Obhájci nevyužili přesilovku, jen remizovali

17 2002
Curych - Remízou začala cesta mladých italských fotbalistů za obhajobou titulu na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Jejich úvodní utkání ve skupině A s Portugalskem skončilo 1:1, ačkoliv soupeř hrál od skoro celý druhý poločas o deseti bez vyloučeného Ribeiry. Naopak rychlý gól už ze třetí minuty usnadnil vstup do turnaje Anglii, která zvítězila nad domácím Švýcarskem 2:1.

Anglie - Švýcarsko 2:1 (1:0)
V prvním zápase skupiny A porazili Angličané na curyšském stadionu Hardturm domácí Švýcarsko 2:1. Ostrovnímu celku pomohl rychlý gól Jermaina Defoeho, po změně stran zvýšil jejich vedení Peter Crouch. Krátce nato sice Alexander Frei snížil, ale vyrovnat se jeho celku už nepodařilo.
Branky: 3. Defoe, 52. Crouch - 57. Frei.

Itálie - Portugalsko 1:1 (0:0)
V zápase mezi Itálií a Portugalskem se na stadionu St. Jakob v Basileji zrodila remíza 1:1. Na branku Heldera Postigy z úvodu druhého poločasu dokázali Angličané odpovědět čtyři minuty po vyloučení Jorge Ribeiry gólem Emiliana Bonazzoliho. Ke vstřelení vítězné branky však Italům přesilovka nepomohla.
Branky: 55. Bonazzoli - 48. Postiga. ČK: 53. Ribeiro.

Zásluhou Jermaina Defoa vedla Anglie nad Švýcarskem už ve třetí minutě 1:0.