Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vy jste? Karel Jarolím, hlásil se první pasažér na malém letišti

ODBAVENÍ Karel Jarolím a jeho svěřenci při odletu z malého letiště Hoškovice u Mnichova Hradiště. | foto: Petr Procházka, MF DNES

23 2014
Mostar (Od našeho zpravodaje) - K odbavení se dostavte minimálně dvě hodiny před odletem. Tenhle pokyn zná asi každý, kdo využívá leteckou dopravu a i při cestách na zahraniční zápasy českých týmů bývá běžný. Ne však, pokud se přepravujete s mladoboleslavskými fotbalisty.

Malé letiště Hoškovice u Mnichova Hradiště sice nenabízí komfort známý třeba z Ruzyně, ale co se týká ušetřených časových prostojů, je to jasná výhra.

„Máme to sem z našeho stadionu deset minut autobusem. Nemusíme na nic čekat, hráče neunavuje zbytečné cestování,“ vysvětluje ředitel boleslavského klubu Michal Doležal. „V pátek se vrátíme a půl hodiny po příletu už mohou hráči zahájit regeneraci.“

Taxík by tu možná zabloudil. Úzká cesta vede mezi starými domy. Pozor, v protisměru se z pole vyřítila modrá Tatra. Ale ano, jsme tu správně, na travnaté ploše už jsou vidět malá letadla.

„S odlety tu nejsou žádné problémy, u příletů je jediná drobnost, že se tady nedá přistávat za tmy. Dráha není osvětlená,“ říká Doležel. „Cesta do Bosny bude zhruba o třicet minut delší než běžnou linkou.“

Letadlo se 64 místy sem nejprve musí dorazit z Prahy. Hráči už se řadí k pasové kontrole. Na odbavovací halu zapomeňte, všechno probíhá venku u přineseného stolku přímo před nástupem.

„Vy jste?“

„Karel Jarolím,“ hlásí se boleslavský kouč jako první pasažér.

Jediná komplikace - na seznamu chybí záložník Mehanovič - je rychle vyřešena. Hurá směr Bosna.

V Širokém Brijegu čeká mladoboleslavské fotbalisty odveta druhého předkola Evropské ligy, z prvního utkání si přivezli těsný náskok 2:1. Ušetřené síly z jednoduššího transferu se mohou hodit.

„Cestu jsme pořídili i za rozumnou cenu,“ prozrazuje Michal Doležal. „Celý balíček služeb spojený s leteckou přepravou vyjde do 25 tisíc eur,“ dodává.

Malý stroj je trochu hlučnější, ale pohodlně se zvedá z ranveje a letušky mohou za chvilku servírovat občerstvení.

„Byl jsem na to zvědavý, ale v pohodě. Z angažmá v Turecku jsem na létání zvyklý. Většinou usnu a o ničem nevím,“ řekl obránce Jakub Navrátil.

Před důležitým zápasem se snad hráči včas probudí.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze