Obránce Dukly Novotný: Rozhovor s Hoftychem? Byly to emoce

Kapitán Dukly Jiří Novotný (vpravo) v souboji s Lukášem Hartigem z Bohemians 1905 | foto:  Michal Sváček, MAFRA

9 2009
Rozhodně to nebyl přátelský rozhovor po fotbalovém utkání. Skoro div, že se Pavel Hoftych s Jiřím Novotným nezačali strkat. "Mluvily ze mě emoce," usmíval se však o pár minut později Novotný, mazák z obrany pražské Dukly. "Už jsme zase kamarádi," říkal v dobrém rozpoložení i Hoftych, trenér Bohemians 1905, kteří včera v hitu druhé ligy porazili Duklu 1:0 a zajistili si čtyřbodový náskok na čele.

Vzrušený dialog aktérů sledovaného zápasu, jenž proběhl ještě na hřišti, korespondoval s dramatem posledních minut, v nichž se Dukla marně snažila vyrovnat.

A následné "mírové objetí" v útrobách stadionu zase symbolizovalo, že vítězové, ale i poražení mohli být s výkonem spokojeni.

O co v konfliktu šlo? "Jirka se mě ptal, kdy mi jede vlak do Zlína," vtipkoval Hoftych v narážce na město, kde dlouho trénoval. Pak vážněji prozradil, jak mu Novotný vyčítal, že své hráče nabádal k přehnané tvrdosti.

"Tvrdost mám rád, ale jen v duchu fair play. Určitě jsem nikomu neradil, aby hrál zákeřně," dodal kouč. A i Novotný, už klidný a vyrovnaný, uznal: "Bohemka hraje agresivně, ale my se s tím měli vypořádat, což se nám v první půli nedařilo."

Právě z dravého náporu před přestávkou dostala Dukla rozhodující gól. Po pauze byli hosté technicky lepší a zarputilého soupeře ve středu pole přehrávali, ale k vyložené šanci to nevedlo.

A to ani přesto, že jim k tlaku nahrál ostrý faul domácího Ibragimoviče, po němž byl vyloučen. "To bylo úplně zbytečné," říkal Hoftych a také tím mimoděk dokázal, že ač si libuje v tvrdosti, záludnost neuznává.

Mezi ním a Novotným to byl spor vrstevníků, kteří proti sobě dřív hrávali: Hoftychovi táhne na dvaačtyřicet, Novotný je pouze o necelé tři roky mladší. A říká: "Zda bych si chtěl ještě zahrát první ligu? Tak daleko nevidím, ale je to velký sen."

Byť Dukla včera podlehla, na postupovou příčku ztrácí pouhé 2 body, Novotný tak klidně může snít dál.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17