Pardubický trenér Krejčí: Tři body z Opavy pro nás mají cenu zlata

Jiří Krejčí usměrňuje pardubické fotbalisty. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

3 2017
Dva údery krátce po přestávce zařídily pardubickým fotbalistům výhru 2:1 v Opavě, v kterou v koutku duše věřili snad jenom sami hráči. Vždyť jejich soupeř byl v tabulce FNL na třetí příčce a z národního poháru vyprovodil tři prvoligové mančafty...

„Nechci být nějak neskromný, ale myslím si, že je naše vítězství zasloužené. Připadalo mi, že jsme po něm měli větší touhu a srdíčko,“ těšilo trenéra nyní třináctých Pardubic Jiřího Krejčího, s jehož pozicí to mohlo být v případě další jarní porážky dost nahnuté. Východočeši zatím ve druhé části soutěže drží z pohledu jejich fanoušků poněkud nešťastný trend prohra doma - výhra venku; nicméně pořád je to o poznání lepší než na podzim.

V Opavě si Krejčí pochvaloval optimistickou náladu v kabině mezi poločasy. S kolegy prý vůbec nemusel zvyšovat hlas.

„Spíš jsme se kluky snažili povzbudit, aby pokračovali v dobrém výkonu z první půle. Že se k nám štěstí poctivou prací přikloní. A to se stalo,“ líčil.

Kayamba záhy srovnal, domácí Žídek si pak srazil do vlastní sítě střílenou příhru Čiernika. A náskok už Pardubice uhlídaly. „Tři body z Opavy pro nás mají cenu zlata,“ konstatoval Krejčí.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17