Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O kouče Klinsmanna mají zájem Američané

15 2006
Washington - Šéf amerického fotbalového svazu Sunil Gulati už si vyhlédl náhradu za Bruce Arenu. Velmi rád by na lavičce národního týmu viděl bývalého vynikajícího útočníka a nyní kouče Jürgena Klinsmanna. Německý trenér na mistrovství světa přivedl reprezentaci rodné země ke třetímu místu.

Američanům nahrává i skutečnost, že Klinsmann žije v Kalifornii.

Klinsmann dovedl německé mužstvo na domácím mistrovství světa k třetímu místu, ale pak po dvouletém angažmá rezignoval, aby mohl být více se svou rodinou.

V zemi své americké manželky žije už léta a jak připomínají zámořská média, bydlí v jižní Kalifornii nedaleko tréninkového centra národního týmu v Carsonu.

"Určitě s ním budu mluvit. Je to velmi zajímavý trenér, žije v Americe a řekl, že má v úmyslu tady i zůstat," prohlásil předseda tamního svazu Gulati.

Na Klinsmannovi oceňuje nejen profesní zkušenosti, ale i znalosti prostředí USA a tamního fotbalu.

"Navíc hovoří několika řečmi a řada lidí věří, že by byl ideálním kandidátem pro tuto funkci," dodal Gulati. Šestačtyřicetiletý Klinsmann ale nedávno prohlásil, že by zájem trénovat reprezentační výběr Spojených států neměl.

Arena vedl americké fotbalisty osm let a na letošním MS s nimi skončil za českým týmem na posledním místě v základní skupině. Svaz nyní bude hledat nástupce po celém světě, ale Gulati nevyloučil, že jím bude znovu americký kouč. Žádný termín pro jeho jmenování neurčil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze