Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


OBRAZEM: Pohárová porážka Slavie se řešila i na tréninku v Emirátech

Fotbaloví reprezentanti při tréninku ve Spojených arabských emirátech | foto: Miloslav Novák, iDNES.cz

15 2009
Al Ain (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Fotbalista Adam Hloušek se při nácviku na tréninku reprezentace chystal centrovat, když mu manažer národního mužstva Vladimír Šmicer, jenž byl poblíž, povídá: "Kluci prohráli." Očividně zaskočený záložník mu nevěřil. "Opravdu? To není možné."

Na sobotním večerním tréninku fotbalové reprezentace ve Spojených arabských emirátech se řešila porážka fotbalistů Slavie v domácím poháru v Karviné 0:1.

Fotbaloví reprezentanti při tréninku ve Spojených arabských emirátech

Hloušek je slávistický záložník, Šmicer byl do minulého týdne jeho klubovým spoluhráčem, než ukončil kariéru a stal se manažerem národního mužstva.

Oba slávisté se na reprezentační akci stali terčem žertů. Masér Eduard Poustka, bývalý dlouholetý sparťan, Šmicerovi gratuloval se slovy: "Jen jedna nula, to máte do odvety hratelný."

Tomáš Grigar na tréninku reprezentace ve Spojených arabských emirátech

Distingovaný reprezentační asistent František Komňacký, který vede Jablonec, si povzdechl: "Až ten výsledek uslyší náš jablonecký ředitel Pelta, tak řekne, že když slávisty porazila Karviná, tak my musíme taky."

Vladimír Šmicer na tréninku reprezentace ve Spojených arabských emirátech

Po reprezentační přestávce se totiž v ligovém šlágru 15. kola utkájí právě druhý Jablonec se Slavií, která je až osmá. "Poslední dva roky jsme byli mistři, tak se nemůže dařit pořád," odrážel Šmicer narážky.

Jan Šimůnek při tréninku ve Spojených arabských emirátech

Samozřejmě se také trénovalo. Svižnou hodinku reprezentanti absolvovali na venkovském hřišti ležícím u výpadovky z Al Ainu do hlavního města Abú Zabí.

Luděk Klusáček při tréninku ve Spojených arabských emirátech

Za zdí, obehnanou kolem tréninkového areálu Al Magan, na šestiproudé dálnici skončily tři míče, které tam letěly po nepovedených střelách. "To aby je hledat poslali detektiva," prohodil Poustka.

Fotbaloví reprezentanti při tréninku ve Spojených arabských emirátech

Za chvíli jeden z místních Pakistánců, kterých v Emirátech žijí statisíce, všechny přinesl. To už muezzini z minaretu svolávali k večerní modlitbě a trénink končil.

Byl předzápasový, dnes od 16.30 středoevropského času nastoupí Češi proti domácím Spojeným arabským emirátům.

David Rozehnal při tréninku ve Spojených arabských emirátechNajdete na iDNES.czmobilní verze