Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový fotbalový šéf Hašek vykročil rázně, ale rovnou spadl do potíží

Ivan Hašek | foto: Michal Šula, MF DNES

3 2009
Ještě žádný první muž českého fotbalu neměl tak silnou podporu jako Ivan Hašek. Žádný šéf ji však zároveň nemůže ztratit tak rychle, jako právě on.

Jeho první plán na záchrannou podzimní kvalifikační misi, na jejímž konci by měl být postup na světový šampionát v Jihoafrické republice, rozmetala jedna schůzka. Na té mu kamarád Karel Jarolím oznámil: "Musím se věnovat Slavii.“

Muž, na kterého čerstvě zvolený předseda tolik spoléhal, na poslední chvíli ucukl a reprezentační lavička je prázdná. Do zásadní kvalifikační bitvy na Slovensku přitom zbývají jen dva měsíce.

pohled MF DNES

Už teď se spoustě odborníků nezamlouval Haškův nápad, že by národní tým převzal muž, který zároveň vede i klub. Navíc klub, který bude bojovat o Ligu mistrů.¨

Přesto by si to Hašek před národem obhájil a dost možná by Jarolímovi s reprezentací pomáhal. Byl by to sice unikát, ale prošlo by to.

Jenže teď je Hašek zaskočený. A sám.

Jak mu báječně vyšla strategie v sobotních volbách, tak s Jarolímem se přepočítal. Co mu zbývá? Rychle hledat.

Ale koho? Vyjma Karla Brücknera, který s trénováním skončil, těžko najde v Česku všemi respektované jméno.

Straka? To by se Hašek zesměšnil, kdyby povolal zpět muže, kterého v úterý odmítl. Komňacký z Jablonce nebo Škorpil z Liberce? To by spíš vypadalo na provizorium. Tak sparťan Chovanec? Ten by přece taky seděl na dvou židlích. A do ciziny se Hašek dívat nechce.

První šéfova operace s názvem "reprezentační trenér“ nevyšla. Možná proto na reprezentační lavičku usedne sám, což s sebou jistě přinese obrovskou vlnu kritiky.

Ať zvolí jakékoli řešení, je jisté, že podzim bude pro Ivana Haška těžkou zkouškou. A testem jeho především manažerských schopností.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze