Na závěr tureckého soustředění Olomouc porazila MTK Budapešť

Olomoucký Tomáš Janotka (vlevo) v souboji s banskobystrickým Juliusem Chomistkem. | foto:  , Petr Janeček,  MAFRA

14 2013
Do třetice výsledek 2:1. Po dvou prohrách v Beleku s ukrajinskou Oděsou a černohorskou Podgoricou však tentokrát olomoučtí fotbalisté zvítězili. Na závěr herního soustředění v Turecku porazili MTK Budapešť po brankách Doležala a Pospíšila z prvního poločasu.

Maďaři se zmohli jen na snížení v 57. minutě. "Soupeř měl technicky velice silné mužstvo. Na našem týmu byla vidět větší touha po vítězství a také jsme zaslouženě vyhráli," řekl pro klubový web Radim Kučera, vedoucí mužstva.

Ani ve třetím zápase však za Sigmu kvůli nemoci nenastoupil klíčový stoper Aleš Škerle. Na pravý kraj obrany se naopak vrátil uzdravený Tomáš Janotka.

Právě ve hře defenzivy vidí trenér Roman Pivarník před blížícím se startem jarní části ligy největší prostor ke zlepšení. "Chceme na tom zapracovat. Ale nejsou to systémové věci, je to spíš problém individuálních chyb," hodnotil kouč na stránkách Sigmy.

Dnes Hanáci absolvují v Beleku poslední dva tréninky na trávě a v pátek ráno už letí domů. V neděli je pak čeká generálka se Slováckem. Do ligy vstoupí v neděli 24. února domácím zápasem se Slavií.