Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O výsledky půjde v Emirátech taky, říká před turnajem trenér Bílek

Trenér reprezentace Michal Bílek (vpravo) a manažer národního týmu Vladimír Šmicer přicházejí na tiskovou konferenci. | foto: ČTK

11 2009
"Samozřejmě, že v Emirátech půjde i o výsledky," zdůraznil na setkání s novináři trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek.

Národní mužstvo má před turnajem v Al Ainu, kde v sobotu nastoupí proti týmu Spojených arabských emirátů a příští středu proti vítězi zápasu Ázerbájdžán - Írán.

"Přestože jde o přípravu a o zkoušení nových hráčů, výsledky jsou i v tomto případě důležité. Každé vítězství člověka povzbudí a dodá sebevědomí," dodal Bílek.

Bývalý reprezentant a dlouholetý sparťan Bílek přivítal na středečním pražském srazu dvacet fotbalistů.

"Jen jsme se pozdravili, sezení na úvod nové reprezentační éry budeme mít až večer," poznamenal Bílek.

"Ale přivítat s hráči se přijel svazový předseda Ivan Hašek. A připomněl jim, že národní mužstvo vstupuje do nového cyklu, na jehož konci by měl být postup na mistrovství Evropy v roce 2012."

V nominaci je dvacet hráčů.

"Někteří úplně poprvé, jiní se po různých odmlkách vracejí. Účelem je všechny hráče vyzkoušet, ověřit si, jak se vypořádají s jiným herním, než na který jsou zvyklí," pokračoval Bílek.

Současné národní mužstvo je zapotřebí doplnit a také k tomu poslouží dva zápasy v Emirátech.

"Pokud se z nováčků a z těch méně zkušených prosadí do užšího reprezentačního kádru tři čtyři hráči, budu spokojený," řekl Bílek.

Jistou výhodu vidí nový reprezentační kouč v tom, že může zkoušet a hledat deset měsíců před začátkem příští kvalifikace.

"Samozřejmě, že relativní výhoda to je. Po turnaji v Emirátech bychom měli hrát v prosinci s Argentinou, což je stále v jednání. Ale potom už budou před zahájením kvalifikace jen tři přípravy, v březnu hrajeme ve Skotsku, další termíny jsou květen a srpen," přiblížil Bílek.

Podle kouče se na sraz všichni nominovaní hráči těšili.

"Můžu tak soudit už podle telefonátů, které jsem s hráči měl. A jsem přesvědčený, že všichni do jednoho se budou chtít ukázat v tom nejlepším světle," uvedl dále Bílek.

Ve dvou utkáních dostane podle trenéra příležitost všech dvacet nominovaných fotbalistů. "Samozřejmě, že chceme vidět v akci všechny hráče, které budeme mít k dispozici."

Národní mužstvo plánuje jeden trénink na dnešní podvečer a další dva na čtvrtek, všechny na strahovském stadionu Evžena Rošického. Ten čtvrteční od 17.00 je pro veřejnost i novináře dokonce uzavřený.

"Ne, ne, žádné soupeřovy zvědy na Strahově nečekáme. Ale prostě na ten trénink chceme mít absolutní klid," vysvětlil Bílek.Najdete na iDNES.czmobilní verze