Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Noc po prohře se Slováky? Večeře a debata bez prostitutek, říká Ujfaluši

Tomáš Ujfaluši na tréninku. | foto: Michal DoležalČTK

6 2009
Fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši se ohradil proti informacím o večírku v jedné z pražských restaurací minulou středu po kvalifikační prohře se Slovenskem. Reprezentanti po neúspěšném utkání prý rozhodně neoslavovali a nepobývali ve společnosti prostitutek.

Kapitán národního mužstva nezastírá, že poslední výkony, včetně duelu se Slovenskem, nebyly dobré.

"Jménem všech hráčů se chci fotbalové veřejnosti za dosavadní výsledky v kvalifikaci omluvit. Především pak za zklamání, které jsme fanouškům a sponzorům připravili prohrou v prestižním zápase se Slovenskem," říká Ujfaluši mimo jiné v prohlášení, které poskytla hráčova agentura International Football Marketing & Management.

Informace bulvárního tisku o tom, že si během osmidenního reprezentačního soustředění fotbalisté užívali na večírcích, nejsou podle něj pravdivé.

"Jakékoliv společenské akce našeho týmu probíhaly pouze před a po ukončení reprezentačního srazu, a nikoliv v jeho průběhu," uvádí dále Ujfaluši.

V noci po utkání se Slovenskem byli fotbalisté vyfotografováni při návštěvě restaurace U Ševce Matouše. Nic pobuřujícího se tam však podle Ujfalušiho neodehrálo.

"Večeře proběhla v seriózní restauraci jako naprosto neorganizovaná a neplánovaná akce po ukončení reprezentačního srazu. Účelem naší návštěvy nebyla bulvárem absurdně podbízená oslava prohry."

"Chtěli jsme si po ukončení reprezentačního srazu mimo centrum pozornosti mezi hráči vyříkat alespoň v zúženém kruhu naše názory na situaci, ve které se momentálně nacházíme. Tak se to ve sportu často dělá," vysvětluje Ujfaluši.

"Zásadně odmítáme, že bychom cosi arogantně a ignorantsky oslavovali. A naprosto odmítáme, že bychom trávili večer a noc v přítomnosti prostitutek. V průběhu našeho pobytu v restauraci, která mimochodem není nikterak anonymní, za námi přijeli také někteří naši známí a jejich přátelé, kteří stejně jako vy očekávali naše vítězství a chtěli se s některými z nás sejít původně na jiném místě," tvrdí Ujfaluši.

Všechny informace o tom, co se v restauraci dělo, považuje reprezentační kapitán za účelově zkreslené.

"Stejně jako například údajnou přítomnost Marka Jankulovského, který s námi stejně jako mnoho dalších spoluhráčů v restauraci vůbec nebyl," říká kapitán mužstva.

Jankulovski se proti informacím bulváru ohradil již v minulých dnech a naznačil, že uvažuje o ukončení reprezentační kariéry. Podle zákulisních zpráv podobné rozhodnutí zvažují i další zkušení hráči.

Autoři: ,


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze