Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odejde Kušnír z Liberce? Zatím jsem tady a chci mu pomoci v Evropě

Ondřej Kušnír | foto: Ota Bartovský, MAFRA

17 2013
Riga (Od našeho zpravodaje) - Má ve smlouvě klauzuli, že může kdykoli odejít do zahraničí, a rád by ji využil. Fotbalový obránce Ondřej Kušnír přesto zatím zůstává v Liberci. A ve čtvrtek s největší pravděpodobností nastoupí k úvodnímu duelu druhého předkola Evropské ligy v lotyšské Rize.

"Podle nácviků na tréninku to vypadá, že skutečně hrát budu," říká jedna z opor Liberce, jež se netají touhou zamířit do ciziny, nejlépe do bundesligy.

Původně jste ale hrát neměl, pokud se nevzdáte té pro Liberec nevýhodné klauzule o odchodu. Znamená to, že jste z ní ustoupil?
Pořád platí, ale s vedením klubu jsem domluvený, že mi nebude bránit, abych hrál, a že týmu ještě alespoň vypomůžu v pohárech.

Mluvil jste o tom, že na 99 procent v létě odejdete. Existuje vůbec varianta, že v Liberci zůstanete?
Ta možnost tady určitě je, sto procent to není, ale já pořád doufám, že nabídka ze zahraničí přijde.

Jaké to je hrát za klub, ze kterého jste v podstatě na odchodu?
Zatím na odchodu nejsem, do konce srpna je ještě dost času. Teď je pro mě prioritou pomoct Liberci do evropských pohárů a budu se soustředit na co nejlepší výkon. A pak se uvidí. Ale během dne či týdne může přijít nabídka a všechno se změní. Musela by být ale konkrétní.

Co víte o Skontu Riga, vašem aktuálním soupeři?
Určitě má šikovné fotbalisty, ale nebudeme se vymlouvat. Favority toho dvojzápasu jsme my a doufám, že to na hřišti bude podle toho vypadat. Čekám, že proti nám budou hrát doma útočně.

Půjde to Liberci i bez tahouna ofenzivy Jiřího Štajnera?
Já v tom nevidím problém. Že Jirka odešel, to víme dlouho a měli jsme čas se na to připravit. Ve středu hřiště máme teď silnou trojku Pavelka, Rybalka, Hušek. Nebojím se toho.Najdete na iDNES.czmobilní verze