Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Řepka nechybí. Zatím?

11 2002
Praha - Že by se po sedmi letech a 46 mezistátních startech definitivně uzavřela reprezentační kapitola Tomáše Řepky? Obránce anglického West Hamu, proslulý kontroverzními výstupy, napadl svazové vedení a odmítl reprezentační dres. To však nesnižuje jeho fotbalové kvality. Bude spoluhráčům chybět? Momentálně zraněný internacionál Pavel Kuka nedávno prohlásil: "Řepka je náš nejlepší obránce. Mělo by se s ním jednat. Odstřelit ho, to by bylo jednoduché."

Jeho spoluhráč ze stoperské dvojice Jiří Novotný dodává: "Bylo od něho zbytečné jitřit emoce. Teď záleží jen na něm, jestli se vrátí. Času na přemýšlení bude mít dost. Každý je nahraditelný."

"Jeho věc," krčí rameny Vratislav Lokvenc, bývalý Řepkův spoluhráč ze Sparty. "Musí vědět, co dělá." O oslabení reprezentačního mužstva vinou prostořekého výstupu nechtějí hráči hovořit. "Stejně dostane trest, s tím se nedá nic dělat. Máme dost dobrých obránců. Musejí se ukázat," tvrdí Lokvenc.

První zprávy o přísném trestu pro Řepku má z disciplinární komise FIFA generální sekretář svazu Petr Fousek. "Byl vyloučen dvakrát v jedné kvalifikaci. Je to recidivista. Zatím nemáme nic písemně," řekl.

Očekává se zákaz startu ve čtyřech soutěžních utkáních. Řepka byl vyloučen v prvním utkání baráže o mistrovství světa 2002 s Belgií. V pražské odvetě dostali červenou kartu ještě Baroš a kapitán Nedvěd. Za nepřístojné chování mužstva i diváků bude potrestán i svaz.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze