Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomoučtí fandové národní tým naladili

11 2003
Olomouc - Atmosféra, jaká panovala při trénincích národního fotbalového mužstva před středečním kvalifikačním zápasem s Moldavskem, byla vskutku nevídaná. Jestliže v pondělí k večeru se hlavní tribuna prvoligového stadionu místní Sigmy Olomouc zaplnila půldruhou tisícovkou fanoušků, o den později jich Nedvědovi a spol. aplaudovalo téměř dvakrát tolik. Přestože úterní trénink Brücknerových svěřenců byl z původní osmnácté hodiny o sto pět minut posunut.
"To jen potvrzuje jak je dobře, že národní mužstvo nehraje jen v Praze, ale že se ke slovu dostávají i jiná města," připomněl Tomáš Rosický z Dortmundu vedle dnešní Olomouce i předchozí sérii utkání v Teplicích.
 
Také ostatní reprezentanti kvitují, že mohou špičkový fotbal předvést i v mimopražských lokalitách. "Pondělní zájem fanoušků mě zase tak moc nepřekvapil, protože vím, že v Olomouci je o fotbal obrovský zájem," poznamenal Pavel Nedvěd, kapitán mužstva a hvězda Juventusu. "Ale v úterý večer, to už jsem na tu zaplněnou tribunu docela zíral."
 
Na vyprodaný zmodernizovaný dvanáctitisícový stadion se těší i Tomáš Ujfaluši, který obléká dres Hamburku. Nyní se na skok vrací do důvěrně známého prostředí. "Lidi tu fotbal hltali už když jsem tady tři roky hrál před odchodem do Německa," zavzpomínal. "Ale že si doma zatrénuju před třemi tisícovkami fanoušků, toho jsem se opravdu nenadál."
 
Diváci v úterý vytvářeli reprezentantům vpravdě zápasové ovzduší. Podobně jako v pondělí aplaudovali každé vydařené akci i střele, ať už šlo o nejrůznější kombinace, či o nácvik zakončení.
 
"To se ví, že člověk se potom chce i na tréninku předvést v plné parádě. Ne snad, že jinak bych to flákal, ale s takovým davem za zády se i na tréninku můžete přetrhnout," popisoval své pocity Milan Baroš z Liverpoolu.
 
Rosický poté dodal, že takový zájem fanoušků o pouhý trénink v Dortmundu nepoznal. "Přípravu před tolika lidmi jsem prostě ještě nezažil. A musím říct, že je to nádherný pocit, o motivaci je zkrátka postaráno."
 
Zmíněná motivace a chuť do kteréhokoli herního cvičení byly skutečně markantní. S nesmírnou vervou si reprezentanti počínali jak při standardních situacích, tak při závěrečném nácviku zakončení po rychlých protiútocích. Dynamika i síla z českých fotbalistů jen sálaly, diváci se tleskali i ukřičeli nadšením zároveň.
 
Gejzíry bouřlivých ovací odstartoval nevídanou parádičkou v koncovce Rosický, ostatní se ho pak snažili napodobit a fanoušci se mohli uječet. Když potom Baroš vystřihl po jedné bleskové kombinační akci a centru z křídla parádní nůžky, nebylo na stadionu slyšet vlastního slova.
 
Po zkušenosti z tréninků lze soudit, že atmosféra na Andrově stadionu bude ve středu večer úchvatná. A hráči jsou do jednoho přesvědčeni, že se tomu výtečnému olomouckému publiku odpovídajícím způsobem odvděčí. Tedy minimálně dvoubrankovou výhrou a návratem do čela třetí kvalifikační skupiny.
 
 
 
 

Rozcvička na začátku tréninku.Najdete na iDNES.czmobilní verze