Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomouc pro fotbalovou kvalifikaci připravená bude

6 2003
Olomouc - Nejbližší kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy hraje fotbalová reprezentace 11. června s Moldavskem v Olomouci. Bude všechno připravené? "Nevidím problém, proč by nebylo," poznamenal svazový mluvčí Daniel Macho. Zástupci fotbalového svazu a marketingové společnosti STES, která pro fotbal shání peníze, podnikli v úterý do Olomouce inspekční cestu.

"Bylo to jako před každým zápasem. Musí se projít hotely, stadion a zkontrolovat další věci," podotkl svazový mluvčí.

Na nedávné tiskové konferenci po přípravném utkání s Tureckem totiž trenér národní mužstva Karel Brückner vyslovil obavy, že v Olomouci není hotel na odpovídající úrovni. "Slovo nevyhovující pro nás neexistuje," zdůraznil Macho. "Všechno je připravené nebo se připravuje."

Moldavané budou bydlet ve zmodernizovaném hotelu Flora. "Budou mít velice slušné  podmínky."

Na dotaz, jestli českou delegaci doprovázel i příslušný komisař Evropské fotbalové unie (UEFA), mluvčí reagoval: "Takový delegát by přijel jen v tom případě, kdyby se soupeři něco nezdálo a požádal o to. Ale to se nestalo, tady žádný problém nebude. Moldavané se o nás starali perfektně, takže o ni dobře vědí, že my je taky nestrčíme do nějakého motelu."

Čeští reprezentanti budou bydlet v hotelu Gemo. Ve stejném sídle pobývali už před posledním mezistátním zápasem, který se v Olomouci hrál. Bylo to loni v srpnu proti Slovensku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze