Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Udělali jste dobrý dojem, chválí norská média fotbalisty proti Česku

VYSKAKUJE SI NA SOUPEŘE. Záložník Daniel Kolář v souboji s Norem Jenssenem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

6 2014
Chybující český brankář Petr Čech a povedená reprezentační premiéra devatenáctiletého záložníka Matse Möllera Daehliho, to byly hlavní motivy zpravodajství norských medií po středečním přípravném zápase České republiky s Norskem (2:2).

Podle norské strany se oběma týmům dařilo spíš útočně a v obraně dělaly chyby. S celkovým výkonem družstva byli ale Norové spokojeni.

"Norsko dělalo od začátku dobrý dojem. Češi se nedokázali vypořádat s vysokým, důrazným presinkem, s nímž Norové na úvod přišli, a v prvních deseti minutách měli norští hráči řadu velkých šancí," napsal zpravodajský server ABC Nyheter. "Také Češi ale měli své příležitosti v utkání, ve kterém byla obě mužstva lepší v ofenzivě než v defenzivě," dodal v komentáři k zápasu server ABC News.

Fotogalerie

Podobně vyzdvihl norský tým deník Aftenposten. "Norové byli agresivnější a jejich hra měla za následek, že Češi v dlouhých úsecích působili na domácím hřišti tak, jak si nepřáli," konstatoval list.

Druhý poločas ale podle Aftenpostenu nebyl pro diváky zdaleka tak zábavný jako první. "První půle byla plná dění, ale ve druhé začala být hra nudná a nesla všechny rysy tréninkového zápasu," napsal deník Aftenposten. "Druhý poločas byl - jak se v přátelských utkáních často stává - poznamenán mnoha střídáními a narušením rytmu hry," uvedl list Dagbladet.

Obecně byl ale norský trenér Per-Mathias Högmo s tím, jak se jeho mužstvo proti papírově silnějšímu českému soupeři prezentovalo, spokojen, napsal Dagbladet.

Nerozhodný výsledek označila většina norských novin vzhledem k průběhu zápasu za spravedlivý. Norské deníky nicméně nezapomněly zdůraznit, že na vyrovnávacím gólu Norů se podepsal "obrovskou chybou" brankář Chelsea Petr Čech.

"Kopl jsem to šikovně, ale musím přiznat, že takovéto střely už jsem viděl Čecha chytit," řekl autor vyrovnávací branky Morten Gamst Pedersen s úsměvem. Střídající dvaatřicetiletý norský záložník gólem nejspíš umocnil své šance na setrvání v národním týmu. "Když jsem šel na hřiště, trenér mi řekl, že musím skórovat," prohlásil Pedersen.

Většina norského tisku se ale v hodnocení věnovala prvnímu reprezentačnímu vystoupení mladého středopolaře Daehliho, kterého trenér Högmo označil za "muže zápasu".

"Devatenáctiletý Nor byl nejlepší na hřišti. Dařilo se mu vyvádět z rovnováhy českou obranu, v níž se objevovaly skulinky téměř pokaždé, kdy se Daehli dostal k míči," napsal Aftenposten. Norský tým tak lze podle listu za zápas pochválit, "ne snad proto, že by výsledek byl kdovíjak úžasný, ale protože si vytvořil v první polovině velké šance a protože Norsko mělo hráče, kterého si každý musel všimnout".

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze