Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O lístky na Německo se bude losovat

29 2006
Praha - Po únorovém přátelském zápase české fotbalové reprezentace bude hrát Brücknerův tým další přípravný zápas jako obvykle v srpnu. "V podstatě už je dohodnuté, že se v srpnovém termínu utkáme s Rakouskem na jeho půdě," informoval na středeční tiskové konferenci generální sekretář Českomoravského fotbalového svazu Petr Fousek.

Vrcholem jarní sezony pro národní mužstvo je domácí kvalifikační utkání s Německem, které se hraje v sobotu 24. března v Praze na Letné. Jednadvacítka se zase soustředí na červnový evropský šampionát v Nizozemsku, dvacítka si vybojovala start na červencovém mistrovství svatě v Kanadě.

"Kromě jedenadvacítky, která bude v Holandsku bojovat o účast na olympijském turnaji v Číně, bude příští rok fungovat i nový tým, který začne další kvalifikaci na podzim," informoval dále Fousek. "V nové jedenadvacítce by se už měli objevit hráči ze současné dvacítky."

Kvalifikace české reprezentace do 21 let by mohla být tentokrát o poznání snadnější než ta minulá. "Máme totiž vysoký koeficient, což by se mělo výrazně promítnout v nasazení při losu."

Na kvalifikační zápas českého seniorského mužstva s Německem bude kapacita letenského hlediště 18 000 míst, z toho 11 000 vstupenek je vyhrazeno pro české fanoušky. Podle norem musí příznivci soupeře dostat 3000 lístků, zbytek spotřebuje fotbalový svaz a především sponzoři reprezentace.

Objednávky vstupenek na Německo bude marketingová společnost STES přijímat 10. až 26. ledna, jeden zájemce může žádat maximálně čtyři lístky.

"Do poloviny února pak proběhne losování, předpokládáme totiž stotisícový zájem," sdělil svazový místopředseda Jaroslav Vacek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze