Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový míč pro Euro pomáhal vyvíjet Beckham

29 2003
Budapešť - Pro evropský fotbalový šampionát v roce 2004 je připraven zcela nový míč. Je kovově modrý se stříbřitými pruhy, vyrobený speciální technikou lepení a ideální pro fotbalové techniky a míčové kouzelníky. Jeho výrobce, firma Adidas, mu dala název Roteiro a byl představený v předvečer losování skupin finálového turnaje Euro 2004.

Výrobce sportovních potřeb zhotovil balony poprvé speciální technikou tepelného lepení. Na jeho vývoji se podílela řada špičkových hráčů včetně hvězdy Realu Madrid a anglické reprezentace Davida Beckhama.

"Je vynikající pro mne a další specialisty na přímé kopy, skvěle a přesně se s ním centruje. Když kopnete, vydává lepší zvuk, výborně sedí na noze. Je to úplná novinka a myslím převratná," vychválil míč Beckham.

"Když stavíte hru na citu pro míč, je důležité mít balon, který se chová tak, jak vy chcete," přidal se i jeho spoluhráč z Realu a francouzský mistr Evropy Zinedine Zidane.

Design a jméno míče byly inspirovány tradicí pořadatelské země. "Roteiro" je pojmenován po lodním deníku slavného portugalského mořeplavce Vasca da Gama a stříbrné pruhy dodávají míči podobu globusu jako jeho poledníky a rovnoběžky.

Fotbalový míč Roteiro od firmy Adidas, který bude oficiálním míčem fotbalového mistrovství Evropy Euro 2004 v Portugalsku, byl představen 29. listopadu v Budapešti

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze