Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Novinářku čekají Beckhamovi hlídači

23 2006
Berlín - (Od zpravodajky MF DNES) - I novinář, přesněji novinářka, se může stát mediální hvězdou. A dokonce takovou, že ji už zdálky vyhlíží ochranka anglické fotbalové hvězdy a kapitána týmu Davida Beckhama. Norské reportérce Idě Marii Vatnové se totiž povedlo to, po čem řada jejích kolegů jen marně touží.

Na každém setkání médií s anglickým fotbalovým idolem Davidem Beckhamem se jí podařilo dostat jej k mikrofonu.

Až se začalo šuškat o tom, zda k takovým úspěchům bývalé modelce nepomohla nějaká aféra. "Je za tím pouze závist kolegů, že jsem byla rychlejší a šikovnější," čertí se čtyřiadvacetiletá Norka, která se díky rozhovorům s Beckhamem stala centrem pozornosti médií.

Jenže nyní Beckhama při setkáních s médii doprovází větší počet bodyguardů, kteří vyhlížejí zejména pěknou Seveřanku. A šuškanda jede dál. Stojí za tímhle krokem angličtí novináři, nebo fotbalistova manželka Victoria? Ještě vážnější rozruch teď však panuje mezi francouzskými novináři.

Ti jsou naštvaní na kolegyni Estelle Denisovou, populární moderátorku sportovního magazínu.

Krásná třicetiletá brunetka, která ve Francii láme rekordy sledovanosti, je totiž přítelkyní reprezentačního trenéra Raymonda Domenecha, s nímž má dceru.

Jejím kolegům vadí, že není objektivní a má jako jediná exkluzivní informace. Jen Denisová byla například v tréninkovém táboře francouzského mužstva před zahájením mistrovství světa, ačkoli tam žádný novinář nesměl.

Denisová oponovala, že tam byla soukromě kvůli malé dcerce. Jenže moderátorka v táboře udělala exkluzivní rozhovor se svým druhem-trenérem, za který měli oba dostat honorář ve výši 14 tisíc eur, tedy asi 400 tisíc korun.

Případ je tak vážný, že se střetem zájmů bude příští týden zabývat dokonce francouzský svaz sportovních novinářů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze