Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olympionici trénovali bez Poláka

11 2003
Praha - Na úterním dopoledním tréninků českých fotbalistů do 21 let chyběl kapitán týmu Jan Polák. Liberecký záložník si z pondělní dohrávky se Slavií odnesl nakopnutou holeň a tak se věnoval pouze individuální rehabilitaci. Jeho start v barážovém dvojzápase se Švýcarskem by ale neměl být ohrožen.

"Když jsem jeho holeň viděl včera a dnes ráno, tak už byl patrný velký rozdíl. Zlepšuje se to," oddechl si v rozhovoru trenér Werner Lička.

Prosluněný dopolední trénink ve sparťanském centru na Strahově měl správný říz, nechyběly na něm bojovná nálada ani vtípky. "Ó jej, ty Brňáci," dobíral si kouč
Lička brněnského záložníka Petra Musila, když minul při střele zblízka opuštěnou branku.

"Co tě ten Tobiáš učí?" ozvalo se z hloučku reprezentantů popíchnutí na adresu českobudějovického útočníka Davida Lafaty.

Lička se v bílém kulichu jen potutelně usmíval. "Z tréninku mám skutečně moc dobrý pocit. Je vidět, jak moc velkou mají kluci chuť," těšil se reprezentační kouč. "Při tréninku se jim snažíme maximálně vyjít, za dobu společného působení už víme, co kluky baví," vysvětlil trenér.

Hodinová jednotka začala pilováním krátkých narážeček, pak se obránci ve čtveřicích na jedné straně hřiště věnovali vzájemné souhře a zbytek týmu soutěžil při střelbě na bránu. Závěr obstarala tradiční "hra na dvě".

"Každý si začíná pomalu uvědomovat, o co nám jde. Víme, že nás čeká klíčový okamžik celého cyklu," pravil po tréninku záložník Schalke 04 Filip Trojan.

Půl hodiny před polednem Lička zavelel k odchodu a lvíčata ze Strahova odjela do Roztok u Prahy, kde v hotelu Alexandria budou před cestou do Švýcarska pobývat.

V úterý večer se vrátí zpět do metropole, kde budou sledovat zápas hokejové Sparty s Libercem. "Přišel s tím Tomáš Hübschman a nevidíme důvod, proč klukům
nevyhovět. Je to výborný nápad na odreagování a také způsob, jak rozbít zažité stereotypy," pochvaloval si Lička.

V původním plánu prý myslel na návštěvu některého z divadelních představení.
"Jen jsem to uvítal. Na hokeji jsem nebyl, ani nepamatuju a už se na něj moc těším. Právě Spartě fandím, i když jsem Moravák" usmíval se zlínský obránce Jiří Koubský.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze