Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomouc odletěla na Island odvrátit pohárovou ostudu a postoupit

Úvodní duel mezi Olomoucí a Framem Reykjavík skončil remízou 1:1. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

22 2009
Buď se z Islandu vrátí s ostudou, anebo s postupem. Olomoucké fotbalisty ve čtvrtek od 21 hodin našeho času nečeká lehká práce. V odvetném utkání 2. předkola Evropské ligy musí, po domácí překvapivé remíze 1:1, vstřelit Framu Reykjavík minimálně jednu branku a nejlépe žádnou nedostat.


"Šance jsou pořád vyrovnané. Věřím, že gól dáme a myslím, že nám bude stačit k postupu," říká trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Ačkoliv Hanáci vstoupili do pohárové Evropy po čtyřech letech bázlivě, logicky zůstávají proti amatérskému soupeři favority. I když řádně ponaučenými a zdaleka ne už tak výraznými. "Nehovořím o ponaučení, ale máme větší zkušenosti. Víme, že musíme zlepšit mnoho činností, abychom se prosadili," uvědomuje si Psotka.

"Doufám, že se poučíme z prvního zápasu. Víme, že kvalita na naší straně je, ale musíme to dostat na hřiště. Tentokrát na ně opravdu vletíme," slíbil brankář Petr Drobisz.

On-line přenos

Fram se v Olomouci prezentoval poctivou defenzivou. Nic jiného se nedá čekat ani v odvetě. "Ale zopakovat tento výkon bude moc těžké. Hráli jsme na hranici svých možností," přiznal kouč Reykjavíku Thorvaldur Örlygsson. "Na druhou stranu doma jsme silnější," varuje.

Nehrozí, že by Sigma jeho výběr jakkoliv podcenila. A z kulisy na stadionu obavu mít nemusí. Spíše naopak. Na Fram chodí průměrně tisíc diváků. "Maximálně patnáct set," doplňuje Psotka. "S námi letěla výprava fanoušků, doufám, že budou hodně slyšet a vytvoří nám domácí atmosféru."

Během týdne se zaměřil se svými svěřenci na hru do plných. Kombinace ve zhuštěném prostoru se pilovala na každém tréninku. "Simulovali jsme i hru soupeře a snažili se prosazovat nacvičenými věcmi. Jsou to šablony, kterým musejí dát hráči myšlenku a kvalitu v provedení. Zkoušeli jsme jiné varianty, než které jsme měli připravené před prvním zápasem," prozradil Psotka, který se bude muset znovu obejít bez zraněné čtveřice Komárek, Ordoš, Štěpán a Štětina.

I tak větší hráčskou kvalitou jednoznačně disponuje Sigma. "Ano, tomu se nebráním. Myslím, že první utkání to jenom potvrdilo. Poměr střel byl 20:1," připomněl Psotka platonickou převahu. "Teď už cítím z hráčů sebevědomí a víru, že gól dáme a uspějeme."

Na postupujícího čeká Aberdeen. A český koeficient, který neprožívá zrovna hezké časy, doufá, že Skoty vyzve Olomouc.

Fram - Olomouc: 2. předkolo Evropské ligy

Pravděpodobná sestava Olomouce: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák, Hořava - Janotka, Otepka, Petr - Hubník.


Absence: Ordoš, Štětina, Komárek, Štěpán (všichni zranění).


První zápas: 1:1.


Rozhodčí: Manuel - Gomes, Costa (všichni z Portugalska).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze