Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Norský splín si Fillo léčí v reprezentaci. Chci přesvědčit, přeje si

Martin Fillo (vlevo) v dresu reprezentační jednadvacítky. | foto: Němec ZdeněkČTK

12 2009
V hotelu Praha se hned zabydlel na pokoji s bývalým plzeňským parťákem Davidem Limberským. Na reprezentačním srazu zapomíná ofenzivní hráč Vikingu Stavanger Martin Fillo na letošní ligový splín. Jeho tým skončil v norské lize až na desátém místě, opět hluboko za očekáváním.

"Když jsem před dvěma lety do Stavangeru šel, měl klub velké plány, pohárové ambice. Skutečnost je ale jiná, takže jsem z toho zklamaný. Teď se ale naplno soustředím na reprezentaci, chci přesvědčit," říká třiadvacetiletý Fillo.

Jaká je atmosféra na srazu?
Dobrá. Spoustu kluků tady znám a s těmi ostatními nebude problém se seznámit. Hlavně doufám, že sraz se podaří, vyhrajeme zápasy a atmosféra bude ještě přátelštější.

V Norsku před 14 dny skončila liga a Viking Stavanger byl v tabulce desátý. Jak velké je to pro vás zklamání?
Velké. Sezona se nepovedla, to je jednoznačné. O to víc mě potěšila pozvánka do reprezentace. V Norsku stejně až do konce listopadu trénujeme, takže jsem strašně rád, že tady na srazu můžu být.

Vikingu se nedařilo už loni, kdy skončil šestý. Letos ale namísto zlepšení přišel další pád. Proč?
Tým se před letošní sezonou hodně obměnil, odešli zkušení hráči a přišla jen jedna velká posila. To se projevilo. K tomu jsme měli nějaká zranění. Neúspěch všichni svádí na trenéra, ale já si myslím, že v tom to nebylo. Podle mého kádr není tak silný, jako když jsem tam přišel. Pro mě je to ale obrovské zklamání a doufám, že se to zlepší alespoň příští sezonu.

Ve Vikingu Stavanger máte ještě smlouvu na tři roky. Přesto: Nemáte myšlenky na změnu dresu?
Každý by chtěl hrát o titul, o poháry. Manažer mi o nějakých možnostech říkal, ale nic není jisté, takže se tím nemá cenu zabývat. Je ale fakt, že když jsem do Stavangeru přestoupil, měl klub úplně jiné ambice, chtěl hrát evropské poháry. To se nepovedlo. Takže kdyby přišla kvalitní nabídka, šel bych. To je ale kdyby. Teď musím hrát jak nejlíp umím, prosadit se v reprezentaci a pak bude všechno jednodušší.

Do konce listopadu ještě ve Stavangeru trénujete, pak vás čeká měsíční volno. Jak s ním plánujete naložit?
Hlavně už se na volno těším, myslím, že si ho zasloužím. V Norsku jede liga nepřetržitě, není letní přestávka, takže únava už je znát. Ve volnu budu v Plzni a také na Slovensku, ale chci i odjet někam do tepla odpočinout si. Sezona byla těžká a tělo to potřebuje.

Po návratu z reprezentačního turnaje v Emirátech se ještě musíte vrátit do Norska. Na Viktorku se tedy nestihnete zajít podívat...
To bohužel ne, i když bych šel rád, slyšel jsem od řady lidí, že Plzeň teď hraje výborný fotbal se spoustou šancí. Viktorku sleduju a myslím, že teď má výborný kádr a bylo jen otázkou času, kdy se takhle rozjedou. Myslím, že pro Plzeňáky to musí být super. Když si vezmu, že ještě před pěti lety Plzeň byla na hranici první a druhé ligy a teď se hraje o špičku, je to velká změna. Akorát mě trošku překvapujou slabé návštěvy. To je myslím velká škoda.Najdete na iDNES.czmobilní verze