Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O čem s hráči mluví, Brückner neprozradil

7 2003
Praha - V úterý odpoledne mají fotbaloví reprezentanti volno. Trenér Karel Brückner předpokládá, že v nevlídném počasí ho hráči budou trávit v rozlehlých prostorách někdejšího vládního hotelu Praha. "My trenéři toho volna využijeme i k pohovorům s některými hráči," uvedl kouč. "Právě tyhle důvěrné rozmluvy se nám při minulých soustředěních osvědčily."

Avšak o čem si s hráči Brückner povídá, to si nechal pro sebe. Na přímý dotaz na úterní tiskové konferenci reagoval: "Je mi jasné, že vás to zajímá. Ale v mnoha případech to jsou opravdu interní záležitosti, proto nic prozrazovat nebudu."

V úterý dopoledne reprezentanti absolvovali lehký trénink na Strahově. "Byl takový oddechový, spíš regenerační," poznamenal trenér. "V prvních dnech soustředění to tak obvykle bývá, protože hráči za sebou mají různá zatížení. Naplno půjdeme až od středy."

Řeč přišla i na fotbalisty, kteří do Brücknerova kádru zatím buď jen nahlédli, nebo jsou úplnými nováčky. Marek Heinz si zahrál na začátku roku 2001 v Makedonii, Rudolf Skácel byl povolán vůbec poprvé. Oba si však nominaci vysloužili dlouhodobě výbornými výkony: Heinz je současným nejlepším střelcem domácí ligy, Skácel se po letním přestupu ze Slavie prosazuje v Olympique Marseille.

"Pokud jde o Heinze, přestože má teď výbornou formu, s jeho zařazením do zkonsolidovaného mužstva to není jednoduché. Ale protože nám hodně hráčů vypadlo, alternativu pro něj hledám," řekl k Heinzovi trenér neurčitě.

Z dalších Brücknerových slovy vyplynulo, že mnohem větší šanci prosadit se do základní sestavy má Skácel. "Může hrát levého beka i levého záložníka," pochvaloval si kouč. "Dovedu si například představit, že Skácel by na levém kraji obrany mohl nahradit Jankulovského," naznačíl Brückner, že uvažuje o zařazení Jankulovského do středové řady.

Trochu pochybností má Brückner pořád o zdravotním stavu Jana Kollera. "Jeho současný stav je poplatný nedávno prodělanému onemocnění. Výpadek v tréninku je na něm znát a i když do sobotního zápasu v Rakousku je relativně ještě daleko, ve stoprocentní formě nebude určitě."

K sobotnímu kvalifikačnímu soupeři trenér poznamenal, že od letní remízy 2:2 s Řeckem zaznamenali Rakušané velký pokrok.

"Trenér Krankl od té doby udělal s mužstvem opravdu kus práce," řekl Brückner. "Hra Rakušanů stojí a padá s výkonem středové řady, která teď hraje výborně. Mužstvo uplatňuje systém 4 - 4 - 2 a vychází z útočného presinku. Každopádně to pro nás ve Vídni nebude žádná procházka."

Kouč fotbalové reprezentace Karel Brückner režíruje trénink národního týmu

Pavel Nedvěd (vpředu) a Vratislav Lokvenc při tréninku fotbalové reprezentace.

Jan Koller bojuje s Markem Jankulovským (vlevo) a Tomášem Ujfalušim (vpravo) na tréninku fotbalové reprezentace.

Jiří Štajner (vlevo), Jan Koller a Marek Heinz na tréninku fotbalové reprezentace

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze