Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


To se nedá popsat, to se musí zažít. Jak Žilina zvrátila ztracený zápas

Fotbalisté Žiliny, llustrační foto | foto: AP

7 2015
Nevídaný závěr měla odveta 3. předkola Evropské ligy v Poltavě, kde se představila Žilina. Domácí fotbalisté si gólem v posledních vteřinách normální hrací doby vynutili prodloužení, dali další gól a už už slavili. Nakonec z poslední akce inkasovali a vypadli.

Ukrajinský komentátor si dovolil věc, které teď nejspíš lituje, tedy odpočet v přímém přenosu: „Pět, čtyři, tři, dva, jedna...“

Jenže místo oslavného ryku ztichl.

Jako by nevěřil, co právě viděl.

Fotbalisté slovenské Žiliny totiž v odvetě 3. předkola Evropské ligy v Poltavě předvedli cosi, čemu se dá říci jen „gól super last minute“. Doma vyhráli 2:0, na Ukrajině duel skončil zrcadlově, přišlo prodloužení a v něm Poltava zvýšila na 3:0.

Žilina musela skórovat, ale místo toho se na její branku v poslední minutě domácí dvakrát valili v luxusním přečíslení tří na jednoho. Žilina navíc hrála jen v deseti. A stejně postoupila!

„Takové emoce se nedají popsat, musíte je zažít. Je to jeden z nejkrásnějších momentů mojí kariéry,“ rozplýval se trenér Adrián Guľa, zatímco stadion tiše zíral na to, jak se neuvěřitelné stalo skutkem.

Bylo to takhle: prodloužení končí, sudí nastavuje jedinou minutu.

V čase 120:20 Žilinští vhazují aut na vlastní polovině, daleko od místa, kam se akutně potřebují dostat.

V čase 120:30 domácí snadno odvracejí zoufalý centr z vlastního pokutového území.

V čase 120:40 Kovpak frajersky zkouší od poloviny hřiště přelobovat brankáře, místo aby míč v klidu podržel. Klíčová chvíle!

V čase 120:50 se teprve brankář Žiliny dostává k tomu, aby vyslal co nejdelší odkop na polovinu soka.

V čase 120:55 míč dopadá na zem a ukrajinský komentátor spouští odpočítávání, jež má za vítězné. Následují dva bleskové pasy...

A v čase 121:00 je brazilský legionář William najednou sám před brankářem a přesnou střelu k tyči rozhoduje. Žilinští na sebe naskáčou v nepopsatelné euforii. Co ještě před deseti vteřinami vypadalo nemožně, je realitou.

Postupují!

„Klíčový moment? Když jsme dosprintovali akci tří proti jednomu a za chvíli dali rozhodující branku,“ říkal Guľa. „Zasloužili jsme si ho odhodlání, statečnost. Věřím, že zažijeme ještě krásnější okamžiky.“

Je to ale vůbec ještě možné?Najdete na iDNES.czmobilní verze