Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nové vedení fotbalového svazu jednalo s Českou televizí

Česká televize | foto: Profimedia.cz

2 2009
Předseda fotbalového svazu Ivan Hašek a místopředseda za ligu Miroslav Kříž se setkali na svazové půdě s vedoucím sportovní redakce České televize Otakarem Černým a šéfem fotbalového oddělení Pavlem Čapkem.

Dohodli se termínu vyhlášení ankety Fotbalista roku a také na další schůzce. Na ní by se měly řešit již konkrétní změny ve vysílání pořadů z domácího fotbalu, což byl jeden z cílů, které si vytklo nové svazové vedení po sobotní valné hromadě.

Od setkání se zástupci České televize si fotbal hodně sliboval. Jedinou novou zásadní informací však je, že 1. března příštího roku se bude na obrazovkách ČT vyhlašovat tradiční anketa Fotbalista roku. Obě strany se také domluvily na tom, že se hned po prázdninách sejdou, aby se začaly zabývat obsahem smlouvy o vysílacích právech z domácích soutěží.

Nové vedení fotbalového svazu v minulých dnech naznačilo, že by do budoucna chtělo smlouvu přehodnotit. Ta na nadcházející sezonu už vstoupila 1. července v platnost, a pokud by nedošlo k její úpravě do konce kalendářního roku, pak by se automaticky prodloužila o další dvě sezony.

Dá se ale očekávat, že k nějakým změnám dojde, obě strany prý na tom mají zájem. "Obsahem smlouvy jsou totiž i záležitosti včetně internetových přenosů a dalších pořadů, celou věc je však nutné důkladně připravit. Máme přání, aby došlo k zatraktivnění fotbalových pořadů - aby do nich byly zvány i osobnosti z jiných sfér veřejného života. A možná dojde ke vzniku nového pořadu, který by měl výrazně zábavnější charakter," řekl ČTK Kříž.

Odložení konkrétních jednání na podzimní období se dá přikládat také tomu, že v té době už bude nějaký čas vést televizi nový nebo staronový generální ředitel, který byl měl vzejít z volby 15. července. "Není to rozhodující, ale také k tomu jsme samozřejmě přihlíželi," připustil Kříž.

Zájem vylepšit vzájemné vztahy potvrdil také Černý. "Fotbal je produkt, který máme rádi," prohlásil podle svazového prohlášení Černý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze