Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Kolín vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, odměnou byl zisk pokutového kopu, který ovšem Uth nedokázal zužitkovat. Právě tento moment byl na dlouhou dobu zásadní, krátce poté se Fortuna dočkala druhé přesné trefy. Kolín se tak v závěru nadechl k náporu, který nabídl hned dvě branky v krátkém časovém sledu, což znamená dělbu bodů. Fortuna tak v závěru zápasu přišla o jistotu plného počtu bodů.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 19:17.

90+4

1. FC Köln(4-2-3-1)

1 Horn
Horn
Ehizibue
60. min Meré
33 Bornauw
Bornauw
Leistner
90. min Terodde
Katterbach
60. min Modeste
28 Schirí
Schirí
14 Hector
Hector
30 Kainz
Kainz
79. min Rexhbecaj
23 Uth
Uth
38 Jakobs
Jakobs
60. min Drexler

Bodzek
73. min Sobottka
Morales
15 Thommy
Thommy
80. min Fink
Skrzybski
62. min Zimmer
22 Stöger
Stöger
80. min Nuhu
11 Karaman
Karaman
73. min Hennings

90+4

Žlutou kartu dostává Marcel Sobottka (Fortuna Düsseldorf).

90+3

Domácí se navíc ženou za další brankou, Fortuna se najednou nachází v těžké defenzívě. Povede se Kolínu přeci jenom zvrátit výsledek ve svůj prospěch?

90+1

Köln právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné, domácím se totiž v krátkém časovém sledu povedlo srovnat krok! Do kombinace se totiž zapojil také brankář Horn, který raději rozehrál po zemi. Hra se hodně rychle přemístila k opačnému pokutovému území, odkud ideálně centroval Drexler. Na jeho nabídku si naskočil JHON CÓRDOBA, kterému se povedlo překonat hostujícího brankáře.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Toni Leistner, přichází Simon Terodde.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Fortuna před malým momentem přišla o nadějný náskok, stále však vede o jednu branku.

88

Tak ono to přeci jenom půjde, rázem je to o jedinou branku! Kolín nad Rýnem se totiž nadechl k náporu, který přinesl fantastickou nabídku přesně na hlavu střídajícího ANTHONYHO MODESTA. Ten se dostal nejvýše do vzduchu, následnou přesnou hlavičkou zamířil mimo dosah marně se natahujícího Kastenmeiera.

87

Kdepak. Kolín nad Rýnem neuspěl ani při další útočné snaze, tentokráte si zákrokem proti pravidlům pomohl napadající Modeste, který tak fauloval Hoffmanna.

86

Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Horn, kterému se povedlo velice přesnou rozehrávkou oslovit Drexlera, jenž se dostal na druhou stranu.

83

Modeste se dalším akrobatickým kouskem pokoušel o snížení. V tomto případě se jednalo o povedenější pokus, avšak ten směřoval přímo do rukavic brankáře.

82

V krátkém časovém sledu jsme sledovali další rohový kop, avšak s naprosto stejným výsledkem. Tentokráte odvracel Jörgensen, který poslal míč do bezpečí.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Kolínu se nedaří dostat se do žádného většího tlaku, nyní pro změnu rozehrává rohový kop.

80

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Oliver Fink.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Kasim Nuhu.

80

Na hranici pokutového území se nejvýše do vzduchu dostal obránce Bornauw, kterému se tak povedlo předskočit Henningse. Kolín nad Rýnem je bezradný.

79

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Elvis Rexhbecaj.

79

Fortuna se opět dostala poblíž k pokutovému území, kde se k centru pokoušel dostat aktivně hrající Stöger. Toho včas rychle odzbrojil soupeř, jenž založil akci.

78

Thommy si dal s provedením autového vhazování celkem dost načas. Nakonec se mu ke kombinaci nabídl osamocený Morales, kterému se nepovedlo přenést hru.

77

Kolín nad Rýnem se snažil rozehrávku volného kopu uspěchat, což se nelíbilo sudímu. Ten rozehrávku musel vrátit, hosté se tak mezitím stačili zformovat.

76

Córdobovi se v tísni povedlo sklepnout přesně pod sebe, kam si seběhl útočný kolega Modeste. Ten se do balónu opřel pravou nohou, rána však putovala vedle.

75

Zničehonic byl k vidění celkem nadějný protiútok ze strany Düsseldorfu. Konkrétněji to na sebe vzal zakončující Stöger, který pravačkou trefil pouze nohu protihráče.

74

Uthovi se povedlo udržet míč proti dvojici napadajících protihráčů. Poté ovšem došlo k roztažení hry směrem na Kainze, který díky centru vybojoval další rohový kop.

73

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Rouwen Hennings.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Marcel Sobottka.

72

Domácí celek se hodně divil verdiktu sudího, který odhalil nedovolené počínání právě 1. FC. Fortuna tak bude rozehrávat standardní situaci z velké vzdálenosti.

71

K zajímavému střeleckému pokusu se dostal střídající Modeste, který se akrobatickým způsobem opřel do padajícího míče. Ten však směřoval pouze do soupeře.

70

Sám na sebe to chtěl vzít střídající Drexler, který se ovšem nedokázal protáhnout kolem napadajícího protihráče. Kolín nad Rýnem si přesto vybojoval aut.

69

Hra se nám v posledních minutách uklidnila, což jednoznačně vyhovuje hostujícímu celku. Ten nyní měl možnost k vhazování, zadák Zimmermann však našel soupeře.

64

Navíc jsme sledovali další autové vhazování, které na sebe vzal hostující Giesselmann. Jeho nahrávka směřovala na Thommyho, který se postaral o zisk autu.

63

S Kolínem to v tuto chvíli nevypadá zrovna nejlépe. Domácí celek promarnil jedinečnou příležitost ke srovnání nepříznivého výsledku, místo toho ale opět inkasoval.

62

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Jean Zimmer.

61

Düsseldorf právě vstřelil branku!
Domácí pokutový kop nedokázali využít, na druhé straně tu máme druhou přesnou trefu Fortuny! Svižná kombinace ve středu hrací plochy nakonec přinesla nahrávku do volného prostoru, kde se nacházel ERIK THOMMY. Hostující křídelník to zkoušel placírkou ke vzdálenější konstrukci, což naprosto stačilo k překonání brankáře Horna.

61

Kolín nad Rýnem si však vybojoval další rohový kop, který ani v tomto případě nepřinesl žádné zakončení. Nyní pro změnu ve vzduchu kraloval pozorný Bodzek.

60

Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Noah Katterbach, přichází Anthony Modeste.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Jorge Meré.
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Dominick Drexler.

59

To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Mark Uth, který to zkoušel na levou stranu, kam se fantasticky vrhl také brankář Kastenmeier.

58

Je tu pokutový kop pro Kolín nad Rýnem!

58

Nečekaným pasem podél pravé autové lajny to zamýšlel obránce Jörgensen, který ovšem nikoho nenašel. Hrací předmět doskákal až daleko do zámezí.

57

Rohový kop se nakonec snášel směrem k přední tyči, kde se nejvýše do vzduchu dostal obránce Hoffmann. Kolín nad Rýnem se tak musí vracet zpět k míči.

56

Hezká kombinace nakonec přinesla prudký centr z kopačky Kainze. Tento pokus si však brankář Kastenmeier dokázal pohlídat, i tak na řadu přijde rohový kop.

55

Kolín nad Rýnem si vybojoval další standardní situaci, avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Domácí se směrem dopředu stále trápí, což je tradiční obrázek hry.

54

I tento nedovolený zákrok dost možná zaváněl žlutou kartou. Ehizibue byl totiž v souboji o míč příliš pozdě, zezadu pak zajel do Moralese, který ulehl na trávník.

53

Posléze se Karamanovi povedlo uspět v hlavičkovém souboji, což vedlo k dalšímu střeleckému pokusu Fortuny. Zakončující Stöger však mířil výrazně vedle tyče.

52

Ven z branky se vydal domácí brankář Horn, který se poté pokoušel o rychlou rozehrávku odkopem. Ten však doplachtil pouze k Bodzekovi, který jednal včas.

51

Už to vypadalo, že se do zajímavé šance dostane Skrzybski, avšak na poslední chvíli se povedlo zakročit pozornému Leistnerovi. Fortuna však bude zahrávat standardku.

50

Prudký odkop od branky předvedl brankář Kastenmeier, kterému se povedlo odklidit hrací předmět daleko na opačnou stranu, kde se v souboji prosadil Bornauw.

49

Domácí vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně, nicméně nahrávku na Kainze dokázal včas zachytit Giesselmann, který odpálil míč směrem ven z hrací plochy.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci domácích. Vzdušná nabídka se snášela na obránce Bornauwa, který na míč nakonec nedosáhl.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Máme za sebou první poločas, který nebyl z hlediska atraktivity zrovna moc zajímavý. Sledovali jsme totiž minimum hezkých fotbalových momentů, přesto jsme se však dočkali jediné branky, o kterou se těsně před koncem prvního poločasu postaral hostující Karaman. Düsseldorf působil v prvním dějství o poznání aktivnějším dojmem, naopak Kolín se i nadále herně hledá.

45+1

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Kolín nad Rýnem opět kombinoval na vlastní obranné polovině. Nakonec si o nahrávku řekl Córdoba, kterému se povedlo udržet balón proti napadající smečce protihráčů.

42

Najednou tu máme pořádnou zápletku. Favorizovaný Kolín nad Rýnem totiž před koncem prvního poločasu poprvé inkasoval, na vyrovnání však má hodně času.

41

Hostující celek se zcela po zásluze dostává do kýženého vedení! Kolínu se totiž nepovedlo dostat míč z nebezpečného prostoru, ba naopak o něj přišel. V pokutovém území se k němu dostal zakončující KENAN KARAMAN, který díky teči Bornauwa překonal brankáře Horna, jenž byl na tento střelecký pokus krátký.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Fortuna Düsseldorf se opět neohroženě dostala k opačné šestnáctce, kde se k padajícímu míči jako první dostal Morales. Jeho prudká rána ovšem nebyla vůbec přesná.

36

Kolín si ovšem vybojoval vůbec první rohový kop, který od pravého rohového praporku rozehrál Schirí. Na jeho nabídku naskočil Hector, který mířil nad branku.

35

U středového kruhu se Schirímu povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se Ehizibue dostal k centru pravou nohou. Ten ovšem směřoval pouze do soupeře.

34

Na druhé straně se do rozhozené obrany řítil Córdoba, který se pokoušel za sebou najít Jakobse. Rána druhého jmenovaného hráče směřovala výrazně vedle.

33

Horn byl opět zapojen do rozehrávky svého celku, přičemž sám rozehrál směrem na osamoceného Ehizibueho. Kolín nad Rýnem to zkouší pomalou rozehrávkou.

32

Z vlastní poloviny rozehrával volný kop obránce Hoffmann, který se na hranici opačného pokutového území pokoušel najít Karamana, který se daleko nedostal.

31

Je za námi třetina hry, na první branku stále čekáme. Zatím se o něco aktivnějším dojmem jeví Fortuna, která má na svém kontě jednu neproměněnou šanci.

30

Jenomže stále nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, útočnou akci Düsseldorfu narušil další útočný faul. Horn tak předvede další dalekonosný odkop.

29

Aby toho nebylo málo, tak si faulem na hranici žluté karty pomohl domácí Bornauw, který byl u míče až příliš pozdě. Tento zákrok klidně mohl znamenat kartónek.

28

Na útočný výlet se vydal hostující obránce Hoffmann, který po několika desítkách metrů zkoušel roztáhnout hru na naběhnuvšího Zimmernmanna, který se k míči nedostal.

27

Obrannou povinnost si dokázal splnit také napadající Schirí, od kterého se míč odrazil směrem k prázdným tribunám. Fortuna si tak vyzkouší další autové vhazování.

26

Kolín nad Rýnem tak mohl zahrávat standardní situaci, která ovšem nepřinesla vůbec nic nebezpečného. Naopak na hranici malého vápna zakročil soupeř.

25

Kousek od středového kruhu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Tentokráte šel agresivním způsobem do souboje Skrzybski, který doslova zahodil soupeře.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovku, která nám přeci jenom nabídla první slušnou šanci. Do ní se dostal hostující Karaman, kterého ovšem vychytal Horn.

20

Do rozhozené obrany se pokoušel dostat hostující Stöger, jehož nahrávka na Karamana byla hodně nepřesná. Düsseldorf se však usídlil kolem domácí šestnáctky.

19

Kolín nad Rýnem rozhodně neměl klid na rozehrávku, to se poté změnilo. Paradoxně to domácím uškodilo, neboť Kainzovi uskočil míč daleko od svých nohou.

18

Jako poslední se hracího předmět dotkl domácí obránce Bornauw, od kterého šel míč směrem do zámezí. To znamená, že bude vhazovat obránce Jorgensen.

17

Horn velice přesně přenesl hru směrem na hlavu Jakobse, který se pokoušel prodloužit za sebe. Tam se ovšem nacházel Hoffmann, který raději uklidnil hru.

16

Po rozehrávce standardní situace to z velké vzdálenosti zkoušel hostující Morales, který ovšem pálil přímo na branku. Horn neměl s tímto pokusem žádný problém.

15

V krátkém časovém sledu musel sudí opět písknout do své píšťalky. Po dalším důrazném souboji se na zemi ocitl Stöger, nedovoleně si naopak počínal Hector.

14

O nahrávku si řekl také Karaman, který byl ovšem v souboji o hrací předmět příliš pozdě. Poté si napadající útočník pomohl faulem, což rozpoznal také rozhodčí.

13

Na pravém křídle se do dobré pozice pro centrovanou nabídku dostal Zimmermann, kterému se nepovedlo najít nikoho ze spoluhráčů, nýbrž pouze rukavice brankáře Horna.

12

Fortuna několik desítek vteřin pracovala s míčem u vlastního pokutového území, kde byl do rozehrávky zapojen také brankář Kastenmeier, který včas rozehrál.

11

Po delší době se k balónu dostal domácí brankář Horn, který tentokráte odkopával směrem ke středovému kruhu, kde v hlavičkovém souboji dokázal uspět Morales.

10

Obrannou povinnost si poté dokázal splnit Schirí, který z jedničky odehrál míč směrem na Utha. Kolín nad Rýnem se zatím herně hledá, to platí i o hostech.

9

Hosté opět pracovali s míčem na vlastní polovině. Morales nakonec přenášel hru do volného prostoru, kde se do kombinace zapojil zatím nevýrazný Zimmermann.

8

Hrací předmět se opět snesl ven z hrací plochy, což znamenalo další autové vhazování pro Düsseldorf. Toho se z levé postranní lajny ujal obránce Giesselmann.

7

Kastenmeier odkopával od své branky, přičemž jeho pas zamířil daleko na opačnou stranu. Tam se do hlavičkového souboje pouštěl Bodzek, který ovšem neuspěl.

6

Poté to nahrávkou pod sebe zkoušel Skrzybski, kterému se ovšem nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů. Jeho nahrávku totiž dokázal včas přečíst Hector.

5

Fortuna se na malý moment usadila u opačného pokutového území, kde to nekompromisním způsobem vyřešil Leistner, který odklidil míč na druhou stranu.

4

Krátce poté byl i vidění první nedovolený zákrok, kterým se prezentoval domácí Córdoba. Ten byl u padajícího míče příliš pozdě, jako první trefil nohu soupeře.

3

Hned v úvodu tohoto duelu se poprvé k míči dostal také domácí brankář Horn, který se postaral o přízemní rozehrávku na Bornauwa, jenž záhy roztáhl hru.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, tento zápas tak může vypuknout. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Leistner, Katterbach – Schirí, Hector – Kainz, Uth, Jakobs – J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Drexler, Höger, Meré, Modeste, Rexhbecaj, Schmitz, Terodde, Thielmann.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – M. Jörgensen, Hoffmann, Gießelmann – Zimmermann, Bodzek, Morales, Thommy – Skrzybski, Stöger – Karaman.
Náhradníci: Rensing – Valon Beriša, Fink, Hennings, Ofori, Nuhu, Sobottka, Suttner, Zimmer.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Pelgrim.

Na opačné straně stojí Düsseldorf, který se výsledkově trápí. Fortuně totiž momentálně patří šestnáctá pozice, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o setrvání v německé nejvyšší soutěži. Düsseldorf má naopak na svém kontě třiadvacet bodů, na poslední nesestupovou příčku ztrácí čtyři body. Düsseldorf však v posledních čtyřech duelech dokázal pokaždé bodovat, poslední porážka navíc přišla v polovině února. Fortuna momentálně drží sérii tří nerozhodných výsledků v řadě, poslední remíza se konala na domácím stadionu, a sice proti poslednímu Paderbornu (0:0).

1. FC Kolín nad Rýnem

Fotbalisté Kolína nad Rýnem se nacházejí na průběžné jedenácté pozici tabulky, což není vůbec špatné. Domácí celek tohoto zápasu má na svém kontě třiatřicet bodů, přičemž na sestupové pásmo má dostačující desetibodový náskok. Kolín nad Rýnem se v případě vítězství může dostat před desátou Herthu, ta má totiž svůj zápas tohoto kola již za sebou. Kolín nad Rýnem v posledních duelech zrovna výsledkově nezáří, naposledy se mu povedlo naplno bodovat začátkem března. V posledním ligovém klání pro změnu remizoval na domácím stadionu s Mohučí, které se povedlo uhrát velice cennou remízu 2:2.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu! Německá Bundesliga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FC Kolín nad Rýnem a Fortuna Düsseldorf.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.