Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Objednávání lístků na MS začne v pátek

17 2006
Praha - První start samostatného českého týmu na fotbalovém mistrovství světa, které proběhne letos od 9. června do 9. července v Německu, vyvolal u fanoušků obrovský zájem o vstupenky. Fotbalový svaz zprostředkovává na tento šampionát předprodej vstupenek, který však nesouvisí s prodejem lístků, jež nabízí FIFA prostřednictvím svých internetových stránek.

Mezinárodní fotbalová federace přidělila účastnickým svazům velmi omezenou kvótu vstupenek, která tvoří vždy pouhých osm procent kapacity stadionu, na němž bude příslušné národní mužstvo hrát. V případě postupu ze základní skupiny jde o totéž při zápasech ve vyřazovací fázi mistrovství.

Jde o vstupenky do sektoru českých fanoušků. Z této přidělené kvóty použije Českomoravský fotbalový svaz část vstupenek pro potřeby vlastních sponzorů a čestných hostů svazu.

FIFA a organizační výbor šampionátu kladou mimořádný důraz na bezpečnost na stadionech a proto byla kapacita každého z nich, na kterém se uskuteční zápasy MS 2006, z těchto důvodů snížena.

Fotbalový svaz musel uzavřít s FIFA a organizačním výborem mistrovství smlouvu o přidělení vstupenek, stanovující přísná pravidla a podmínky při jejich prodeji. Při porušení pravidel a podmínek prodeje vstupenek se ČMFS vystavuje nebezpečí zkrácení přidělené kvóty nebo jejímu úplnému odebrání.

České svazové vedení v této souvislosti upozorňuje na zásadní odlišnosti systému předprodeje vstupenek na MS 2006 v porovnání s předprodejním systémem na ME 2004 v Portugalsku. Podmínkou čerpání požadovaného počtu vstupenek v rámci kvóty ČMFS je tentokrát předání seznamu osobních údajů konkrétních držitelů a úhrada celkové ceny odpovídající danému počtu vstupenek.

Českomoravský fotbalový svaz je tedy povinen objednat v průběhu února přidělené vstupenky jak na utkání ve skupině tak i na vyřazovací utkání. V opačném případě bude daná kvóta zkrácena o neprodané vstupenky a při případném postupu do vyřazovacích utkání už nebude mít ČMFS - a tedy ani čeští fanoušci - na další vstupenky žádný nárok.

V praxi to znamená, že jediná možnost, jak si objednat vstupenky z kvóty ČMFS až do případného finále, bude od 20. ledna od 12 hodin do 1. února rovněž do 12.00.

Objednávky budou přijímány výhradně prostřednictvím elektronického formuláře na internetové adrese www.fotbal.cz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze