Nováčkovi se povedl obrat

23 2003
Opava - Opavané si oddechli. Konečně se jim totiž podařilo zvítězit. Nováček si v pátém kole poradil na domácí půdě s Příbramí, i když od 29. minuty prohrával 0:1. K velkému obratu zavelel Filip Dort, který ho také v 62. minutě ukončil. Hostům už nepomohla ani penalta, kterou v závěru proměnil Otepka.

Domácí publikum dávalo hned od začátku najevo hlasitým pískotem, jak je nespokojeno s dosavadním působením v lize.

Hráči si však přízeň diváků snažili získat ofenzivním fotbalem. Do soupeře, který je venku znám matnými výkony, se pustil odvážně a brankář Václavík musel už v osmé minutě odvracet Dortův sólový průnik.

Ve 27. minutě vymyslel Siegl pohotovou narážečkou ideální palebnou pozici pro Zavadila, který svou silnější levačkou z hranice pokutového území neomylně zavěsil.

Vedení však hostům dlouho nevydrželo. Agilní Dort vyrazil od levé postranní čáry k dlouhému sólu, vyhnul se několika protihráčům a nakonec i nekompromisně napnul síť za Václavíkem.
Hosté přenechali iniciativu soupeři a ti toho využili.

Nepřesnou rozehrávku hostující obrany využil Pšeničnyj a pohotovým volejem z 22 metrů na sebe posléze znovu upozornil mladý útočník Dort. Pro kmenového fotbalistu Sparty to byly první dva zásahy v nejvyšší soutěži.

Příbram se probrala příliš pozdě. Pomohl jí Tichotův zákrok na unikajícího Cesarce, který z penalty potrestal Otepka. Křečovitý nápor Příbrami však další změnu stavu už nepřinesl.

"Hraje se na góly a my dali o jeden víc. Odvedli jsme kvalitní výkon," zářil  domácí trenér Tomáš Matějček.

Příbramského kouče Jozefa Chovance výkon jeho mužstva viditelně rozladil. "Utkání jsme neodehráli dobře. Sice jsme vedli, ale domácí nás předčili v každém směru, agresivitě i nasazení. Hráči byli podráždění a nezodpovědní a ponesou za to důsledky," nešetřil Chovanec kritikou.

OPAVA - PŘÍBRAM 3:2 (1:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 36. F. Dort, 54. S. Pšeničnyj, 62. F. Dort
Góly: 29. P. Zavadil, 83. R. Otepka (pen.)
Sestavy: P. Vašek - M. Horňák, P.d.S. Rosemir, K. Tichota, S. Pšeničnyj - F. Metelka, J. Baránek (81. L. Jiříkovský), M. Sviták, D.d.S. Lima (60. J. Krohmer) - F. Dort (75. E. Rilke), P. Faldyna
Sestavy: M. Václavík - V. Svoboda (57. J. Rychlík), R. Formánek, V. Turtenwald, M. Mácha - R. Otepka, R. Novák, P. Zavadil, J.A. Loseille (69. M. Kulič) - H. Siegl (73. D. Cesarec), J. Žemlík
Náhradníci: J. Bobok, L. Černín, V. Bálek
Náhradníci: R. Sňozík, I. Martinčík, V. Janů, J. Adamec
Žluté karty: 73. J. Baránek, 83. P. Vašek
Žluté karty: 27. J.A. Loseille, 55. M. Mácha, 66. P. Zavadil, 76. R. Novák, 89. R. Otepka, 90. M. Kulič