Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trest pro srbské a albánské fotbalisty za skandální duel platí

Srbští a albánští fotbalisté se rvou kvůli stržené vlajce (14. října 2014). | foto: AP

2 2014
Ani odvolací komise evropské fotbalové federace UEFA nic nezměnila na trestech pro Srbsko a Albánii za skandální zápas kvalifikace mistrovství Evropy.

Duel, který se nedohrál, byl zkontumován ve prospěch domácích Srbů, zároveň jim však disciplinární komise odebrala tři body a uzavřela stadion na příští dva kvalifikační zápasy. Obě země navíc musí zaplatit pokutu 100 tisíc eur (asi 2,8 milionu korun).

Fotogalerie

Souboj dvou balkánských zemí, mezi nimiž panují dlouhodobě vyostřené vztahy, byl 14. října v Bělehradě krátce před koncem prvního poločasu předčasně ukončen za bezbrankového stavu. Utkání totiž narušil dálkově řízený dron s vlajkou Velké Albánie - části Černé Hory, Srbska, Makedonie, Řecka a celého Kosova, které albánští nacionalisté považují za území náležející Albánii.

Když jeden ze srbských hráčů zástavu sundal, vrhli se na něj dva albánští hráči a následně došlo k potyčce. Do ní se zapojilo i několik domácích fanoušků a jeden z nich udeřil židlí hostujícího Bekima Balaje, který působí v pražské Slavii. Rozhodčí Martin Atkinson poslal oba týmy do kabin, ale ani po téměř třičtvrtěhodinovém přerušení už zápas nezačal. Zřejmě proto, že Albánci odmítli pokračovat.

Autoři: ,


Témata: Bělehrad, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze