Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Motivací v Bosně je Lyon. Vzpomínalo by se celý život, říká Jarolím

Fotbalisté Mladé Boleslavi se chystají k předzápasovému tréninku v Širokém Brijegu, kde je čeká odveta 2. předkola Evropské ligy. | foto: Petr Procházka, MF DNES

24 2014
Široki Brijeg (Od našeho zpravodaje) - Nejprve bedlivě dohlížel na rozcvičku, pak si vzal píšťalku a při dalších cvičeních pobízel a dirigoval hráče. Fotbalový kouč Karel Jarolím připravoval Mladou Boleslav na těžkou odvetu druhého předkola Evropské ligy, do níž si jeho tým přivezl domácí výhru 2:1. Dnes od 20.30 hodin jí bude v bosenském Širokem Brijegu hájit.

"Domácí musejí vyhrát, jestli chtějí uvažovat o postupu. Takže není překvapení, že jejich trenér chystá velkou ofenzivu," říká Karel Jarolím. "Oni nemohou jen čekat na nějakou náhodnou situaci, ze které by mohli rozhodnout."

Budete tedy vyčkávat vy?
Já bych neřekl vyčkávat, to nechci. Musíme k tomu přistoupit aktivně a otupit jejich ofenzivu tím, že k nim budeme rychle přistupovat a vytvářet na ně tlak.

Rýsuje se zařazení Navrátila a Magery do základní sestavy. Bude těch změn oproti prvnímu zápasu ještě víc?
Ti dva ano, to asi mohu potvrdit. Víc změn by být nemělo.

Široki Brijeg - Mladá Boleslav

výkop: čtvrtek 20.30
rozhodčí: Sant - Camilleri, Vella (všichni Malta).
Předpokládané sestavy, Široki Brijeg: Soldo - Brekalo, Barišič, Čorič, Markovič - Landeka, Pehar, Laštro, Zakarič - Wagner, M. Marič.
M. Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa - Milla, Ščuk - Skalák, Šisler, Štohanzl - Ďuriš.

Co pro tým znamená zařazení Navrátila do středu obrany?
Je to zkušený hráč, který má něco za sebou. A bude důležité, aby defenziva byla pevná, v tom na něj spoléhám. On i Magera mají zkušenosti a je třeba, aby to na hřišti někdo usměrňoval, protože hodně klukům z naší sestavy ta pohárová ostřílenost zatím chybí.

Tím, že bude vepředu i vysoký Magera, mohou si hráči pomoci dlouhými přihrávkami, aby nedocházelo k chybám v rozehrávce jako v prvním utkání?
Těch chyb se musíme vyvarovat, ale nechci, aby to bylo jen o tom, že to budeme nakopávat na Mageru. Určitě se ale pod tlakem nemůžeme pouštět do rizika.

Náskok 2:1 je zrádný a vy - jak sám přiznáváte - máte poměrně mladý a nezkušený tým. Nemyslíte, že by mohla přijít v tomto směru nějaká komplikace?
Doufám, že ne. Samozřejmě stat se může všechno. Budu se to do nich snažit dostat tak, abychom za jakéhokoli vývoje nepanikařili podobně jako doma, kde jsme skóre otočili. Samozřejmě bych byl rád, kdyby ten vývoj byl pro nás přiznivější. Musíme se snažit hrát tak, abychom branku vstřelili, ale zároveň soupeři nedovolili dostávat se do šancí.

Fotbalisté Mladé Boleslavi na předzápasovém tréninku před odvetou 2. předkola...
Fotbalisté Mladé Boleslavi na předzápasovém tréninku v Širokém Brijegu, kde je...

S týmem přicestoval a trénoval i váš syn David, který se tři týdny po ukončení kariéry do Boleslavi nečekaně vrátil. Jaká je jeho role?
Doufám, že bude schopen hráčům pomoci dobrou radou. Jinak se musíte zeptat jeho nebo prezidenta klubu Dufka, který ho přivedl do vedení.

Překvapil vás soupeř něčím v prvním zápase?
Samozřejmě jeho zápasy s Gabalou v prvním předkole byly odlišné, ale bylo to dané hrou soupeře. Oni přiznávali, že duel u nás byl jejich nejhorší zápas za poslední dobu. Do jaké miry to bylo jejich špatným výkonem a nakolik naší hrou, už je otázka. Ale fakt je ten, že ty dva zápasy s Gabalou hráli jiným způsobem.

V dalším kole by vás čekal francouzský Lyon. Dá se tahle výzva použít v kabině jako motivační faktor?
Samozřejmě hráčům připomenu, že na případné zápasy s Lyonem pak budou vzpomínat celý život. Za to to stojí.Najdete na iDNES.czmobilní verze