O vítězství Opavy rozhodl druhý poločas

13 2003
Opava - Opava dokázala v domácím prostředí opět zvítězit. V prvním poločase zápasu se Zlínem byli domácí pod tlakem. Hosté po změně stran však ze své iniciativy upustili a Slezané toho využili. Svou třetí branku v tomto ročníku první ligy vstřelil Dort, o druhou trefu se zasloužil Baránek.

Opava ani posedmé nenastoupila ve stejné sestavě, přesto jí patřil úvod. Už v páté minutě dal o sobě vědět uzdravený kanonýr Pospěch, ovšem jeho gól nemohl být uznán kvůli ofsajdu. Pak začali dominovat Zlínští.

Novosadova rána se s tečí domácích obránců odrazila od tyče a Koubský záhy po rohu trefil hlavou břevno. Nakonec se Jihomoravané při krátkém náporu neúspěšně dožadovali i penalty poté, co Jašek v pokutovém území stáhl k zemi Muchu.

I zlínské standardní situace byly nebezpečné. Jednu z nich hlavou ve 34. minutě prodloužil Kroča, jeho pokus se však jen otřel o tyč Vaškovy branky.

Slezany k větší odvaze v ofenzívě podnítila až přestávka. Už ve 47. minutě  Baránek ve spolupráci s Tichotou zaskočil zlínskou obranu a po rohovém kopu usměrnil z voleje do sítě přízemní centr.

Opava bránila hubený náskok maximální bojovností, s níž si hosté nedokázali poradit. Po gólu Dorta, který se po hodině hry vložil do Faldynova centru, navíc snaha Zlína přerostla v bezradnost a křeč. Domácí proto snadno uhájili náskok.

Trenér opavských fotbalistů Tomáš Matějček měl po výhře 2:0 nad Zlínem důvod k radosti, ale své emoce nedal znát. "Tým stále budujeme za pochodu. Máme svou herní filozofii, která je založena na poctivosti, nasazení a dobrém kolektivu a myslím, že to jasně potvrdil náš výkon ve druhém poločase," prohlásil.

Jeho protějšek Vlastislav Mareček řekl: "Zápas pro nás skončil zklamáním, za
které si ale můžeme sami. Hlavně tím, že jsme v první půli neproměnili šance," vysvětlil kouč Vlastislav Mareček.

OPAVA - ZLÍN 2:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 48. J. Baránek, 61. F. Dort
Góly:
Sestavy: P. Vašek - R. Jašek, K. Tichota, M. Sviták - F. Metelka (90. M. Chlebek), J. Baránek, L. Loučka, F. Dort (78. L. Jiříkovský), S. Pšeničnyj - P. Faldyna, Z. Pospěch (73. V. Bálek)
Sestavy: V. Baránek - V. Vidlička (69. M. Nehoda), Z. Kroča, J. Koubský, D. Hubáček - M. Lička, E. Lasota, R. Dobeš (57. B. Červenka), P. Novosad (78. V. Chalupa) - J. Mucha, F. Gomes
Náhradníci: J. Bobok, P. Harazim, D. Kutty, L. Černín
Náhradníci: O. Novák, V. Vrtělka, T. Janíček
Žluté karty: 34. S. Pšeničnyj, 39. Z. Pospěch
Žluté karty: 43. Z. Kroča