Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odejdeme od reprezentace, hrozí sponzoři po flámu fotbalistů

Útočník Milan Baroš je jedním ze sedmi fotbalistů, kteří po prohraném kvalifikačním zápase flámovali. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

3 2009
Flám českých fotbalistů po zápase se Slovenskem může mít první důsledky. Ozývají se nespokojení partneři národního týmu a hrozí, že s reprezentací přestanou spolupracovat. "Sponzoři žádají okamžité řešení a ani se jim nedivím," říká šéf fotbalového svazu Pavel Mokrý.

Jako první se ozvali představitelé České spořitelny a automobilky Hyundai, oficiálních partnerů fotbalové reprezentace. Po vládcích českého fotbalu shodně žádají, aby našli řešení situace.

"Došli jsme k závěru, že je zapotřebí reagovat," řekla Veronika Jakubcová z PR oddělení Hyundai.

"Kdo by chtěl mít reklamu spojenou s hráči, za nimiž jsou podobné aféry," uvedl Mokrý pro agenturu ČTK.

Podle deníků Blesk a Aha sedmičlenná skupinka reprezentantů Ujfaluši, Baroš, Kováč, Fenin, Matějovský a Svěrkoš po prohraném středečním zápase se Slovenskem 1:2 flámovala až do brzkého rána v jedné z hradčanských restaurací. Údajně za hráči dorazily i prostitutky.

Česko - Slovensko 1:2

To nejdůležitější z kvalifikační bitvy

"Tato událost by mohla ohrozit naši budoucí spolupráci, protože by mohla poškodit dobré jméno České spořitelny," vysvětlil iDNES.cz Tomáš Kolář, ředitel korporátního marketingu a sponzoringu.

"Jakožto dlouholetého partnera nás opakovaný exces části elitního výběru velice znepokojuje. Značka Hyundai hodlá i nadále spojovat své jméno s nejoblíbenějším sportem v České republice, avšak pouze v případě, kdy se obdobné jednání reprezentantů nestane všeobecně akceptovanou normou,“ uvedla automobilka v prohlášení.

"Bližší vyjádření a rozhodnutí proto poskytneme příští týden," dodala pro iDNES.cz manažerka společnosti Jakubcová.

Před dvěma lety zasáhl českou reprezentaci podobný skandál - alkohol a prostitutky na oslavě narozenin obránce Tomáše Ujfalušiho mezi kvalifikačními zápasy s Německem a Kyprem. O to byla situace horší, teď fotbalisté vyrazili do ulic v rámci osobního volna.

"V podobných skandálech se opakují jména stále těch samých hráčů. Je otázka, jestli v budoucnu v reprezentaci nemají být sice menší primadony, ale hráči s větším srdcem," poznamenal Mokrý pro ČTK.

Po aféře neúspěšně volal po odvolání reprezentačního trenéra Petra Rady. Dále čtěte: Fotbalový šéf Mokrý chtěl odvolat trenéra Radu, ale nesehnal hlasy.

František Hrdlička, jeden z členů výkonného výboru, tedy jakési vlády nad fotbalem v Česku, navrhl flámující fotbalisty k dalším zápasům nepozvat. Dále čtěte: Jak potrestat reprezentační hříšníky? Příště je nenominovat.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze