Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrajeme s Německem, omluvte fanoušky z práce, napsal trenér USA

HRDÍ FANOUŠCI. Vlajka, šála, tričko i brýle. Vše v národních barvách. | foto: Petr David JosekAP

26 2014
Američtí fotbalisté zvolili vtipný způsob, jak pozvat své fanoušky ke sledování klíčového zápasu na mistrovství světa proti Německu. Na sociálních sítích vystavili omluvenku do práce, kterou podepsal trenér Jürgen Klinsmann. Stačí jen doplnit jméno.

"Prosím omluvte ... v práci ve čtvrtek 26. června. Chápu, že absence sníží produktivitu firmy, ale mohu Vás ujistit, že je to pro důležitou věc. Tým USA hraje rozhodující zápas na mistrovství světa proti Německu a my potřebujeme plnou podporu národa, pokud chceme postoupit do další fáze," předepsal Klinsmann.

25.června 2014 v 23:40, příspěvek archivován: 26.června 2014 v 09:55

Congrats @timlincecum! You're probably excused from work Thurs, but if you need a note: pic.twitter.com/i2oCZmGAGZ (Also nice #BusinessAttire!)

Apeloval také na samotné představitele vedení firem, aby se zachovali jako dobří šéfové a vzali si taky na dnešek volno. Zápas v brazilském Recife začne ve 13:00 brazilského času, čili v pracovní době po celé Americe.

USA potřebuje proti Německu minimálně remízu. Ale ani postup by pro americkou reprezentaci nebyl historickým úspěchem. Do vyřazovací fáze postoupila už několikrát, naposledy před čtyřmi lety v Jižní Africe. Dokonce má ve sbírce i jedno medailové umístění - a to bronzové hned z prvního šampionátu v Uruguayi v roce 1930.

Fotbalové mistrovství v Brazílii má v USA rekordní sledovanost, překonalo dokonce i televizní přenosy nejpopulárnější Světové série v baseballu či finále basketbalové NBA.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze