Olomouc udělala rozhodující krok k záchraně

21 2002
Olomouc - Olomoučtí fotbalisté porazili v existenčním zápase Drnovice hladce tříbrankovým rozdílem a k definitivní záchraně jim nyní chybí jediný bod. Drnovičtí naopak po prohře mají před patnáctými Blšany ten nejtěsnější náskok. "Těžko se mi utkání hodnotí, když už v sedmé minutě prohráváte 2:0. Nabourala se nám tím celá koncepce a bylo to tak z naší strany špatné. Nezopakovali jsme výkon, který jsme podali v předcházejícím utkání proti Příbrami," litoval Josef Mazura, trenér Drnovic.

Hosté nastoupili v kombinované sestavě bez Schindlera a Randy a jejich výkon na domácí evidentně nestačil.

Zaspali především v  úvodu a už v úvodních šesti minutách domácí položili pevný základ svému vítězství. Nejprve unikl Vlček, jeho přihrávku nezpracoval Reiter, ale k míči se dostal nabíhající Spáčil, který střelou z 15 metrů k levé tyči otevřel skóre. Zakrátko Vlček po Reiterově přihrávce umístil zblízka míč k levé tyči drnovické branky a Olomouc vedla už 2:0.

"Dali jsme dva rychlé góly, ale nemohli jsme si dovolit gól dostat. Bylo to těžké utkání, proto jsem s vítězstvím spokojen," pochvaloval si olomoucký trenér Bohumil Páník.

Po bleskovém úvodu domácích nastal na hřišti spíše klid a dění se odehrávalo na polovině hostí. Až ve 35. minutě navnadil diváky Siegl, který střelou z dálky jen těsně minul pravou tyč branky hostů. Domácí měli stálou převahu, ale další góly nepřicházely.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, Olomoučtí zkazili hodně přihrávek a žádnou z akcí nedokázali dotáhnout do konce. V 59. minutě dostal míč na levé straně Reiter, obešel Šímu, po sólu překonal Pařízka a upravil na konečných 3:0. Až za tohoto stavu se hosté poprvé osmělili. Mackovu a Adamcovu střelu z dobrých pozic však brankář Vaniak chytil.

"Prožili jsme špatný týden. Odjelo nám šest hráčů na reprezentační srazy. Až v pátek jsme zjistili, že je Špilár zraněn a nemůže nastoupit. Kováč nastoupil po zranění a ani Kobylík a Reiter nebyli zcela v pořádku," dodal Páník.

OLOMOUC - DRNOVICE 3:0 (2:0) hráno 21.4. 16:30 - podrobnosti
Góly: 4. M. Spáčil, 6. S. Vlček, 60. L. Reiter
Góly:
Sestavy: M. Vaniak - P. Zbožínek, R. Kučera, D. Rozehnal, R. Špiláček - D. Kobylík, R. Kováč, P. Siegl, M. Spáčil (67. J. Mucha) - L. Reiter, S. Vlček
Sestavy: M. Pařízek - R. Víšek, D. Hodinář, T. Zápotočný - P. Holub (46. T. Randa), J. Riegel (64. J. Schindler), E. Lasota, S. Kučera, J. Šíma - M. Macek (87. M. Vavřík), J. Adamec
Náhradníci: R. Vlasák, I. Krajčovič, J. Gába, L. Zdráhal, M. Vyskočil, D. Rojka
Náhradníci: L. Kollár, G. Kore, J. Birhanzl, F. Maniatis