj. Jeho přízemní pokus dokázal nadvakrát zlikvidovat Péter Gulácsi.

54

Olmo na středu hrací plochy tvrdě zajel do soupeře, ještě si přitom přivodil nějakou bolest.

53

Werner se snažil dostat dopředu po levé straně, důrazný Benno Schmitz mu míč ukopl málem i s nohou.

52

Hodně soubojů na středu hřiště, u míče je aktuálně domácí tým.

51

Schick se natahoval po nahrávce mířící do vápna, ale o kousek nedosáhl.

50

Nádherná akce od hostů a je to o dvě branky. Domácí měli k dispozic přímý kop, který skončil jen v rukavicích Pétera Gulácsiho, ten rychle vykopl na polovinu soupeře, kde našel v náběhu TIMO WERNERA, který šel sám na branku, brankáře obstřelil a připsal si branku.

50

Hodně drsných soubojů je k vidění na hrací ploše po změně stran.

49

Elvis Rexhbecaj dostal míč zády k brance, dlouho si ho ale neužil, protože přišel Upamecano a odkopl mu ho.

48

Mukiele se protáhl dopředu, což se nelíbilo jednomu z domácích, který ho zezadu fauloval.

47

Nkunku napřáhl z velké dálky, trefil hlavu Schicka, od které šel míč nad branku domácích.

46

Werner dostal míč na střed hřiště a snažil se prodloužil doprava, míč netrefil ideálně a poslal ho na kopačky soupeře.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

První polovina zápasu nabídla hned tři branky. Už v sedmé minutě se po odrazu od tyčky trefil Jhon Córdoba. Na jeho trefu odpověděl hostující Patrik Schick v devatenácté minutě po centru Angelina. Vedení na stranu hostů překlopil sedm minut před poločasem Nkunku po výstavní nahrávce od Laimera. Domácí bohužel museli střídat, protože střelec první branky Jhon Córdoba se zranil.

45+4

Florian Kainz centroval na střed vápna. Tam byl český útočník Patrik Schick a míč odhlavičkoval do bezpečí.

45+4

Ještě roh pro domácí tým.

45+3

Angeliño se pěkně uvolnil na levé straně a centroval do vápna. Bohužel z těžké pozice trefil nohy soupeře.

45+2

Angeliño se ujmul rozehrávky. Centroval do vápna, tam si jeho centr našel Schick, ale jeho hlavička znovu mířila vedle domácí branky.

45+2

Roh pro Lipsko.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45

Elvis Rexhbecaj se snažil odpoutat od soupeře na levé straně, jenže mu míč sklouzl a skončil za postranní čarou.

44

Florian Kainz si míč připravil k praporku. Následně centroval do vápna, kde trefil jednoho ze svých spoluhráčů, od něhož šel míč mimo hrací plochu.

44

Roh pro domácí tým.

43

Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo. Domácí hrají na své polovině a dopředu se jim moc nechce.

42

Lipsko získalo obratem potřebný klid, nyní hraje hodně v klidu, moc se nežene dopředu a zřejmě si počká na chyby soupeře.

41

Horn posílal dlouhý centr dopředu. Míč však byl až moc dlouhý a skončil až u brankáře Gulácsiho.

40

Domácí už dávno přišli o vedení i o remízu, takže se musí snažit opět dostávat do útočných pozicí.

39

Angeliño se odpoutal na levé straně hřiště a nacentroval do vápna, kde byl připravený Schick, jenže hlavičkoval vedle domácí klece.

38

Utkání je otočeno. Hosté jdou do vedení. Konrad Laimer nádhernou kolmou nahrávkou našel nabíhajícího CHRISTOPHERA NKUNKA na středu hřiště, ten si míč zpracoval přímo před brankářem, kterého pak nádherně přehodil.

37

V posledních minutách jsou k vidění na obou stranách těžké a dlouhé nahrávky. Jakoby se vytratila nějaká chytrost a lehkost.

36

Na hrot útoku dostal míč Patrik Schick, jenže úplně nevypočítal jeho odskok, takže ho přeskočil a přišel o něho.

35

Lipsko se drží na dostřel branky soupeře. Kombinuje a čeká na mezírku v obraně soupeře.

34

Míč si vzal Angeliño a centroval na střed vápna, tam byl připravený Timo Horn a míč vyboxoval až za polovinu hřiště.

34

Sabitzerův centr zblokován. Rohový kop pro hostující celek.

33

Benno Schmitz dostal míč na pravou stranu hřiště a z voleje centroval do vápna. Jeho centr však trefil Klostermanna.

33

Chvilka na uklidnění hry. Domácí kombinují v blízkosti vlastní branky.

32

Iljás Schirí se ve vápně soupeře natahoval po centru tak vehementně, že trefil Mukieleho. Tvrdý zákrok kartou oceněn nebyl.

31

Na hřišti se hodně přiostřilo. K zemi teď poslal Noah Katterbach Mukieleho.

30

Žlutou kartu dostává Toni Leistner (1. FC Kolín nad Rýnem).

29

Florian Kainz byl poslán dlouhou nahrávkou po lajně dopředu. Míč však nedostihl, protože dobře zakročil Upamecano.

28

Kolín moc míčů na svých kopačkách neměl, tak se ho snaží držet v aktuálních vteřinách.

27

Christopher Nkunku si míč nachystal a rozehrál na krátko. Nakonec z toho všeho byl centr Angelina na Schicka, který míč jen prodloužil na domácí branku.

27

26

Olmo poslal dlouhým a těžkým nákopem dopředu Schicka, ten sice dopředu otravoval obránce, nakonec míč však nezískal.

25

Po autu z pravé strany se prodloužit míč do vápna snažil patičkou Olmo, ale byl to jen míč pro brankáře Horna.

24

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Anthony Modeste.

23

Na pravou stranu hřiště dostal znovu míč Mukiele, ale osobní souboj se soupeřem prohrál.

22

Mukiele se snažil z pravé strany nacentrovat do vápna, ale trefil jen prvního soupeře.

21

Po inkasované brance se dopředu dostal na chvilku i domácí tým, ale opravdu jen na chvilku.

20

Córdobův zdravotní stav opravdu není dobrý, takže střelec první branky půjde asi střídat.

19

A je vyrovnáno. Na levou stranu hřiště dostal míč obránce Angeliño a hned nacentroval do vápna, kde na středu našel PATRIKA SCHICKA, ten se odpoutal od obránce a v záklonu poslal míč hlavou na zadní tyčku.

18

Jhon Córdoba je ošetřován. Tak uvidíme, jak to bude s jeho zdravotním stavem vypadat.

17

Hostující kapitán Marcel Sabitzer napřáhl z nějakých třiceti metrů. Střela se mu moc nepovedla a přízemní pokus se dostal za čáru vedle branky.

16

Marcel Sabitzer sice hezky našel na středu hřiště Španěla Olma, jenže ten při zpracování podklouzl a o míč přišel.

15

Nákop hostujícího týmu nikdo z útočníků nezachytil a míč se dostal až k Hornovi.

15

Na levé straně dostal trochu prostoru Ismail Jakobs a hned posílal naslepo centr do šestnáctky. Jenže to bylo opravdu naslepo a nikoho nenašel.

14

Z docela velké hloubky centroval do vápna domácí Noah Katterbach. V pokutovém území se nejvýš dostal hostující Dayot Upamecano a míč poslal hlavou do bezpečí.

13

Hosté měli k dispozici ještě rohový kop. Nkunku z něho centroval do vápna, kde našel Schicka, který však hlavičkoval vedle domácí branky.

12

Christopher Nkunku centroval míč do vápna. Tam si ho ale našel brankář Horn a vyboxoval ho pryč.

12

Přímý kop z levé strany pro hosty.

11

Lipsko na míči. Inkasovaná branka je jasně poslala do daleko většího útočení.

10

Na levé straně si udělal prostor hostující Nkunku a centroval do vápna. Jeho centr našel na zadní tyčce jen odvracejícího Leistnera.

9

Christopher Nkunku centroval do vápna, ale už na přední tyčce centr odvrátil jeden z domácích.

8

Roh pro hosty.

7

Domácí tým jde na úvod zápasu do vedení. Do vápna dostal průnikovou nahrávku domácí Elvis Rexhbecaj, který procedil míč za brankáře, ale míč trefil jen tyčku. Od té se míč odrazil ke JHONOVI CÓRDOBOVI, který si ho zpracoval a pak napálil pod břevno.

6

Podél levé lajny mířil pas dopředu na Jakobse. Ten ale míč nedokázal dostihnout na hrací ploše.

5

Na pravé straně se s míčem snažil něco vymyslet domácí Florian Kainz, ale proti třem to měl opravdu težké.

4

Po nahrávce z pravé strany od Mukieleho se k zakončení ve vápně dostal Timo Werner. Obávaný útočník trefil jen nohu brankáře Horna.

3

Za obranu dostal míč domácí Jhon Córdoba a dostal se i ke střele, která trefila hostující beky. Rozhodčí následně odmával ofsajd.

2

Na pravou stranu dostal do náběhu míč Nordi Mukiele a už hledal, komu by míč nacentroval, ale o míč se přerazil a poslal ho omylem do autu.

1

Dlouhý hostující nákop si dobře zpracoval Schick, ale rozhodčí mu odmával ofsajd.

1

Dobrá zpráva pro české fanoušky. V útoku hostujícího týmu můžeme najít Patrika Schicka, který by měl tvořit útočný tandem s Timo Wernerem.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Czichos, Leistner, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Kainz, Rexhbecaj, Jakobs – J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Ehizibue, Meré, Schindler, Höger, Drexler, Thielmann, Modeste, Terodde.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Angeliño – Sabitzer (C), Laimer – Olmo, Nkunku – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Orban, Forsberg, Krauss, H. Wolf, Haidara, Lookman, Adams..

RB Lipsko

Lipsko láká českého fanouška hlavně díky Patriku Schickovi, který je v německém klubu na hostování z AS Řím. V bundeslize dal v letošní sezoně osm branek a připsal si další dvě gólové nahrávky. Lipsko získalo v letošní sezoně 55 bodů ve 28 zápasech se skóre 70:29. Patří mu momentálně čtvrté místo tabulky, ale má právě dnešní zápas s Kolínem k dobru. Nejlepší střelec týmu je Němec Timo Werner, který dal 24 branek a na jednu nahrál. O německého forvarda má prý zájem i Jürgen Klopp a jeho Liverpool. Venku Lipsko získalo osmadvacet bodů ve čtrnácti zápasech na hřištích soupeřů.

Poslední tři zápasy ̈

Lipsko VS. Hertha 2:2
Mohuč VS. Lipsko 0:5
Lipsko VS. Freiburg 1:1

1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín se nachází na jedenáctém místě tabulky. Na sestupové pozic má náskok devíti bodů, na tu barážovou je náskok sedmibodový. V osmadvaceti zápasech získal tým 34 bodů se skóre 44:52. Nejlepší střelec týmu je kolumbijský útočník Jhon Cordoba, ten dal 11 branek a na další dvě nahrál. Poslední dobou nemá Kolín nejlepší formu, za poslední čtyři zápasy získal jen dva body za dva nerozhodné výsledky. Naposledy tým trenéra Gisdola prohrál 1:3 na půdě Hoffenheimu. Jedinou branku hostujícího celku dal Florian Kainz a ještě v prvním poločase viděl červenou kartu obránce Sebastiaan Bornauw.

2016 Kolín VS. Lipsko 1:1

Zdravím všechny fanoušky bundesligy. V rámci 29. kola se utkají týmy Kolína nad Rýnem a Lipska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.