Uragán po pauze oživil domácí šanci na záchranu. Olomouc - Ostrava 6:2

Hráči Olomouce se radují z gólu v utkání s Ostravou. | foto: ČTK

1 2016
Strhující a zábavný souboj otevřel 23. kolo fotbalové ligy. Předposlední Olomouc v něm doma rozstřílela beznadějně poslední Ostravu 6:2 a přiživila šanci na setrvání mezi elitou. Na Jihlavu, která má o zápas méně, ztrácí tři body.

Na Andrově stadionu se zpočátku hrál fotbal pouze mezi šestnáctkami, v 29. minutě se ale Baník, podporovaný plným sektorem fanoušků, dočkal vedení. Holzer si narazil s Hrubým a sám před brankářem Buchtou nezaváhal.

Sigma ale za dvě minuty odpověděla. Gólman Ostravy Chmiel vyběhl, míč odvrátil jen k Ordošovi a ten jej brilantním technickým obloučkem z dálky poslal do opuštěné branky. Ve 39. minutě už Olomouc vedla. Ordoš vybojoval míč ve středu pole, jemnou přihrávkou poslal do šance Ševčíka a ten se mohl radovat z první ligové trefy v kariéře.

Baník mohl hned zkraje druhé půle srovnat, když Holzer po Radakovičově chybě pálil do tyče. V 62. minutě se už hosté prosadili. Do přihrávky od Hrubého vložil kopačku Ševčík, balon naprosto změnil směr a překvapivě zapadl k tyči.

ON-LINE REPORTÁŽ

zápas jsme sledovali podrobně

Slezané ale udrželi remízu jen chvíli. V 67. minutě zůstal Radakovič za obranou hostů, vracející se Červenka ho stáhl k zemi a Plšek s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Za sedm minut domácí náskok pojistili. Výborně hrající Ordoš našel přesnou kolmicí Navrátila a ten podél Chmiela zvýšil.

Hosté se sesypali a dostali ještě dva góly. Mimořádně povedený večer korunoval Ordoš, který třetí asistencí posunul míč na Petra a ten v pádu překonal Chmiela. Ordoš pak mohl ke svému produktivnímu večeru přidat ještě další branku, jeho střelu však vyrazil ostravský gólman nad břevno.

Už v nastavení přidal po rohovém kopu hlavou šestou trefu Sigmy střídající Malec. Hanáci prožili nejproduktivnější večer v sezoně, až do dnešního zápasu totiž měli s pouhými 17 brankami nejhorší ofenzivu ligy.