Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Omlazování týmu bude pokračovat, řekl nový reprezentační kouč Bílek

20 2009
Dávat přednost mladým hráčům, spolupracovat s trenérem Františkem Komňackým i naslouchat Ivanu Haškovi hodlá ve funkci nového kouče české fotbalové reprezentace Michal Bílek.

"Když mi Ivan Hašek v pondělí oznámil, že mě za kouče reprezentace na výkonném výboru navrhne, přijal jsem tuto nabídku okamžitě," poznamenal čtyřiačtyřicetiletý Bílek na úterní tiskové konferenci.

"Mám za sebou v roli Haškova asistenta neúspěšnou kvalifikaci, ale byl jsem u týmu, o kterém jsem si mohl udělat ucelený obrázek," řekl dále nový trenér národního mužstva. "A došel jsem k názoru, že v tomto týmu je na čem stavět."

on-line rozhovor

Kouč Bílek byl hostem iDNES.cz, odpovědi čtěte zde

Bílek hodlá navázat na Haška a zabudovávat do mužstva mladé kvalitní hráče.

"Chci pokračovat v tom oživování týmu. Naopak někteří fotbalisté už v reprezentaci nerostou, takže je nahradí ti mladší," pokračoval Bílek. "Ale osa mužstva je dobrá, jak říkám, je na čem stavět," zmínil Bílek opory, mezi něž počítá brankáře Čecha, středopolaře Rosického s Plašilem a útočníka Baroše.

Masivní změny to podle Bílka nebudou, ale mladí krev prostě do týmu přijít musí," prohlásil nový kouč. "Už jsme v národním mužstvu poznali kvality Hubníka, Pudila, Hübschmana a Sivoka, na řadě jsou Kušnír, Švec, Dočkal a další."

Ten si za asistenta vybral jabloneckého trenéra Františka Komňackého.

"Jsem moc rád, že pan Komňacký mou nabídku přijal. Přičemž si myslím, že svou trenérskou roli v klubu by zvládl také. A i Luděk Klusáček asistentem zůstává," uvedl Bílek, který zatím nemá jasno o trenérovi brankářů.

K příští spolupráci s Ivanem Haškem, který se bude věnovat už pouze funkci svazového předsedy, Bílek řekl:

"Považuju za normální, že s Ivanem budu spolupracovat. Jeho názory budu brát, budu je chtít slyšet. V některých fotbalových věcech se sice názorově lišíme, což samozřejmě prozrazovat nebudu, ale ve většině se shodneme."

Nový trenér národního mužstva přiznal, že když loni na začátku léta odcházel ze Sparty, nenapadlo by ho, v jaké pozici se dnes octne. "O to víc si téhle trenérské role vážím."

Bílek dále řekl, že Ujfalušiho a Jankulovského, kteří se reprezentace vzdali, už oslovovat nebude. "A i když trenér Brückner byl u největších úspěchů národního mužstva poslední doby, v novém realizačním týmu s ním nepočítám."

Bílek samozřejmě vnímá negativní reakce části fotbalové veřejnosti na své jmenování. Rozhodně však kvůli tomu nepodléhá skepsi.

"Síly mi to nebere, spíš naopak. Motivuje mě to, abych dal dohromady silné mužstvo, která by se dostalo na mistrovství Evropy v roce 2012. Abych potvrdil, že volba výkonného výboru byla správná."Najdete na iDNES.czmobilní verze