Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obhájí Nedvěd titul Fotbalista roku?

20 2006
Praha - Jedna z opor fotbalové reprezentace převezme v pondělí 27. února ocenění pro Fotbalistu roku 2005. V elitní desítce ankety, v níž hlasují hráči a trenéři, chybí z důležitých postav národního mužstva jen Karel Poborský, který po odchodu ze Sparty hraje jen druhou ligu v Českých Budějovicích.


Slavnostní večer na pražském Žofíně bude tradičně předcházet prvnímu přípravnému utkání fotbalové reprezentace v novém roce, ke kterému mužstvo nastoupí o tři dny později v Turecku.
 
Až na Žofíně bude odtajněno konečné pořadí desítky nejlepších stejně jako jména vítězů doprovodných anket.

Výsledky hlasování od 11. místa zveřejnili pořadatelé už v pondělí a druhou desítku vede právě celkově jedenáctý Poborský.

Do elitní dvacítky se probojovali pouze dva hráči, kteří nedostávají pozvánku od trenéra Karla Brücknera - slávista Karel Piták a ostravský gólman Martin Raška.
 
Na vyhlášení dorazí všichni reprezentanti, kteří se objevili v nominaci trenéra Karla Brücknera. Chybět nebudou ani Pavel Nedvěd a Jan Koller, kteří z různých důvodů
chybějí.

Čtyřnásobný vítěz ankety Nedvěd obhajuje loňské prvenství, dalším velkým favoritem je Petr Čech.

Pořadatelé ankety museli tradičně vyřadit několik nesprávně vyplněných lístků. Na některých byli mylně uvedeni zahraniční hráči, na dalších se mezi "tipy" objevila jména například moderátora Leoše Mareše či sparťanského a reprezentačního maséra Eduarda Poustky.

Zatímco Mareše tipoval Pavel Němčický ze Slovácka, Poustku napsal na anketní lístek sparťanský kapitán Tomáš Sivok.

Ve třech jiných případech fotbalisté dokonce neváhali zařadit na první místo sebe.
Podobně chybné tipy se objevily také v dílčí kategorii Osobnost ligy, v níž vedle Poustky bodoval také jeho kolega Tomáš Stránský a kustod Jaroslav John, hlas dostal například i slávistický manažer a bývalý rozhodčí Lubomír Puček.
 
Žádné špatné tipy se naopak neobjevily v kategorii Trenér roku, v níž se už čtyřikrát za sebou a celkově pětkrát radoval Karel Brückner, který je znovu v pětici nominovaných.

Trenéři také rozhodovali o výsledcích ankety Talent roku 2005, v níž se mohou objevit fotbalisté narození v roce 1984 a mladší.

Nominace (v abecedním pořadí):

Fotbalista roku 2005 (41. ročník):  Baroš (Liverpool/Aston Villa), Čech (Chelsea), Galásek (Ajax), Jankulovski (Udine/AC Milán), Koller (Dortmund), Nedvěd (Juventus), Polák (Liberec/Norimberk), Rosický (Dortmund), Šmicer (Liverpool/Bordeaux), Ujfaluši (Fiorentina). 

Další pořadí do 20. místa: 11. Poborský (Sparta/Č. Budějovice), 12. Grygera (Ajax), 13. R. Skácel (Heart of Midlothian), 14. D. Jarolím (Hamburk), 15. Rozehnal (Paris SG),
16. Piták (Slavia) a Řepka (West Ham United), 18. Jarošík (Chelsea/Birmingham), 19. Bolf (Auxerre), 20. Raška (Ostrava). 

Trenér roku (21. ročník):
Brückner (reprezentace), Jarolím (Slavia), Lavička (Liberec), Mareček (Teplice), Uličný (Olomouc).

Talent roku (12. ročník):
R. Hubník (Olomouc), Hušek (Jablonec), Latka (Slavia), Papadopulos (Ostrava), Suchý (Slavia).

Osobnost ligy (12. ročník):
Koloušek (Slavia/Příbram), J. Novotný (Most), Poborský (Sparta), K. Rada (Teplice), H. Siegl (Most).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze