Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nováček se nebál, ale spásu nepřinesl

17 2000
B r u g g y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - První velký zápas s českou reprezentací absolvoval v pátek večer záložník Marek Jankulovski. Dosud absolvoval jediný oficiální zápas, na turné v Hongkongu, kde chyběli všichni legionáři, a najednou vybíhal na hřiště, aby pomohl Nedvědovi, Poborskému a dalším zvrátit zápas o přežití na EURO 2000. Dvě minuty poté, co Djorkaeff poslal Francii podruhé do vedení, vystřídal v české sestavě Rosického, spásu však na hřiště nepřinesl.

iDNES: Bylo těžké zapojit se v tak těžkém okamžiku do hry?
Jankulovski:
Bylo to hodně obtížné, ale jak jsem přišel na hrací plochu, tak ze mě všechno spadlo. Měl jsem co nejvíce podporovat vlastní ofenzivní činnost a snažit se centrovat na útočníky Kollera s Lokvencem. Do rozjetého vlaku se nastupuje vždycky dobře, jen je škoda, že jsme nedosáhli lepšího výsledku. Myslím, že jsme s Francií sehráli přinejmenším vyrovnanou partii a chvilkami jsme byli dokonce lepší. Dvě velké šance měl Pavel Nedvěd, Dino Koller trefil břevno, zatímco soupeř měl kromě gólů už jen jednu šanci. Je to škoda.

iDNES: Jak jste prožíval poslední minuty, když se čas začínal krátit a vyrovnání nepřicházelo?
Jankulovski:
Bylo jsme čím dál tím víc nervózní, nakopávali jsme míče dopředu na útočníky, měli jsme i nějaké možnosti, ale štěstí se od nás opět odklonilo.

iDNES: Nebyla chyba, že jste jen nakopávali míče dopředu a přestali hrát kombinačně?
Jankulovski:
Na konci už nezbývá než riskovat. Vpředu byli dva vysocí hráči, tak jsme to museli zkusit.

iDNES: Nemáte strach z čekání na zápas s Dánskem, ve kterém už nemůžete nic získat? Nebude to čekání moc dlouhé a nepříjemné?
Jankulovski:
Hned v kabině po zápase jsme si slíbili, že je pořád ještě o co hrát: o svojí image a o přízeň fanoušků, kterým se musíme odvděčit aspoň jedním vítězstvím. Řekli jsme si, že oba dva zápasy byly dobré, a když budeme stejným stylem pokračovat, tak už určitě vyhrajeme a důstojně se rozloučíme s turnajem.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze