Olomouc odsunula v tabulce Hradec

7 2002
Olomoučtí fotbalisté přehráli na domácím hřišti Hradec Králové jasně 3:0, a to byli ještě k soupeři milosrdní. Od větší porážky hosty zachránil brankář Podhajský, který vedle několika výborných zákroků dokázal zlikvidovat i Vlčkovu penaltu. Olomouc se po výhře v přímém souboji o jedenácté místo mistrovské tabulky dostala před svého dnešního soupeře o skore. "Sigma mohla vyhrát větším rozdílem, hodně zachránil Podhajský," přiznal trenér Hradce Petr Uličný.

Domácím se skvěle vydařil už vstup do zápasu, v němž hodlali odvrátit sestupovou hrozbu. V páté minutě vhodil Kučera aut, míč prošel celým pokutovým územím a dostal se až k Vlčkovi, který jej usměrnil k levé tyči Podhajského branky.

"Rozhodující okamžik utkání byl druhý gól, pak se hráči uklidnili. Mužstvo dokázalo, že má na to, aby hrálo lepší fotbal," konstatoval trenér domácích. Padl následnovně: Špilár fauloval Zoubka a z přímého volného kopu nejprve Sedláčkovu střelu Vaniak vyrazil a poté stačil zakročit i proti Bouškově dorážce. Vyražený míč se dostal ke Kobylíkovi, ten jej zatáhl přes celé hřiště a přihrál Reiterovi. Jeho střelu stačil Podhajský vyrazit, ale Siegl dorážkou dostal domácí do dvoubrankového vedení.

Po přestávce skončila aktivita hostí u dvou rohů a pak už měli jednoznačně navrch domácí. V 57. minutě srazil pronikajícího Siegla Bouška, ale Vlčkovu penaltu k tyči Podhajský vystihl a míč vyrazil na roh. Pět minut nato však neúspěšný střelec našel
centrem z pravé strany volného Reitera a ten zvýšil na 3:0.

Utkání bylo rozhodnuto a Sigma pak mohla ještě několikrát zvýšit skóre. Urbánek si po výborném sólu poslal míč příliš dopředu, poté vyslal Vlček ideálně dopředu střídajícího Rojku, který měl dostatek času, ale mířil vedle. Ještě v nastavení mohl
Rojka dvakrát skórovat, ale pokaždé mu pokazil radost Podhajský, dnes nejlepší hráč hostů.

OLOMOUC - HRADEC KR. 3:0 (2:0) hráno 7.4. 16:30 - podrobnosti
Góly: 5. S. Vlček, 43. P. Siegl, 63. L. Reiter
Góly:
Sestavy: M. Vaniak - P. Zbožínek, M. Špilár, R. Kováč, R. Kučera - D. Kobylík (67. R. Špiláček), P. Siegl, D. Rozehnal, A. Urbánek (90. M. Spáčil) - S. Vlček, L. Reiter (82. D. Rojka)
Sestavy: K. Podhajský - P. Kubeš, P. Lukáš, M. Zemánek, D. Kalousek (31. F. Klapka) - D. Zoubek, M. Lesák, L. Sedláček (75. P. Černý), D. Homoláč, T. Bouška - D. Kříž (46. J. Kraus)
Náhradníci: R. Vlasák, I. Krajčovič, J. Mucha
Náhradníci: M. Svoboda, R. Juračka, V. Mooc
Žluté karty: 60. P. Zbožínek, 79. A. Urbánek
Žluté karty: 50. L. Sedláček